Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ön cam değişimi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Çıkmacılara baktın mı Ratip?
    Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ratip View Post
      Fatih abi de sağolsun. Yetkili bir servise sorduk. İlk başta muadil takarız orjinale gerek yok derlerken şase numarası ile baktılar, benimkine muadil olmuyormuş. Mutlaka orjinali takılması lazım dediler. Araç standart cosmo paket aslında. Epeyce kafam karıştı.
      çünkü servisinde para kazanması lazımhaha
      InsigniaTEAM

Yorum

Carglass daha mı iyidir.
        Ana merkezini gezdim gördüm, İngiliz menşeili firma, çalışma sistemleri hoşuma gitti, Türk usulü değil Avrupa usulü çalışıyorlar. Camı kendi üretmiyor, üreticiden alıp (markanın orijinal camını üreten firmalar da dahil) satıyor. Bize anlattıkları en büyük farklardan biri sensörler ve aynanın takıldığı yerdeki parçalar diğer markalarda yokken bunların camında plastik kasası, sensör yerleri vs. hazır geliyormuş.
        InsigniaTEAM

Yorum

Kendi aracına muadil ürün takmış olan yok mu acaba? Sorun olmuyor dese de içim rahatlasa
          34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

ratip yerinde olsam kesinlikle orijinal takarım. ışığı kırmaları bile farklı oluyor
            F30 Sport+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post

Ana merkezini gezdim gördüm, İngiliz menşeili firma, çalışma sistemleri hoşuma gitti, Türk usulü değil Avrupa usulü çalışıyorlar. Camı kendi üretmiyor, üreticiden alıp (markanın orijinal camını üreten firmalar da dahil) satıyor. Bize anlattıkları en büyük farklardan biri sensörler ve aynanın takıldığı yerdeki parçalar diğer markalarda yokken bunların camında plastik kasası, sensör yerleri vs. hazır geliyormuş.
              Carglassa sensörler vb sorun olur mu garanti veriyor musunuz şeklinde bir mesaj attım. Gelen cevap şu şekilde:

"Merhabalar,

Camlarımız yerli üretim cam olup, camınız ile aynı özellikte aynı kalitede ve E belgelidir. Aracınızda bulunan cam ile aynı özellikteki camlar ile değişimini yapmaktayız. Yani camınız atermik, sensörlü,kameralı vb. özellikte ise yine aynı özellikte cam ile değişimini yapmaktayız. Camlarımız 'daki tek fark logo farkıdır. Diğer bütün özellikleri ve kalitesi aynıdır. Cam fiyatlarımız camınızın özelliğine göre sistem üzerinden belirlenebilmektedir. Fiyat bilgisi için 4441819 çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.
              Ayrıca camlarımızın işçiliği ömür boyu garantilidir. Eğer camınızda yapılan işçilik ile ilgili bir problem olması durumunda Garanti kapsamına girmektedir. Ustarımız Belron kurallarına göre yurtdışından eğitimlidir. Daha detaylı bilgi için çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz"

Açıkçası beni tatmin etti gibi. Sıkıntı olabilme durumu olsa bu kadar net ve yazılı olarak cevap vermezler diye düşünüyorum.

Yorum

Geçmiş olsun Ratip, güzel fiyat gelirse Carglass mantıklı duruyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: OGOKTAS View Post
                  Geçmiş olsun Ratip, güzel fiyat gelirse Carglass mantıklı duruyor.
                  Fiyat için aradım. Çağrı merkezindeki arkadaş ilgili birimi ile görüştü ve camdaki sensörlerden sebep ürünün farklı olabileceği, en yakın servislerine gittiğim takdirde üzerindeki cama göre bakarak uygun cam için fiyat vereceklerini söylediler. Müsait zamanda uğrayacağım.

Yorum

Dün carglass bostancı şubesinde cam değişimini yaptırdım. İlgi ve işçiliklerinden memnun kaldım. 1500 TL tuttu pazarlık ile. Doraglassın atermik çifte sensörlü bir camı takıldı. Şimdilik bir sıkıntı yok. Çok kullanma fırsatım olması ama seste artma hissetmedim.

Bu arada bir şey dikkatimi çekti. Aracım standart cosmo paket olmasına rağmen(şerit takip, tabela okuma vb. yok camda) bizim araçlara uyan sadece 1 adet cam vardı depolarında. Piyasadaki insigniaların yarısına bu cam takılması lazım dediğimde, insanların ve özellikle hasar tamiri yapan yerlerin en ucuz sensörsüz, atermik olmayan camlardan taktırdıklarını söyledi. Forumda da sıkça yazılan ses yalıtımı ve AFL çalışmasıyla ilgili sorunların sebebinin bu olabileceğini düşünüyorum.

Yorum

Dün carglass bostancı şubesinde cam değişimini yaptırdım. İlgi ve işçiliklerinden memnun kaldım. 1500 TL tuttu pazarlık ile. Doraglassın atermik çifte sensörlü bir camı takıldı. Şimdilik bir sıkıntı yok. Çok kullanma fırsatım olması ama seste artma hissetmedim.

Bu arada bir şey dikkatimi çekti. Aracım standart cosmo paket olmasına rağmen(şerit takip, tabela okuma vb. yok camda) bizim araçlara uyan sadece 1 adet cam vardı depolarında. Piyasadaki insigniaların yarısına bu cam takılması lazım dediğimde, insanların ve özellikle hasar tamiri yapan yerlerin en ucuz sensörsüz, atermik olmayan camlardan taktırdıklarını söyledi. Forumda da sıkça yazılan ses yalıtımı ve AFL çalışmasıyla ilgili sorunların sebebinin bu olabileceğini düşünüyorum.
                      Hayırlı olsun. Camı değiştirirlerken falan araca herhangi bir zarar çizilme krılma vs. gibi sıkıntı olmamıştır ümarım. Bu arada atermik cam ne anlama geliyormuş?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post

Hayırlı olsun. Camı değiştirirlerken falan araca herhangi bir zarar çizilme krılma vs. gibi sıkıntı olmamıştır ümarım. Bu arada atermik cam ne anlama geliyormuş?
                        Sensör kasasının kenarlarında hafifçe izden başka bir şey görmedim sıkıntı olarak. Atermik cam, güneş ışığını kırarak ısıyı tam geçirmeyen dolayısıyla torpidoyu kavurmayan cam bildiğim kadarı ile.

Yorum

Doğru hocam, atermik cam ısı geçirmez. Dolayısıyla diğer araçlarda direksiyona el yapışacak kadar sıcakken, sizin araçta direksiyon rahatlıkla tutulabilir düzeyde sıcak olacaktır.

Yorum

İşleniyor...
                          X