Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Turboda gurtlama sesi yardimci olursaniz.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Turboda gurtlama sesi yardimci olursaniz.

selamun aleykum 2010 1.6 t cosmo aracim var gazdan ayagimi cekince vites degisince ğurrr ğuurr diye ses geliyor selonoid turbi valfina bakildi monifordun arkasindaki siyah donus kutusuna bakildi turbo hortumlarina tek tek bakildi turbo sokulup bakildi ama bir turlu cozemedik ses sorununu pcye attigimiz zman turbo hatasi ve oksijen sensor hatasi veriyor araca biraz yuklenince motor gucu azaltilti diyor cekisten dusuyor kapatip acinca duzeliyor ama ses hep var

kimse yokmu yardim edecek cok moral bozucu bi olay hatta bu grupta gur gur diye cok yazmislarda kimse sonuc yazmamis

Yorum

Arıza kodu ne olarak görünüyor?
      Sanayide/serviste turbocu bir usta turboyu söküp bakacak ve size gerekeni söyleyecek. Bu en son ihtimal tabi.
      @Murat
      2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

isinin ehli bi turbocuya gittim turboyu sokmeden usttunde kontrol etti turboda kesinlikle sorun yok dedi hatta turbonun ustunde wastage var onu ileri dogru ittirdi manuel moda alacam dedi aldi sesi kesti ama bu sekilde birakirsam araba yolda gitmez dedi bilgisayara baglayinca turbo hatasi ve lamba oksijen sensor hatasi veriyorr

Yorum

Oksijen sensorü hatası sebebiyle turbo da zincirleme hata veriyor olabilir. Oksijen sensorünün hata yapmasına sebep olan sorunu çözerseniz büyük ihtimal turbo da hata vermeyecek.
          @Murat

Yorum

hocam ustalar sensor hatasini lpgden yapiyor dediler degissem bile yine arizalanacagini soylediler bende degismedim motor isigida oksijen sensorunden dolayi yaniyor

Yorum

Yine bir lpg montajı hatası. Gidin iyi bir lpg ustası sisteminizi kontrol etsin. En iyi ihtimal ayarsız bir lpg sistemi sorunun kaynağı.
              34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Aracınızda lpg olduğunu ilk mesajda belirtseydiniz cevaplar değişirdi muhtemelen. ratip bey gerekeni yazmış kanımca.
                @Murat

Yorum

lpg var aracimda ama ses turbodan geliyor ve benzindede yapiyor ayni arizayi lpg ayarida bi kac kez verdirttim ama tam tutturamiyorlar ayari bizim bolgelerde..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ratip View Post
                    Yine bir lpg montajı hatası. Gidin iyi bir lpg ustası sisteminizi kontrol etsin. En iyi ihtimal ayarsız bir lpg sistemi sorunun kaynağı.
                    lpg var aracimda ama ses turbodan geliyor ve benzindede yapiyor ayni arizayi lpg ayarida bi kac kez verdirttim ama tam tutturamiyorlar ayari bizim bolgelerde

Yorum

Aracımda lpg vardı, lpg kaynaklı sorunları aracı benzinde kullanırken de yaşıyordum. Bununla ilgili konu açtım zaten. Ne zaman ki araçtan lpg yi komple söktürdüm, yaşadığım sorunlardan kurtuldum. O nedenle araçta lpg kaynaklı sorun varsa ve çözülmezse bu durum benzindeyken de yaşanabiliyor. O mantıkla bu şekilde cevap verildi size diye düşünüyorum.
                      @Murat

Yorum

Arizayi cözdük basina ayni ses gelipte bi türlu bulamayan olursa telfon numaram 542 451 61 00 bu ararsiniz anlatirim uzun islem biraz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: garaj.13 View Post
                          Arizayi cözdük basina ayni ses gelipte bi türlu bulamayan olursa telfon numaram 542 451 61 00 bu ararsiniz anlatirim uzun islem biraz.
                          Merhaba

Sorununuzu çözdüğünüze sevindim
                          Anlatması uzunda olsa çözümünuzu forumda paylasirsaniz seviniriz

Bilgi paylaştıkça artar.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

hocam turbo sensorlerine takili borularinin yerleri degisti sorun yasayan arkdaslar telden aradigi zman detayli bi sekilde hangi boru nereye takilacak ne yapilacak diye anlatirim borularin isimlerini sensorlerin isimlerini bilmedigim icin yanlis yonlendimek istemem

Yorum

İşleniyor...
                            X