Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yakıt Tüketimi 15,6 Lt Gösteriyor

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Yakıt Tüketimi 15,6 Lt Gösteriyor

Arkadaşlar,

Yakıt tüketim değeri 15,6 lt olarak ölçülüyor. 11-12 lt ye kabulken 15,6 ltye kadar tüketime fitmi olacağız . Ki çok agresifte kullanmıyorum aracı.aracım 1,6 cosmo 180 hp 2009 model. Göstergede bir sıkıntı olabilirmi yoksa bu tüketim değeri normalmidir?

Ynt: Yakıt Tüketimi 15,6 Lt Gösteriyor

Ort . Hız kaç ? Ve de depo doluyken kaç km yol yapıyorsunuz ?

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
    Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Bende normalde 10.5 lt yakıyordum. Kış dolayısıyla 12 lt'ye yaklaşıyor bazen. Sakin kullanımlarda şehir içinde 10 lt'nin altına da düşürüyorum.
      Aslında 15,6 lt değerine agresif kullanımda ulaşılabiliyor ancak açıkcası agresif kullanmıyorsanız bu değerler biraz anormal gibi.

Yorum

depoyu full doldurdum ve hiç şehir dışına çıkmadım ortalama hız 19 km göstergede yazan.

Yorum

şimdiye kadar 130 km yaptım fulledikten sonra

Yorum

araç yeni ise normaldir, benimde yeniyken 16 litreden başladı, yaklaşık bi 5000 kmden sonra normal değerler dönecektir...

Yorum

2009 model diyor arkadaş.Sürüş tarzına alışıncaya kadar normal sanırım.Birde göstergeyi sıfırladınızmı?
              2014 BMW 5.20I M +comfort+premium            
              2011 otomatik opel astra  1.4 cosmo sunroof
              2013 Chevrolet Captiva LTZ

Yorum

Benimki sakin kullandığım halde 16 litre gösteriyor. Alıştım artık. Aslanı besleyen yemine katlanır diyerekten kendimi avutuyorum ...

Yorum

ortalama hız çok düşük, birde sürekli dur-kalk yaptıysanız olabilir.
                  ama en sağlıklısı tekrar depoyu doldurarak tüketimi kendiniz hesaplayın, araç verisiyle karşılaştırırsınız.
                  InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: boogeyman
                    şimdiye kadar 130 km yaptım fulledikten sonra
                    Benzin bitmedi ama değil mı? Ort. Hız. 19 ise bile bence deger çok, benim aracımda fulledikten sonra 320 km yaptım yarı depodan birbuçuk çizgi üstte menzil 395 km diyordu mesela ort.hiz 27.2km

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
                    Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

2011 model aracım şehiriçi ortalamam 8.0 litre

Yorum

Ani ataklar haricinde genelde sakin kullanırım istanbul trafiginde yakıt ortalamam ekranda 10,8 olarak görünüyor.
                        istasyon dan kaynaklanan fark olur mu bilmiyorum ama bir daha asla full den benzin almam onuda belirteyim.
                        İnsignia 1.6 Turbo Edition Elegance paket + Gri (Hakim)+Navi +17"jant 34 YC 4700
                        Audi A3 1,6 Attraction (Siyah)

Yorum

b, anormallik var gibi 16 lt felan 10.7 şehiriçi benim tüketim,genelde değişmez,sıfırlasam bile 11lerde dolanır sonra 10.7de demir atar
                          Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

Ortalama hız çok düşük onunla direkt alakalı. Ben chipli ve katalizatörsüz 10.8 yakıyorum şuan şehir içi ama ortalama hız 40 km/s civarı

Yorum

1. ve 2. viteslerde çok kalıyorsanız sağlıklı değerler göstermiyor, ki hızınıza bakılırsa bu 2 viteste çok kalıyorsunuz, bir de 2009 modeller çok yakıyor yeni modeller daha az yakıyor ilk iki viteste gaza dokunsanız bile 20-30 lt civarında gösteriyor, sorun yok, 4. ve 5. vitesleri kullandıkça 10 lt civarlarına hatta daha aşağılara düşer emin olun

Yorum

İşleniyor...
                              X