Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Disk ve Balata Tavsiyeleriniz

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Disk ve Balata Tavsiyeleriniz

Arkadaşlar merhaba, iyi forumlar.

2016 Sport OPC Line 1.6 CDTI 40.000 Km aracım için disk ve balata takımlarını değiştirmeyi düşünüyorum.
    üzerindeki balata ve diskler GM olup , memnun olmadığımı belirtmek isterim. (Gıcırtı, metal sesi vb.)

Wissenvoll markasını uygun fiyatla bulabiliyorum.
    kullananlarınız var mı ? Marka ile ilgili google aramada maalesef neredeyse hiç sonuç yok. (800 ₺ tüm takım)

Delphi tavsiyeleriniz ne olur? (1000 ₺)
    Bosch ve Ferodo ortalama (1750 ₺ )
    TRW (1200 ₺ civarlarında)

Tavsiyelerinizi, tecrübelerinize dayanarak bekliyorum.
    Şimdiden teşekkürler.

Önce bosch vardı gıcırtı yapıyordu. Şimdi delphi var yine gıcırtı yapıyor. Gelecekte ne olacak bilmiyorum oda gıcırtı yapacak.
    Hangisi takılır sorusuna cevap veremem belki ama Bosh ve Delphi den memnun değilim. Belki takan usta kaynaklıdır bilemiyorum.

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

Ön disk ve balataları delphi ile değiştirdim. İşçilik dahil 650 lira ödedim. Memnunum. Ne ses var ne sıkıntı. Takan ustam ses olunca 1 yıl içinde garantiden değişiriz sorun olmaz dedi. 2014 sidi 1.6t.
      @Murat
      2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Ön fren sistemi için Delphi disk ve Meyle balata kullanmıştım. Sakin sürücüler için uygun, sert kullanıma gelmedi. Balata erken bitti diski de tornalatmak zorunda kaldım. Şu an markasını hatırlayamadığım bir balata takıldı tornalanmış disklerle birlikte öne ucuzdu diye. Arkalara da yeni Magneti Marelli diskler ve Delphi balatalar takıldı. Bu arada fren pedalı ezilmesi yaşadığım için fren hidroliği de değişti. Çıkan hidrolik çamur gibiydi. Şimdilik iyi gibi dursa da ileriki günlerde ne olduğu ortaya çıkacak. Tabi bu arada lastiklerim de yıllandı değişmeleri gerek. Fren mesafesini onlar da olumsuz etkiliyor.

Kısaca disk ve balatayla birlikte diğer unsurları da gözden geçirmeyi unutmayın.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Bu güne kadar çok sayıda araç kullandım hatta son aracımı 100.000 KM İstanbul şehir içinde kullandım buna rağmen disk değiştirme ihtiyacı duymamışken Insignia gibi bir arabada 40-50 60 bin KM'de disk nasıl değişir aklım almıyor. Disk ciddi bir sorun olmadıkça ya da km çok fazla olmadıkça değişmez, değişmemesi gerekir ama insignia'nin sorunu nedir ki bu kadar sık disk değişimine ihtiyaç duyuyor, bilen varsa aydınlatırsa memnun olurum...

Yorum

Lastik değişiminde kullanılan "havalı tabancanın" tork ayarı var ve bu ayar her araca göre değişiyor. Lastikçiler bunu bilmediği için her araca aynı tork ile lastik takıyorlar. (Son lastikçiye torku kaça ayarladın dediğimde "o ne abi" dedi...)

Sanırım Insignia'nın tork ayarı diğer araçlara göre düşük; bu yüzden de disk hasar görüyor ve sonra çiziliyor; değişim gerekiyor. Tabii sadece tahmin.

