Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Direksiyon soyulması

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Benim araç 2012 koyu kahve deri dikişli fakat kılıf almak istiyorum bende aynı tonda bulamadım :/

Yorum

Günelleme yapayım. Bugün servis Opel Türkiye'den red geldiğini belirtti ve bende servise gidiş kapanış kağıdı aldım. Daha sonra Opel TR'yi aradım ve şikayet oluşturdum. Tekrar değerlendirileceği söylendi. Bakalım bu da olumsuz gelirse THH yolu gözükecek.
      Insignia Sport Line 1.6 CDTI 136 Hp AT6

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mert1411 View Post
        Günelleme yapayım. Bugün servis Opel Türkiye'den red geldiğini belirtti ve bende servise gidiş kapanış kağıdı aldım. Daha sonra Opel TR'yi aradım ve şikayet oluşturdum. Tekrar değerlendirileceği söylendi. Bakalım bu da olumsuz gelirse THH yolu gözükecek.
        En fazla 100 TL'lik maliyet için yaptıklarına bakın... Muhtemelen kullanım hatası diyeceklerdir, sanki direksiyonu dişlerimizle kemiriyoruz. Opel böyle ufak şeylerin hesabını nasıl yapıyor anlamıyorum gerçekten. İşte bu basit hesaplar yüzünden Opel imajı düzelmiyor.

Yorum

Aynı sıkıntı bende de var. Vites kolunun üstünde çizikler ve aşınma mevcut. Pek ilgi dahi göstermediler. Baktığınız zaman 100-150 TL lik bir parça araç daha 15.000 km ve 1,5 yıllık araç. Ne olmuş olabilir, yan?? Anlamak zor bu servisleri

Yorum

Hocam vites topuzu çok uyguna bulunabiliyor fakat direksiyon simidini değiştirmeye kalksak maliyet bayağı yükseliyor. Kaldı ki ucuz bile olsa vites topuzunu niye cebimizden yaptıralım. Otomatik vites bir araçta vites topuzu manüel bir araçta ki kadar temas almamasına rağmen neden soyulur ki anlamak mümkün değil bunu ayrıca.
            Direksiyonu kaplatalım desek en azından iyi bir yerde kaliteli malzeme ile o da biraz maliyet bulur.
            Aslında burada yukarıda Hakan Bey'in söylediği gibi olay bize olan maliyeti değil. Markanın böyle ufak şeylerde müşteriyi memnun etmek yerine tam tersine sinir etmesinden kaynaklanmakta. Yoksa sanmıyorum ki forumda ki kimsenin asıl derdi maliyet olsun. Şahsım için problem markanın malının arkasında durmayışıdır. Yani şunu akıl edemiyor mu bu Opel TR ben anlayamıyorum. Sonuçta ben böyle bir problemle gittiğimde beni memnun etse belki kendisine 100 TL ye patlayacak ama bunun dönüşü olarak ben bu memnuniyetle bakımlarımı serviste yaptıracağım ve dışarının 2 katı belki 3 katı kendilerine para vereceğim. Yani 100 TL harcayarak müşteriyi memnun etse 600-700 TL geri alacak. Ticaretin en temel olayıdır bu.

Yorum

Hocam vites topuzu çok uyguna bulunabiliyor fakat direksiyon simidini değiştirmeye kalksak maliyet bayağı yükseliyor. Kaldı ki ucuz bile olsa vites topuzunu niye cebimizden yaptıralım. Otomatik vites bir araçta vites topuzu manüel bir araçta ki kadar temas almamasına rağmen neden soyulur ki anlamak mümkün değil bunu ayrıca.
              Direksiyonu kaplatalım desek en azından iyi bir yerde kaliteli malzeme ile o da biraz maliyet bulur.
              Aslında burada yukarıda Hakan Bey'in söylediği gibi olay bize olan maliyeti değil. Markanın böyle ufak şeylerde müşteriyi memnun etmek yerine tam tersine sinir etmesinden kaynaklanmakta. Yoksa sanmıyorum ki forumda ki kimsenin asıl derdi maliyet olsun. Şahsım için problem markanın malının arkasında durmayışıdır. Yani şunu akıl edemiyor mu bu Opel TR ben anlayamıyorum. Sonuçta ben böyle bir problemle gittiğimde beni memnun etse belki kendisine 100 TL ye patlayacak ama bunun dönüşü olarak ben bu memnuniyetle bakımlarımı serviste yaptıracağım ve dışarının 2 katı belki 3 katı kendilerine para vereceğim. Yani 100 TL harcayarak müşteriyi memnun etse 600-700 TL geri alacak. Ticaretin en temel olayıdır bu.
              Üstad yazınızın altına imzamı atarım, o kadar net açıklamışsınız. Anlamıyorum, bu otomobil üreticilerini illa ki sinekten yağ çıkaracak. Emin olun premium diye tabir edilen, özellikle alt modellerinde de bu tarz kötü geri dönüşler emvcut. (mercedes ile mahkemeliğiz sizdüşünün)

Yorum

Aslında direksiyon ve vites topuzu gibi sürekli dokunulan malzemelerin kalitesi oldukça yüksek olmalı,biran önce yıpransın da bize gelip değiştirsinler,bizde para kazanalım mantığındalar sanırım.Hiç yakışmıyor,kendi elleriyle markayı kötülüyorlar.

