Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Afl uzun far asitanı sorun!!!

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Afl uzun far asitanı sorun!!!

Selamin aleyküm.
    Aracımda afl far var ancak dün akşam uzun yolda karanlıkta bile uzunları otomatik yakmıyor bunun sebebi nedendir
    auto konumunda ve dostergede (a) harfi var.
    yardımcı olursanız sevinirim

Ve Aleyküm selam

Teorik olarak göstergede A harfi var ise sorunsuz çalışması lazım eğer çalışmıyorsa bir iki işlem yapabilirsiniz

1-Afl far sensörleri ortadaki aynanın üzerinde orayı temizleyin bir sebepten algılamıyordur
    2-Akünün kutup başını sökün ve tekrar takın (Elektronik sorunların bir çoğuna çözüm getiriyor)
    3-Servise Gidin.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

afl far hatası var mıydı yol bilgisayarında sarı renkte?
      Insignia 1.6 T Cosmo // Safire Black // Flexride // Bej + Maun Deri Döşeme // Koltuk Isıtma // Sunroof

Yorum

Orjinal yazı sahibi: egeyildirim View Post
        afl far hatası var mıydı yol bilgisayarında sarı renkte?
        Hayır 2 farımıda sifır aldım

Yorum

auto konumundayken selektör yapabiliyor musunuz? yoksa uzunları o halde de mi yakamıyorsunuz?
          Insignia 1.6 T Cosmo // Safire Black // Flexride // Bej + Maun Deri Döşeme // Koltuk Isıtma // Sunroof

Yorum

eğer bir sorun yok ise sistemde elektronik olarak, ortamda yeterli seviyede ışık olabilir, yol aydınlatmaları kafi geliyordur. karşıdan araç geliyor ise de uzunları açmaz. çok başarılı şekilde çalışan bir sistem, kamera bölgesini temizlemenizde fayda var, kamera bozulmuş olabilir. servis en iyi kontrolü yapacaktır.
            1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
            Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: egeyildirim View Post
              auto konumundayken selektör yapabiliyor musunuz? yoksa uzunları o halde de mi yakamıyorsunuz?
              Evet yapa biliyorum hiçbir arıza almıyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
                eğer bir sorun yok ise sistemde elektronik olarak, ortamda yeterli seviyede ışık olabilir, yol aydınlatmaları kafi geliyordur. karşıdan araç geliyor ise de uzunları açmaz. çok başarılı şekilde çalışan bir sistem, kamera bölgesini temizlemenizde fayda var, kamera bozulmuş olabilir. servis en iyi kontrolü yapacaktır.
                Etraf zifiri karanlık ne bir benzinlik ne bir aydınlatma direği yok
                en son secenek servisie gitmek

Yorum

servise giderseniz sonucu yazabilirseniz biz de bilelim mümkünse.
                  "insanlar arasında, insanlardan bir insan olmak"

Yorum

bugün etraf aydınlıkken yola çıktım, farlarım genelde auto konumundadır, etraf zifiri karanlık oldu kısalar yanıyo ancak önde ya da karşıda araç yokken dahi yaklaşık 40 50 km boyunca bir kez bile kendi kendine uzunlara geçmedi. viraj aydınlatması falan çalışıyodu, manuel olarak uzunları yakabiliyodum. yolda durup motoru stop ettikten sonra yola çıktığımda ise sistem olması gerektiği gibi çalışmaya başladı. bunu ilkkez yaşamamakla birlikte bugün emin oldum. belki benim aracın arızasıdır, belki hepsi böyledir bilmiyorum.
                    OPC Line Sport

Yorum

İşleniyor...
                    X