Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ACİL:Akü değişimi sonrası çalışmayan araç

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• ACİL:Akü değişimi sonrası çalışmayan araç

Merhaba, makyajlı kasa aracın aküsünü değiştirdim, yeni akü taktım ama araç çalışmıyor ve akü şarj sistemi uyarısı veriyor. Ayrıca stoplar aracı kilitlesem de sönmüyor. Tanıdık servisi aradım çekici ile getir dediler, bir çözümü yok mudur?

Araç başında telefondan yazıyorum.

Yorum

Yeni taktığınız akünün şarjı tamdır inşallah.
      Aküyü sök tak yaparken önce eksi ucu sonra artı ucu çıkardığınıza, takarken de önce artı sonra eksi ucu taktığınıza emin olun. Bu işlemleri yaparken dikkatli olun. Akünün artı ucunun olduğu yerde solda küçük bir bölüm var, orda da bir kablo var. Sıkılı olup olmadığını kontrol edin.
      @Murat
      2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Aküyü şarj ettim, kutuplara da dikkat ettim. Marş kesinlikle almıyor,motordan tık tık tık şeklinde bir ses geliyor.

Yorum

eski akünüzle tekrar deneme yapın, takma esnasında sigortalardan biri atmış olabilir. biraz yoracak gibi ama inşallah çözüme kavuşur.
          1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
          Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Eski akü de yok şu anda. Aracın göstergeleri açık kaldı.

Yorum

Çekici geliyor

Yorum

Ana sigorta yanmış.

Yorum

Tahmin etmiştim geçmiş olsun. İnşallah bir yerlere zarar vermemiştir ve işini iyi yapmıştır.
                  1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                  Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Bir sorun görünmüyor, yandığına göre zaten başka bir yerin zarar görmemiş olması lazım.

Sanırım darbe almış montaj esnasında, o yüzden yanmış.

Yorum

Çok geçmiş olsun....

Yorum

tekrar geçmiş olsun, çekiciye ne kadar verdiniz? not olarak söylüyorum, sigortanın yanmış olması başka bir yerin zarar görmemesi anlamı taşımaz kesinlikle. araçta zaten genellikle belli eder varsa bir sıkıntı, ama elektronikte sigortanın tırtlaması sonucu,koruyucu devreyle birlikte giden çok anakartlar, beyinler, ses sistemleri, kontrolcü kartlarımız oldu.

Yorum

Çok geçmiş olsun.
                          Demekki neymiş? Akü değişimi çok dikkatli yapılacakmış.
                          Maliyet hakkında da bilgi verirseniz seviniriz.
                          Teşekkürler

Yorum

Akü değişimi çok dikkatli yapıldı aslında; eminim sanayideki çoğu elektrikçi/akücü benden çok daha "haldur huldur" değişim yapıyor.

Servisin söylediği ilgili sigortanın "darbe" ile yanmış olabileceği; ben aracın üzerindeki aküyü sökerken diğer aracımdan çıkan 74ah'lik aküyü takmıştım; maalesef 1.6 SIDI'ların akü yuvaları küçük, 74 ah'lik aküyü tek başıma yerleştirirken biraz zorlandım. Belki o esnada bir darbe almış olabilir; ya da olacağı varmış.

Aslında çekici vs gereksiz oldu; usta gelse 2dk'lık iş.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
                              tekrar geçmiş olsun, çekiciye ne kadar verdiniz? not olarak söylüyorum, sigortanın yanmış olması başka bir yerin zarar görmemesi anlamı taşımaz kesinlikle. araçta zaten genellikle belli eder varsa bir sıkıntı, ama elektronikte sigortanın tırtlaması sonucu,koruyucu devreyle birlikte giden çok anakartlar, beyinler, ses sistemleri, kontrolcü kartlarımız oldu.
                              Çekici kasko tarafından karşılandığı için ücret vermedim, hatta servis de tanıdık olduğundan ücret almadı. Sadece 1-2 saat zaman kaybı ve endişe yaşadım. Ancak "Selçuk hocam sorar" diye düşünerek yolda çekici sürücüsüne ücreti sordum; "120-130 lira tutar" dedi. TurAsisst firmasının aracıydı ve mesafe 4-5 km ancak vardı.

Yorum

İşleniyor...
                              X