Yorum

Bendede aynı sorun vardı. 2 yıl bile olmadan aracımın direksiyonu soyulmaya başlamıştı. Değişim yapmayacaklarını bile bile gittim Opel Odak servisine. Sonuç tabiki red. Sonrasında Forumdan biri Altın Oto Döşeme için tavsiyede bulundu. Oraya gittiğimde zaten Opel Odak’ın garantiden direksiyonlarını biz kaplıyoruz dediler. Odak 350 ismetişti ben 250’ye altın oto döşemede hakiki deri kaplama yaptırdım. Memnun kaldığımı söylebilirim.

Yorum

Dün aracımı servisten aldım, vites topuzunun üst kısmını garantiden değiştirmişler. Aslında hiç umudum yoktu, hatta temsilci arkadaşta çok umutlu konuşmamıştı ancak değiştirmişler. Mutlu oldum, umarım tekrar olmaz, ancak kullanılan malzeme (vites topuzu için) genel olarak çok iyi değil gibi.Muhtemelen yine aynı sorun baş gösterir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Stormhan View Post
                      Dün aracımı servisten aldım, vites topuzunun üst kısmını garantiden değiştirmişler. Aslında hiç umudum yoktu, hatta temsilci arkadaşta çok umutlu konuşmamıştı ancak değiştirmişler. Mutlu oldum, umarım tekrar olmaz, ancak kullanılan malzeme (vites topuzu için) genel olarak çok iyi değil gibi.Muhtemelen yine aynı sorun baş gösterir.
                      Hocam yukarıda kiğ yorumunuz için teşekkür ederim öncelikle. Ayrıca sizin adınıza sevindim. Bakalım ben şimdilik internette (şikayet ile ilgili malum sitede) yaptıklarını ifşa ettim ve eğer ordanda dönüş alamazsam THH ye gideceğim. Ha bu arada aracıma ucuz da olsa bir kaplama yaptırmayı planlıyorum. Çünkü THH kararı bir kaç ay bulur herhalde. Bu benim için parasal bir olay değil çünkü ben hakkımı alamadığım için sinirliyim ve hakkımın peşinden koşuyorum yoksa hiç uğraşmadan yukarıda M.Aydın arkadaşımızın dediği gibi belli ücretlere belkide çok çok daha kaliteli bir kaplama yaptırabilirim.

Yorum

Hocam yukarıda kiğ yorumunuz için teşekkür ederim öncelikle. Ayrıca sizin adınıza sevindim. Bakalım ben şimdilik internette (şikayet ile ilgili malum sitede) yaptıklarını ifşa ettim ve eğer ordanda dönüş alamazsam THH ye gideceğim. Ha bu arada aracıma ucuz da olsa bir kaplama yaptırmayı planlıyorum. Çünkü THH kararı bir kaç ay bulur herhalde. Bu benim için parasal bir olay değil çünkü ben hakkımı alamadığım için sinirliyim ve hakkımın peşinden koşuyorum yoksa hiç uğraşmadan yukarıda M.Aydın arkadaşımızın dediği gibi belli ücretlere belkide çok çok daha kaliteli bir kaplama yaptırabilirim.
                        Sonuna kadar destekliyorum, bir ürünün garantisi var ise sonuna kadar hakkınızı arayın derim. Ancak THH vesaire işlemler biraz zaman alabiliyor, bu sebeple idareten de olsa güzel aracınız için kalitesiz iş yaptırmayın derim. Fiyatlar nedir bilmiyorum ama "SOFT KAPLAMA" diye bir firma var, ciddi güzel işleri var.

Yorum

Kaplamadan kastım kılıftı aslında hocam yanlış ifade etmişim Ama tavsiyenizi dikkate alacağım fiyat araştırmamda işime yarayacağına eminim. Çok teşekkürler.

Yorum

Bu arada siz hangi servise gitmiştiniz vites topuzu ile ilgili olarak?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hakkan View Post

Bu durumda makyajlı kasa Insignia'lar için de geçerli mi ?
                              makyajlı kasada duymadım ama siyah renkli makyajsılzarda 10 larcasını gördüm .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: M.Aydın View Post
                                Bendede aynı sorun vardı. 2 yıl bile olmadan aracımın direksiyonu soyulmaya başlamıştı. Değişim yapmayacaklarını bile bile gittim Opel Odak servisine. Sonuç tabiki red. Sonrasında Forumdan biri Altın Oto Döşeme için tavsiyede bulundu. Oraya gittiğimde zaten Opel Odak’ın garantiden direksiyonlarını biz kaplıyoruz dediler. Odak 350 ismetişti ben 250’ye altın oto döşemede hakiki deri kaplama yaptırdım. Memnun kaldığımı söylebilirim.
                                Döşemeci biraz sallamış olabilir. Odak'ın direksiyonlarını "garantiden" kaplayamazlar. Garantiden değişim yapılan ürünler kapalı bir yerde tutulur, bölge müdürü gelip hepsini imha eder.
                                Odak'ın kaplattıkları 2.el aldıkları arabaların direksiyonlarıdır.
                                InsigniaTEAM

Yorum

İşleniyor...
                                X