Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Radar engellendi hatası ve koltuk ısıtma sorunu.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Benim de aklımda gidine bunları konuşmak var. Bakalım ne diyecekler. Olmadı Opel'e de konuyu yazmayı planlıyorum.

Yorum

Aracı aldım ve 10 km sonra eve geldim. Yazılımı yeniden yükleyerek tamamen çözdük dediler. 400 TL yazılım aldılar. Servisteyken servis müdürü ile de uzun uzadıya konuyu görüştüm. Sadece yazılımın içime sinmediğini ve yazılımdan olsa bile Opel'in bunu karşılaması gerektiğini söyledim. Bana verdiği cevap ise bu sorunun ilk evresiymiş. En ucuz yöntemle çözdük dedi. Bir sonraki aşama parça değişimi olabilir dedi. Sanki bu yapboz tahtası. Koskoca servis arıza teşhisi yapamıyor. Deneme yanılma yöntemi ile çözmeye çalışıyor. Bu arada cebinden para çıkan benim.

Eve gelince aradım ve sorunun devam ettiğini direk müdüre ilettim. Müsait zamanda bırakın ilgilenelim dediler. Biz test sürüşü de yaptık ama sorun çözülmüştü dediler. Ben de test sürüşü dahi yaptıklarına inanmadığımı söyledim. Çarşamba tekrar servise bırakcam ama diyecekleri kesin parça değişimi. Radar ünitesinin değişmesi gerek diyecekler. Ben de radarın bozuk olduğunun ispatını isteyeceğim ama muhtemelen bir şey veremeyecekler. Radar arızalı diyecekler, Opel merkezden biraz indirim alacaklar, benim de ağzıma bir parmak bal sürecekler.

Satıcının ayıplı mal sattığına mı kızayım, servise mi kızayım karar veremedim.

Hayırlısı bakalım.

Yorum

garanti bittimi
        1.6 SIDI

Yorum

Araç 2015. Garantisi yok.

Yorum

Ayıplı mal demek doğru olmaz, sonuçta 2.el araba, eski sahibindeyken biri önüne araba parkederken bile dokunmuş olabilir. Hemde elektronik sonuçta, ömür boyu sorunsuzluk vaat etmiyor, sizinki talihsizlik sadece. Ama servisin sorunu nokta atışı çözememesi tabiki doğru değil, dediğiniz gibi deneme yanılma ilerliyor. Zamanında babamda gereksiz yere şanzımanda bi sensörü değiştirmişti, sorun devam etmesine rağmen servis sensörü de iade almadı.
            InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post
              Ayıplı mal demek doğru olmaz, sonuçta 2.el araba, eski sahibindeyken biri önüne araba parkederken bile dokunmuş olabilir. Hemde elektronik sonuçta, ömür boyu sorunsuzluk vaat etmiyor, sizinki talihsizlik sadece. Ama servisin sorunu nokta atışı çözememesi tabiki doğru değil, dediğiniz gibi deneme yanılma ilerliyor. Zamanında babamda gereksiz yere şanzımanda bi sensörü değiştirmişti, sorun devam etmesine rağmen servis sensörü de iade almadı.
              Ben de ikinci el araç sattım ve satarken tm artı ve eksilerini söyledim. Benim aldığım arkadaşın da söylemesi lazım. Belki radar işini anlamayabilir ama koltuk ısıtmalar bariz çalışmıyor. Serviste ped değişecek dediler. Onu yaptırmadım ama satarken veya ilan verirken bunun belirtilmesi gerekli. Hakkımı sonuna kadar kovalarım. İkincielde 6 aylık hak var sanırım. Bu 6 aydaki hangi arızalara dava açılaibiliyor araştıracağım. Tabi öncesinde masraf 1000 TL'yi geçerse aldığım arkadaş ile görüşüp yarı yarıya kırışmayı teklif etcem. İkinci el araçta 1000 tl bir şey değil ama üstü bence dolandırıcılığa girer.

Yorum

işin içine yazılım girince tahmin etmiştim. kesinlikle bilgisizlik ve servisin zaten yazılımdan 500 tl istemesi çok ama çok abes. parça eğer arızalı ise zaten değişimden sonra düzelecektir. o 400 tl nizide düşerler totalden. ama ne kadar çıkacak parça masrafı merak ediyorum. inşallah kısa zamanda kurtulursunuz bu sorundan.
                1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
                  işin içine yazılım girince tahmin etmiştim. kesinlikle bilgisizlik ve servisin zaten yazılımdan 500 tl istemesi çok ama çok abes. parça eğer arızalı ise zaten değişimden sonra düzelecektir. o 400 tl nizide düşerler totalden. ama ne kadar çıkacak parça masrafı merak ediyorum. inşallah kısa zamanda kurtulursunuz bu sorundan.
                  Bugün servise tekrar bırakacağım ama parçanın değişmesi gerekli diyecekleri belli. Tabiki ilk başta aldıkları ücreti düşmelerini isteyeceğim ancak parça değişiminden önce panjuru sökerek radar ünitesini hizalamalarını, gevşeyen yerleri de sabitlemelerini söyleyeceğim. Forumlardan araştırdığım kadarı ile bir kaç araçta sorunun bu şekilde çözüldüğünden bahsedeceğim.

Servis işi gerçekten sıkıntılı. Araç fiyatı yüksek olduğu için bakımları yetkili serviste yaptırmayı düşünüyordum ama şu sorun çözüldükten sonra bir daha uğrayacağımı düşünmüyorum.