Yorum

Cok ilginc demekki tek ben degilmisim . Ben 2.5 sene önce arka ön beraber hepsini degismistim disk balata gerci önler titreme sorunu yüzünden arkalardan 6 7 ay sonra yine degismistim disk balata .Kilometre olarak 50 55 bin km yaptim sorun suki balatalar bitmedi diskleri bitirdi nasil balataysa önler orginal gm arkalar zimmmerman di .Bir sonraki degisimde kesinlikle ATE fren diski performmans serisi ve seramik balata takacagim insallah .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FatihKzl View Post
                Arkadaşlar merhaba, iyi forumlar.

2016 Sport OPC Line 1.6 CDTI 40.000 Km aracım için disk ve balata takımlarını değiştirmeyi düşünüyorum.
                üzerindeki balata ve diskler GM olup , memnun olmadığımı belirtmek isterim. (Gıcırtı, metal sesi vb.)

Wissenvoll markasını uygun fiyatla bulabiliyorum.
                kullananlarınız var mı ? Marka ile ilgili google aramada maalesef neredeyse hiç sonuç yok. (800 ₺ tüm takım)

Delphi tavsiyeleriniz ne olur? (1000 ₺)
                Bosch ve Ferodo ortalama (1750 ₺ )
                TRW (1200 ₺ civarlarında)

Tavsiyelerinizi, tecrübelerinize dayanarak bekliyorum.
                Şimdiden teşekkürler.
                Merhaba, farklı bir konuda okumuştum TRW için güzel geri dönüşler vardı. Bosch maalesef sahtesi çok olabilen bir marka, satın aldığınız yere güveniyorsanız sorun yok.

Yorum

TRW ve Ferodo aynı firmanın ürünleri. Fakat ne yazık ki TRW çok popüler olunca onun da sahteleri çıkmış. Dikkatli olmak lazım. Ankara'da Ostim'de bir "Ferodo balata satış mağazası" var; sanırım adı da "Başkent Balata"... Koskoca dükkan sadece balata satıyor; ben genelde balatalarımı oradan alıyorum. Böyle güvenilir yerler belirleyip oralardan almak lazım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
                    TRW ve Ferodo aynı firmanın ürünleri. Fakat ne yazık ki TRW çok popüler olunca onun da sahteleri çıkmış. Dikkatli olmak lazım. Ankara'da Ostim'de bir "Ferodo balata satış mağazası" var; sanırım adı da "Başkent Balata"... Koskoca dükkan sadece balata satıyor; ben genelde balatalarımı oradan alıyorum. Böyle güvenilir yerler belirleyip oralardan almak lazım.
                    Nerede taktırdınız balatayı? veya bu markayı kullanan bir servis var mı direkt oraya bakayım?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: medi View Post

Nerede taktırdınız balatayı? veya bu markayı kullanan bir servis var mı direkt oraya bakayım?
                      Hocam ben balatayı Otopratik'te taktırmıştım. Başkent Balata gibi bir güvenilir bir yerden alıp istediğiniz yerde taktırmak daha mantıklı, ben yetkili servisler hariç, diğer servis/dükkanların kullandıkları ürünlerin orijinalliğine pek güvenemiyorum. Yetkili servislere bile güvenim tam değil.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post

Hocam ben balatayı Otopratik'te taktırmıştım. Başkent Balata gibi bir güvenilir bir yerden alıp istediğiniz yerde taktırmak daha mantıklı, ben yetkili servisler hariç, diğer servis/dükkanların kullandıkları ürünlerin orijinalliğine pek güvenemiyorum. Yetkili servislere bile güvenim tam değil.
                        Şimdi baktım iyi bir yere benziyor. Işçilik ücretlerini paylaşmış sitesinde. Balatalar için 200tl işçilik biraz fazla gibi ama balatadan ve hizmetlerinden memnun kaldıysanız yetkili servise gitmekten daha iyidir.
                        Bakım ve frenler için speedy ve autokinge gitmeyi düşünüyordum ama iyimidir bilemedim.
                        Anladığım kadarıyla otopratik bizim aldığımız parçaları hem takıyor hemde parça desteği sağlıyor.

Yorum

İşleniyor...
                        X