Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Akü ile akü takviyesi yapmak

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
    Motosiklet aküsünden vazgeçtim, neden aklıma gelmedi bilmiyorum ama direk 70-74 ah'lik bir akü alıp eve koyacağım. Nasılsa şarj/bakım cihazı da var; onunla şarjını da yapıp yedek akü olarak bekleteceğim. Akülerimden biri bittiğinde evdeki aküyü takıp yola devam. Yani yedek akü olarak bir sonraki aküyü alacağım.
    Aynı benim kafamda biri daha.
    @Murat
    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Bizim araçlara "alçak akü" mü almak gerekiyor?

Şu aküyü almaya niyetlendim ama satıcı "Insignia için 82ah almanız gerekiyor" dedi :

https://urun.n11.com/aku/inci-72-ah-...iye-P285485360

Mesajlara geç cevap verdiği için size sormak istedim. Bahsettiği 82 ah akü de şu :

https://urun.n11.com/aku/inci-82-ah-...aku-P296843128

Yorum

Üşenmedim gittim araç üzerindeki aküyü ölçtüm, 27.5cm x 17.5cm x 19cm çıktı. Yani alçak aküye gerek yok, linkteki 72ah aküyü sipariş ettim. CCA değeri gayet iyi : 700A.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
          Üşenmedim gittim araç üzerindeki aküyü ölçtüm, 27.5cm x 17.5cm x 19cm çıktı. Yani alçak aküye gerek yok, linkteki 72ah aküyü sipariş ettim. CCA değeri gayet iyi : 700A.
          Güzel bir akü almışsınız. Güle güle kullanın. Araca takmadan önce şarj etmeyi/ettirmeyi unutmayın.
          @Murat
          2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post

Güzel bir akü almışsınız. Güle güle kullanın. Araca takmadan önce şarj etmeyi/ettirmeyi unutmayın.
            Teşekkürler; İnci Akü için hep olumlu şeyler duydum, bahsi geçen şarj cihazımla şarj ettikten sonra takacağım. Elimde 3 akü olunca; diğer aracımdaki aküyü de şarj etmek rahat olacak.

Yorum

Akü yuvaya tam uydu ancak akünün üstüne takılan plastik kapağın, ne işe yaradığını bilmediğim 2 ufacık sivri ayağını kırmak zorunda kaldım. Akünün üst tasarımıyla alakalı sanırım.

Yorum

İşleniyor...
              X