Yorum

Selamlar,

Servise ikinci gidişimde ön tampon sökülmüştü. Ayrıca radyatörün altında kaçak olduğunu söylediler. Resimdeki gibi antifiriz tortusu birikmişti. Sanırım araç daha önce önden ufak dokundurulmuş. Radarın da ayağı kırık ve yapıştırılmış dendi. Sarı, köpük gibi bir madde ile yapıştırmışlar.

Hem radyatörün hem de radar ünitesinin değişmesi gerektiğini söylediler. Ben de bu araçla taa Mersin'den geldim, şehir içinde de kullandım. Kaçak olsa şimdiye çoktan suyu biterdi. Velev ki kaçak var tamir olmaz mı dedim. Bana tamir iyi olmaz değişmesi gerekli dediler. Radar için de oradaki sadece tutan ayak. Radarda bir şey yok. Tamir edip, yeniden hizalansa ve yazılım kontrol edilse olabilir dedim ama buna da olumsuz, mutlaka değişmesi gerekli dediler. Radyotör için 2400 TL, radar ünitesi için de 5700 TL istediler. Toplamda 8300 yapıyor. Ben de bu fiyatı veremeyeceğimi ve aracı toplamalarını istedim.

Daha sonra arkadaşın tavsiyesi ile Antalya yeni sanayi sitesindeki Opcar özel servise gittim. Sağolsun Buğra çok yardımcı oldu. Araç 2 gün onlarda kaldı. Radyötör 200 TL'ye tamir edildi. Dükkanlarında işinin ehli bir elektrikçi var. O da radar sorununu parça değiştirmeden çözdü. Bunun için de 1000 TL ödedim. Servisin 8300 TL istediği işe toplamda da 1500 TL verdim. Ayrıca ilk başta yazılım yükleyerek çözdük dedikleri işe 390 TL para vermiştim. Sorunu tamamen yanlış tespit ettiler. En yakın zamanda giderek paramı iade etmelerini isteyeceğim. Etmezlerse de her yolu deneyeceğim.

Aracınızın garantisi bitti ise işinin ehli bir özel servise götürmek en iyisi. Türkiye'deki servis zihniyetinin artık sürekli parça değiştirme işinden çıkması lazım. Ya da adına yetkili servis yerine yetkili parça değiştirme merkezi denmesi lazım.

Şuan maşallah aracım sorunsuz. Aracımı çok seviyorum ve umarım böyle de gider. Konuya ilgi gösteren herkese teşekkürler.
                    You do not have permission to view this gallery.
                    This gallery has 3 photos.

Yorum

büyük geçmiş olsun sizin adınıza çok sevindm. hatırlarsanız bu işin yazılımla alakası olmadığını söylemiş ve örnek bir konu paylaşmıştım. maalesef servisler direk değişime bakıyor. yüksek paralar ödüyoruz araç için, vergiler can yakıyor, yakıt can yakıyor, birde yıllık bakımlar derken, araç sahibi olmanın keyfi kedere dönüşebiliyor.

radarın 1000 tl tutan işçiliğini merak ettim. nasıl bir işlem yaptılar ?
                      1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                      Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
                        büyük geçmiş olsun sizin adınıza çok sevindm. hatırlarsanız bu işin yazılımla alakası olmadığını söylemiş ve örnek bir konu paylaşmıştım. maalesef servisler direk değişime bakıyor. yüksek paralar ödüyoruz araç için, vergiler can yakıyor, yakıt can yakıyor, birde yıllık bakımlar derken, araç sahibi olmanın keyfi kedere dönüşebiliyor.

radarın 1000 tl tutan işçiliğini merak ettim. nasıl bir işlem yaptılar ?
                        O konu biraz sorma ver oldu gibi. Meslek sırrı dediler başka da bir şey demediler. Muhtemelen radar ve beyin yazılımlarında çalıştılar. Elektrikçi 2 gün uğraştı ve benim de servisin dediği paraya göre razı olacağımı düşünmüş olabilir. Yine de günahını almak istemem. Helali hoş olsun. Bence nokta atışı işi yapabilecek bir yere gitmişim. Yoksa oradan oraya giderdim. Araba da ara yerde onun bunun elinde rezil olurdu.

Yorum

Servisin talep ettiği parayı biliyorlar ise 2000 TL bile diyebilirdi çünkü müşterinin mahkum olduğunu biliyorlar
                          Sorunun giderilmesi sevindirici, geçmiş olsun size de.

Yetkili servisler kitapçığa ve prosedüre göre işlem yaptığı için maalesef prosedürün dışına çıkamıyor. bize basit geliyor ama ACC hayati bir teçhizat, bu sensörün yapacağı yanlış bir ölçüm kazaya sebebiyet verir, bu sebeple markaya dava açabilirsiniz. Ama bilirkişi araştırmasında bu parçanın tamirli olduğunu görünce dava olumsuz sonuçlanacak.
                          mesela BMW'nin de kazada ön tekere temas varsa direksiyon kutusunu değiştiriyorlarmış, onarım onayı vermiyorlar sonra da kocaman hasar kaydı çıkıyor, almanya bu şekilde istiyor diyorlar.
                          InsigniaTEAM

Yorum

keşke dürüst olsaydı satan
                            1.6 SIDI

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ersinnisre View Post
                              keşke dürüst olsaydı satan
                              Aslında çok da kötü düşünmek istemiyorum. Radar uyarısı konusunda belki normali o diye düşünmüş olabilir. Radyatör konusunu da bilmeyebilir. Sonuçta biz de tamponu sökünce gördük. Hayırlısı böyleymiş.

Yorum

İyi niyetinize sağlık.
                                1.6 SIDI

Yorum

İşleniyor...
                                X