Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Lastik Tavsiyesi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: erdo View Post
    Konuyu eski fakat yeni konu açmadan burdan yazmak istedim.
    Ben 245/45/18 lastiklerimi değiştireceğim üzerinde Bridgestone potenzalar var ve sertliğinden, sesinden bıktım.
    Daha yumuşak, sessiz, dayanıklı ve yol tutuşu iyi olan tavsiyeniz nedir?
    Biraz pahalı ama iyi lastik olsun diye bir eleme yaptım alttakilerden hangisi iyidir?

Michelin Primacy 4
    Continental PremiumContact 6
    Goodyear Eagle Asymetric 5

Ayrıca uygun fiyata Dunlop ve Falken var yukardaki lastiklere bu kadar para vermeye değermi yoksa uygun fiyatlı olanlar yeterlimi?
    Yardımcı olursanız çok sevinirim
    4-5 aydır yaptığım araştırmalar sonucu (sanırım biraz fazla kılım,genelde önceden böyle araştırır ona göre hareket ederim) Falken Azenis FK510'da karar kıldım. Araştırdığım kadarıyla Passat,Toureq.Volvo ve bmw5.20'lerde fabrika çıkışı bu lastik var. Kendi deneyimime gelecek olursak,oldukça sessiz,yol tutuş ve frenleme oldukça iyi. Islak zeminide dün yağan yağmurda test etme imkanım oldu. Oldukça başarılı. Tavsiye ederim
    Üstünde fabrika çıkışı goodyear eagle F1 Asm3 vardı baya bir yol sesi yapıyormuş. Şimdi aracımın sessiz olduğunu gördüm.
    245/40R19 ölçüler

Yorum

Konuyu eski fakat yeni konu açmadan burdan yazmak istedim.
      Ben 245/45/18 lastiklerimi değiştireceğim üzerinde Bridgestone potenzalar var ve sertliğinden, sesinden bıktım.
      Daha yumuşak, sessiz, dayanıklı ve yol tutuşu iyi olan tavsiyeniz nedir?
      Biraz pahalı ama iyi lastik olsun diye bir eleme yaptım alttakilerden hangisi iyidir?

Michelin Primacy 4
      Continental PremiumContact 6
      Goodyear Eagle Asymetric 5

Ayrıca uygun fiyata Dunlop ve Falken var yukardaki lastiklere bu kadar para vermeye değermi yoksa uygun fiyatlı olanlar yeterlimi?
      Yardımcı olursanız çok sevinirim
      Abi konu eski olmasına eski ama senden yeni konular da bekleriz nick erdo görünce dikkatimi çekti birden, eski üyeler çok kalmadık, arabayı da hala kullanıyorsun değiştirmedin sanırım. Ara sıra fotoğraf olsun, farklı konular olsun paylaşımlarını bekleriz
      InsigniaTEAM

Yorum

Yorumlarınız için teşekkür ederim hepinize
        Şu an değerlendirmedeyim
        En kısa zamanda yeni lastikleri takınca burdan yorumlarımı yazarım artık
        2011 Teknik Gri Opel Insignia 1.6 T Cosmo+DVD800+Sunroof+Flexride

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post

Abi konu eski olmasına eski ama senden yeni konular da bekleriz nick erdo görünce dikkatimi çekti birden, eski üyeler çok kalmadık, arabayı da hala kullanıyorsun değiştirmedin sanırım. Ara sıra fotoğraf olsun, farklı konular olsun paylaşımlarını bekleriz
          Hatırlamana sevindim kardeşim???? aslında arada girip bakıyorum foruma ve ayrıca instagramdan takim ediyorum.
          Evet arabayı değişmedim severek kullanıyorum.
          İnşallah dediğin gibi paylaşımlar yaparım burdan, kalın sağlıcakla

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
            Sıraladığınız 3 lastik şu an zaten en iyi 3 lastik. Bunlardan Assymmetric 5 modeli testlerde sportiflik ve konfor arasında dengeli olanı diye belirtiliyor. Ben de o yüzden onu tecih ettim. Lastiklerden bu kadar çok beklentiniz yoksa biraz daha düşük paraya Nokian Powerproof veya Falken Azenis de bakabilirsiniz.
            Asymmetric 5 kullandığınızı söylemişsiniz
            Biraz yorum yaparmısınız yol tutuş konfor ve ses olarak nasıl. Yani çok sertmi Micheline göre

