Duyuru

Collapse
No announcement yet.

P2188 ariza kodu lutfen yardim

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• P2188 ariza kodu lutfen yardim

Merabalar bora aksoy kayseriden umarim iyi dostluklar kurariz
    burdan baslasam mi bilmiyorum p2188 arizasiyla ugrasiyorum subab dahil herseyi degistim ama hala arizayi gideremedim yardimci olabilecek vsr mi

Hic basina gelen yok mu

Yorum

Aracta nasil bir problem var hata kodu olarak degilde

Yorum

Rolantide calismada titreme yapiyor subablar hatta pistonlar bile degisti ama bi turlu gecmedi oksijen sensoru bobin buji hepsi degisti map sensoru temizlendi ama sonuc ayni 2 3 gun yanmiyo ariza lambasi ama sonrasinda rolantide dengesizlik oluyor ve motor lambasi yaniyor 20181128_154545.jpg

Yorum

Geçenlerde benzer bir başlık vardı arkadaşlar yorumlamış bi bakın..
          Arkadaşlar merhaba ; Yaklaşık 25 gündür sarı motor lambası ile uğraşıp duruyorum. Aracım 2010 1,6T Benzinli Cosmo.Arıza lambası Nedenine

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

yardımcı olabılecek var mı
            oksijen sensor degıstı
            ayar yapıldı ama hala rolantıde kararsız calısma var ozellıkle dıreksıyonu cevırdıgımde ve klımayı calıstırdıgımda

Yorum

Direksyon döndüğünde ve klima çalıştığında aracın farlarında da azalma oluyor mu? Varsa akü ve sonrasında şarj dinamosuna baktırın.
              @Murat
              2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Arkadaslar hava debimetresi degisti ve map sensoru temizlendi sorun gitti gibi bilginize

Yorum

Map sensörünü temizlediğinizi önce de yazmıştınız. İnşallah sorun tekrarlamaz. Geçmiş olsun.
                  @Murat
                  2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Hava debimetreyi degistirdik bakalim biraz binecem ins karisim hatasi vermez

Yorum

Bora aksoy senin sorun cozuldumu bendede ayni ariza cikiyor map degisti oksijen sensoru temizlndi kalibrasyon maf temizlendi ayari yapildi gene ayni arac zengin karisjm diyor rolentide ve arac devir almakta zorlaniyor ve yuksek hizlara cikmiyor devir saati cok az oynama oluyor

Yorum

OKSIJEN SENSORU DEGISTI MAP DEGISTI hava debimetresi degisti celik subab takildi sekmanlar pistonlar kontrol edildi suanda bi skinti yok ama diken ustunde gidiyorum

Yorum

Peki en son hava debimetresi mi degistide araciniz duzeldi

Yorum

Suan o dengesizlik yok ropantide ve gidisteki isteksi, hizlanma ortandan kayboldu

Yorum

Arkadaslar bendede aynı sorun vardı. Kronik diyen subap diyen motor yagi akü bobin buji hava filtresi. Neler neler. Ama en cokta servis. Kronik abi bu opellerde. Delirttiler beni. Yeni buji yok yag. Derken alet cantasi aldim gaz kelebegini bile soktum temizledim. Ama sonunda olay o kadar dehset vericiki anlatayim.
                              arkadaslar opel servislerde bakim yapildiktan sonra hava filitrelerisini degistirirken filtre borusunun kelepceleri sok taktan yalama oluyor. 2 tl lik kelepceyi yenilemedikleri icin o turbo bagli akismetre bagli boru iceriye kelepceden hava aliyor.
                              Bakimda sokup taktiklari kelepceyi yenileyin ama takarken boruyu yirmayin veya plastik aksami catlatmacatlatmayin. Ayarinda sıkın. Saat gibi calisacak.
                              Uzun zamandir uc bes aydir bu sorun varsa kelepceden sonra gaz kelebegi temizligi buji motor yagi degistirin.
                              Not: bu hava borusunda igne ucu kadar bile delik varsa bunu yapar. O yuzden kelepce degistirirken boruyu delmislermi diyede kontrol edin.

Yorum

İşleniyor...
                              X