Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Çekiş düşmesi ve motor arıza lambası

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Çekiş düşmesi ve motor arıza lambası

Hayırlı bayramlar herkese, aracım 2017 model insignia 1.6 cdti,bugün şehirlerarası yolculuk yapmaktayken 130 km hızda yokuş çıkıyordum, bir anda motor bıraktı kendini ve arıza lambası yandı, bundan sonra araç gaz yememeye başladı, turbo devreye giremediği için vites geçişlerinde sorun oldu, bende manuel vites atmak zorunda kaldım, vites D konumundayken araç 2000 deviri geçmiyor, dip gaz yaptıgımda ise vites kücültüyor ve hızlanmıyor yine, karaduman atma sorunu yok, servisler kapalı bayram dolayısıyla, sorunum nedir bilen var ise yardımcı olursa sevinirim

Şunuda belirteyim, motor gücü düşürüldü uyarısı falan yazmadı, servis uyarısıda yazmadı sadece motor ışığı yandı araçta

Yorum

Bir kac saat bekledikten sonra tekrar çalıştırdım aracı sorun düzeldi ancak motor ışığı hala yanmakta, turbo valfi selenoid arızası sorunu diyen arkadaşlar var

Yorum

Cihaza bağlanıp arıza koduna bakmak lazım
        34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

İste böyle durumlarda Çin den alacağınız basit bir elm cihazıyla telefonunuza kuracağınız basit bir programla o anda sorunu tespit etmek mümkün olabiliyor. Geçmiş olsun bu arada.
          @Murat
          2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Geçmiş olsun, sorunu bilmemek daha sıkıcı.
            Ergün GÜRBÜZ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: serkankara06 View Post
              Hayırlı bayramlar herkese, aracım 2017 model insignia 1.6 cdti,bugün şehirlerarası yolculuk yapmaktayken 130 km hızda yokuş çıkıyordum, bir anda motor bıraktı kendini ve arıza lambası yandı, bundan sonra araç gaz yememeye başladı, turbo devreye giremediği için vites geçişlerinde sorun oldu, bende manuel vites atmak zorunda kaldım, vites D konumundayken araç 2000 deviri geçmiyor, dip gaz yaptıgımda ise vites kücültüyor ve hızlanmıyor yine, karaduman atma sorunu yok, servisler kapalı bayram dolayısıyla, sorunum nedir bilen var ise yardımcı olursa sevinirim
              Selamlar , sorununuz çözüldümü?

Yorum

İşleniyor...
              X