Yorum

Asymmetric 5 kullandığınızı söylemişsiniz
              Biraz yorum yaparmısınız yol tutuş konfor ve ses olarak nasıl. Yani çok sertmi Micheline göre
              Michelin yazlık hiç kullanmadım o yüzden karşılaştıramam. Kışlık kullandığım 235/45/18 ölçüsünde Michelin Pilot Alpin 4'e göre daha sessiz ve konforlular ama fabrikadan gelen yazlık Bridgestone'lara göre sessiz diyemem. Sanırım aynılar. Yol tutuş olarak bir şey söylemek için biraz erken, henüz perşembe buluşması yapmadık Bunun dışında günlük kullanım için bu kalitedeki lastiğin kötü olması zaten beklenemez.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post

Michelin yazlık hiç kullanmadım o yüzden karşılaştıramam. Kışlık kullandığım 235/45/18 ölçüsünde Michelin Pilot Alpin 4'e göre daha sessiz ve konforlular ama fabrikadan gelen yazlık Bridgestone'lara göre sessiz diyemem. Sanırım aynılar. Yol tutuş olarak bir şey söylemek için biraz erken, henüz perşembe buluşması yapmadık Bunun dışında günlük kullanım için bu kalitedeki lastiğin kötü olması zaten beklenemez.

Teşekkür ederim yanıtınız için. Fabrikadan gelenler Bridgestone Potenza sanırım, benimkilerde aynıydı. Çok sesli bir lastikti eğer onlardan daha sessiz değilse Michelin alacağım artık Yoksa testleri inceleyip çok beğenmiştim Goodyear’ları.

Yorum

Continental premium p6 contact xl aldım 1500 km yol yaptım şuanda memnunum . Daha önce 245/45/18 ebatlarda lastik kullanmadım hiç. Farklı ebat ölçüsünde Dunlop fm800 kullanan kardeşim memnun, kendim önceki aracımda falken kullandım fiyat/perfomans dengesi ve yol özelliklerinden memnundum.

Yorum

Teşekkür ederim yanıtınız için. Fabrikadan gelenler Bridgestone Potenza sanırım, benimkilerde aynıydı. Çok sesli bir lastikti eğer onlardan daha sessiz değilse Michelin alacağım artık Yoksa testleri inceleyip çok beğenmiştim Goodyear’ları.
                    goodyear asm3 asm5'e göre eski fakat kalite olarak daha iyi.Bunu zaten fiyat farkından da anlayabilirsiniz. Falken azenis fk510'da düşünebilirsiniz. Ziraa BMW,Volvo,,Volswagen,Audi yanılmış olamaz.Fabrikasyon araçlarına takıyorlar. 1000km geçtik kuru ve ıslakta sıkıntı yok ve db değeri de oldukça iyi.Parkede bile asfalt hissi veriyor. Bi düşünün derim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post

goodyear asm3 asm5'e göre eski fakat kalite olarak daha iyi.Bunu zaten fiyat farkından da anlayabilirsiniz. Falken azenis fk510'da düşünebilirsiniz. Ziraa BMW,Volvo,,Volswagen,Audi yanılmış olamaz.Fabrikasyon araçlarına takıyorlar. 1000km geçtik kuru ve ıslakta sıkıntı yok ve db değeri de oldukça iyi.Parkede bile asfalt hissi veriyor. Bi düşünün derim.
                      Teşekkür ederim falkeni listeye aldım yalnız hangi ülkenin malı olduğunu söylermisiniz

Yorum

Normalde lastikler hakkında kullanıcı deneyimleri değil testleri dikkate almak gerektiğini söylerim. Ancak Falken'in yerli malı olanları hakkında benim yorumum oldukça kötü olduğu yönünde, aslında ilk takıldığında yumuşacık ve çok tatmin edici olsa da çok kısa sürede bariz biçimde sertleşiyor. Japon malı olanlar için böyle bir şey duymadım, onlar için yorumlar çoğunlukla çok iyi.

Fiyat/performans lastiği olarak hem yazlık hem de kışlıkta Sava'yı tek geçerim.

Yorum

Teşekkür ederim falkeni listeye aldım yalnız hangi ülkenin malı olduğunu söylermisiniz
                          Japonya fakat ultraperformans serisi olan azenis serisi için japonyadan özel hammadde ve kalıp getirtiyormuş. Bazı dönemlerde Japonyada bazı dönemlerde Türkiye'de üretim yapıyormuş. Benim aldığım Türkiye üretimi. Türkiye'de kendi fabrikasında üretiliyor. Kesinlikle alırsanız azenis fk510 derim.Başka modele gerek yok.

Yorum

İşleniyor...
                          X