Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia 1.4T Hararet Problemi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Insignia 1.4T Hararet Problemi

Merhabalar,

Aracımla yolculuk ettikten sonra park etme esnasında veya dur kalk trafiğe kaldığımda hararet 90'dan 110'a çıkıyor fan aşırı bir gürültü ile 30-60sn çalıştıktan sonra hararet tekrar 90'a düşüyor. Araç neredeyse 80.000 km'ye geldi. Normal baskı balata, fren balatası ve yağ bakımları haricinde başka bir parçası değişmedi. Sadece su deposu değiştirilmişti. Opel yetkili servise sorduğumda sadece yağ ve filtre bakımınız yapılıyor 80.000 km'de dediler. Acaba değiştirilmesi gereken bir parçayı mı atladım onu da bilemiyorum. Yardımlarınızı bekler herkese keyifli sürüşler dilerim.

Soğutma suyu seviyesini takip edin derim.
    InsigniaTEAM

Yorum

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
      su seviyesi kontrollerini yapıyorum. 2 haftada bir parmak ucu kadar azalma oluyor. gerçi her gün araç kullanılmıyor (haftada 3-4 kez). özel servis her gün 2-3 litre su kaybeden araba ancak su eksiltiyor diyebilirim dedi.

Yorum

parmak ucu fark zaten devirdaim aşamasında da yükselip azalır, o konuda sıkıntı yok gibi
        InsigniaTEAM

Yorum

peki bir sorum daha olacak ama, aracım 2012 kasım ayı trafiğe çıkışlı şu an 80.000 km'de. Fren ve debriyaj baskı balataları haricinde, devir daim pompası, V kayışı vb. bir parça değiştirmek gerekiyor mu?. Zaman veya km ile fonksiyonunu yitiren parça olabilir mi?

Yorum

aracı farklı bir ustaya gösterdim. Radyatörden su sızdırdığını tespit etti. Zamanında sıkıntı olduğu için radyatör değiştirmiştim yan sanayii ile (orijinal GM 800 Tl iken yan sanayii 250 tl idi). Şimdi baktığımda orijinal radyatör 1000tl. Tavsiye edebileceğiniz kaliteli yan sanayii parça var mıdır radyatör ?

Yorum

Yine aynı sorunla karşılaşma ihtimaliniz yüksek derecede olacak. İnsignia binip yan sanayi radyatör takıp sürekli gözüm göstergede olacağına yetkili servisten en az 2 yıl garantili orjinal radyatör taktırırdım..tabii ben olsam..
              @Murat
              2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

İşleniyor...
              X