Duyuru

Collapse
No announcement yet.

afr ayarı yalandan ibaret mi ?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Bu bilgiyi almam iyi oldu. Ahmet Beye uğrarım ben
    Ergün GÜRBÜZ

Yorum

Bende aracı ilk aldığım da üzerinde vikars marka kit vardı araç LPG saçma sapan çalışıyor sürekli arıza isigi yakıyor du Bursa'da bir kaç LPG ciye gittim olmadı en son kiti soktureyim diye dusundum daha sonra internette Ahmet Nalbantoğlu ile tanıştım Bursa'dan İstanbula Afr ayarı için gittigimde benim kite baglanamadik daha sonra Ahmet Nalbantoğlu tavsiyesi ve arıza ışığı yanarsa kiti komple iade etmw garantisi ile birlikte çalıştıkları Candan mühendislik te komple Atiker grand kit ve turbo regülatör takıldı üstüne de Afr ayarı yapıldı şuan çok şükür çok memnunum aracimdan lpg ve benzinde hicbir fark yok tavsiye ederim gerçekten

Yorum

Ahmet nalbantoglu bizim buraları unutmasaydı da paylaşımlara devam etseydi keşke
        InsigniaTEAM

Yorum

AFR ayarı her araca (her montaja) yapılamıyor malesef. AFR ayarı insignia'da değil LPG montajı düzgün yapılmış her araçta olmazsa olmaz bir ayar. Ayarsız bir araç ile ayarlı bir araç arasında gözle görülür net bir fark olacaktır.

AFR ayarı için aracınızdaki kit, kullanılan borular, nozul çapları, hortum uzunlukları, manifolda giriş yerleri gibi birçok durum AFR ayarının sağlıklı yapılabilmesi için önemli etkenler.

Sizin ustanızın AFR ayarı yalandan ibaret deme sebebi kendisinin kasap gibi montaj yapıyor olması bana göre. LPG'cilerin çoğu aynı şeyleri söylüyor. Ama inceden inceden öğrenmeye çalışıyorlar.
          Diğer arkadaşlarımızın dediği gibi bölgenizde size yakın yerler var onlarla görüşüp montajınızı ve sonrasında ayarınızı yaptırarak sağlıkla kullanabilirsiniz.
          2017 1.6 CDTI 136HP Excellence
          Flexride
          Parkgo
          Adaptive Cruze Control

Yorum

Bence bu konuda yanlış anlaşılma var, AFR ayarı ile yolda harita çıkarma işlemi aynı şey değil diye biliyorum.. Yolda ayar kesinlikle şart olan bir işlem, AFR ise yolda yapılan bu ayarın bir parçası ek işlem gibi.. Sanırım bazı ustalar AFR gereksiz derken bu ek işlemi kastediyor.. Ancak gerçek ustaların tamamı LPG ayarının yolda kaydedilen verilere göre yapılması gerektiğini söylüyor zaten..

Yorum

2011 1.6 T landirenzo LPG li aracımda sabahları tekleyerek çalışma sorunu var. Map ve maf sensörleri temizlendi, gaz kelebeği temizlendi. Hatta map sensörü sıfır sensörle denendi ama nafile. Bir afr ayarımız kaldı tavsiyelerden, onu da Ankara'da kime gideceğimi bilemedim. Bir de çok maliyetli bir iş midir bu afr ayarı? Kaça malolur, doğru usta kimdir?
              Gerçi isim olarak iki usta yazılmış yukarda ama Facebook hesabım olmadığı için Akif beyin ulaşım bilgilerini göremedim. Bir de dediğim gibi maliyeti nedir aşağı yukarı bu işin?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bLood View Post
                2011 1.6 T landirenzo LPG li aracımda sabahları tekleyerek çalışma sorunu var. Map ve maf sensörleri temizlendi, gaz kelebeği temizlendi. Hatta map sensörü sıfır sensörle denendi ama nafile. Bir afr ayarımız kaldı tavsiyelerden, onu da Ankara'da kime gideceğimi bilemedim. Bir de çok maliyetli bir iş midir bu afr ayarı? Kaça malolur, doğru usta kimdir?
                Gerçi isim olarak iki usta yazılmış yukarda ama Facebook hesabım olmadığı için Akif beyin ulaşım bilgilerini göremedim. Bir de dediğim gibi maliyeti nedir aşağı yukarı bu işin?
                özelden mesaj attım hocam.
                2011 MODEL ,1.6T 180hp, DVD800

Yorum

Orjinal yazı sahibi: engin.aygun View Post
                  Bugün lpg arızası için konya ademler otogaz ' a gittim araçta landirenzo kit var , arızam araç trafikte lpg iken geçen hafta yolda giderken benzine aldım birdaha da gaza geçmedi , sistem hemen arızaya geçmeye başladı , derken arıza kablosuna bağladılar bişey çıkmadı , bende map ta sorun olabilirmi diye sordum oda kafayı bile kaldırmadan gitti bi map sensörü getirip taktı sistem düzeldi , sorun map sensöründe imiş , değiştirdiler düzeldi , 150 liralık sensöre 250 tl aldılar dağolsunlar verdik çıktık , afr ayarları yapıyor musunuz diye sordum , onun sadece bir aldatmaca olduğunu ve kesinlikle gereksiz olduğunu şiddetle idda etliler , bende şu sıralar insignia 1.6 T aracım için afr ayarı yaptırmayı düşünüyordum , ancak ustanın dedikleri kafamı karıştırdı , sahiden gereksiz mi diycm , bana söyledikleri son derece saçma geldi , işi bilmeyen insanlara benziyor gibiydiler . sizce durum nedir , dediklerinde gerçeklik payı var mıdır ?
                  Konya’da Afr ayarı yapan bi yer var konyalpgafr yazınca Google çıkıyor. 150 tl ye ayar yapıyor. Brc nin prins markalarının bazı modelleri kendi otomatik yapıyor bu ayarı. Konya’daki arkadaş modelini söylemişti de unuttun şimdi hangilerine ayar gerekmez diye. Diğer bütün markalara yapıyor

Yorum

Merhaba 2010 1.6t zavolli lpg araç aldım 15 gün oldu lpgde aşırı tekleme yapıyor arıza lambası yaktı hemen benzine aldım servise gittim benzinde hiç sorun yok bobin değişti buji değişti 2 gün benzinde bindim hiç sorun yok ancak sorun lpg de dediler lpg sutası baktı enjektör değişti baktı falan halen sorun devam ediyor. konya için yarıdmlarınızı bekliyorum arkadaşlar

Yorum

İşleniyor...
                    X