Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yedek Su Deposu Kapağı Açık Unuttum

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Yedek Su Deposu Kapağı Açık Unuttum

İyi günler
    insignia 1.6 dizel aracımın yedek su depo kapağını açık unutarak toplamda 100 km yol yaptım.(25 km sabah 25 km akşam olmak üzere 2 gün boyunca) Araç su eksiltme gibi uyarı vermedi.Su deposunun yarısında su vardı hala ama araca bir zararı olmuş mudur aklım takılıyor.Servise gitmem gerekir mi? Teşekkürler

Yedek su deposu dediğiniz genleşme kabı mıdır? Eksilen varsa ekleyin, sıkıntı olmaz.
    34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Genleşme deposu kapağının en önemli özelliği sistemde basınç oluşturup kaynama noktasını yukarı çekmektir.

Sistemde antifriz yoksa aracınız su kaynatmış olabilir çünkü teorik olarak 100 dereceyi görmüştür diye düşünüyorum. Su da 100 derecede kaynar. Takip etmek lazım. Ama dediğinize göre su eksilmemiş. Yani bi kaynama olmamış. Fokurdayıp atardı kaynamış olsa.

Fakat antifriz varsa sorun olmamıştır. Antifriz de kaynama noktasını yükseltir.

1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
      2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
      3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
      4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
      5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
      6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

İşleniyor...
      X