Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Lastik Basıncı Sensörleri Hk.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Lastik Basıncı Sensörleri Hk.

Merhabalar insigniateam ailesi. Herkese iyi ramazanlar dilerim öncelikle.

Arkadaşlar bir sorum olacaktı sizlere. Malum çin sitesinde gezerken aşağıda ki linkteki (google ile kısaltım linki çok uzundu) ürüne denk geldim ve sensör değişiminde vaya rotasyon yapıldığında bu aletle sensörlerin yerlerinin öğretildiğini gördüm. Anladığım kadarıyla bazı araçlarda bu alet gerekiyormuş bazılarında gerekmiyor sensörler kendi öğreniyormuş. Şimdi size sorum bizim araçlarımızda (aracımın özellikleri imzamdadır.) bu alete gerek var mıdır? Bu alet olmazsa atıyorum ön sol janta sağa takıldığında araç lastik basınç sisteminde hala solda mı gözükmektedir. en arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevineceğim.

Şimdiden çok teşekkürler.

https://goo.gl/4J9CKA
    Insignia Sport Line 1.6 CDTI 136 Hp AT6

Hiç bir destek, alet, ayar, gerekmez, kendisi öğrenir, boşa paranızı harcamayın

Yorum

Hızlı ve ilgili cevabınız için teşekkürler Şaman Bey

Yorum

lastik basinc menusunde ok tusunu basili tutunca, lastik ogrenme devrede deyip stop ettiginizde kornayla uyararak lastiklerin yerini kendi kendine ogreniyor hocam.
        OPC Line Sport

Yorum

Bu özellik belli bir yıldan sonra mı geldi hep mi vardı? Benim 2013 Eylül üretimi makyajlı aracımda var mıdır?

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mhmtzncrkrn View Post
            lastik basinc menusunde ok tusunu basili tutunca, lastik ogrenme devrede deyip stop ettiginizde kornayla uyararak lastiklerin yerini kendi kendine ogreniyor hocam.
            Yalnız bu aletin amazonda satılanın da açıklamalarda bahsettiğiniz yöntemi söylüyor ve bu aletin o kornadan sonra uygulandığını söylüyor yani bu alet o dediğinizin devamı olarak anlatılıyor.

Yorum

mert1411 kisliklari sokunce lastiklerin yeri degisti, bu sekilde ayarladim hocam problem olmamisti, yani korna asamasinsan sonra bu alete ihtiyac yok, bu sistem araca entegre geliyo.
              HaniBanaDemiş en guzeli sizin deneyip paylasmaniz hocam rolleyes
              OPC Line Sport

Yorum

mhmtzncrkrn Hocam bilgi için teşekkürler. Ben hiç bu özelliği kullanamadım ki ne zaman kullanılması gerektiğini de bilmiyorum açıkçası. Benim değişimlerden sonra yapmam gerekiyor muydu bunu ya da şimdi yapmalı mıyım? Ne zaman yapılması gerekiyor bir bilgi verir misiniz?

Yorum

mert1411 hocam ben lastik degisiminden hemen sonra yapmistim, bana kalirsa zamani da budur. yapmasakta degerleri okur muhtemelen ancak yapmanin da hic bir zarari yok, ilk firsatta menuden sifirlayabilirsiniz, en azindan aklinizda dogru lastigi okuyup okumadigina dair suphe kalmaz.
                  OPC Line Sport

Yorum

Herkese merhaba,
                    Türkiye genelinde lastik basınç sensörleri üzerine çalışıyoruz. Konu ile ilgili tüm sorularınızı cevaplamak isterim.
                    Opel marka araçların bir çoğunda linkte göndermiş olduğunuz cihaz vb cihazlar ile tetikleme işlemi yapılarak sensör adaptasyonu yapılır. Bu işlem aracınızın bir veya bir kaç sensörü çalışmamaya başladığında takılan yeni sensörlerin aracınızın ECU suna id lerin tanıtılması için yapılabilir veya yazlık kışlık lastik değişimi yaptığınız zaman, jantların yerleri karışırsa adaptasyon için yapılabilir. Aracınızın menüsünden lastik öğrenme işlemini başlattığınız zaman aracınızın kornası çalar ve lastik öğrenme devrede yazar bu esnada semsörlerinizi sırasıyla sol önden başlayarak tetiklemeniz gerekir. Her sensörü tetiklediğinizde araç öğrendiği sensör için 1 kez korna çalar. 4 sensörü tetikleyip 4 korna sesi duyduktan sonra 2 kez daha korna çalar, bu iki korna ise öğrenme işleminin tamamlandığını bildirir.

Menüden öğrenmeyi başlatıp sensörleri tetiklemek malesef bir işe yaramıyor.

Saygılarımla.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Set Tpms View Post
                      Herkese merhaba,
                      Türkiye genelinde lastik basınç sensörleri üzerine çalışıyoruz. Konu ile ilgili tüm sorularınızı cevaplamak isterim.
                      Opel marka araçların bir çoğunda linkte göndermiş olduğunuz cihaz vb cihazlar ile tetikleme işlemi yapılarak sensör adaptasyonu yapılır. Bu işlem aracınızın bir veya bir kaç sensörü çalışmamaya başladığında takılan yeni sensörlerin aracınızın ECU suna id lerin tanıtılması için yapılabilir veya yazlık kışlık lastik değişimi yaptığınız zaman, jantların yerleri karışırsa adaptasyon için yapılabilir. Aracınızın menüsünden lastik öğrenme işlemini başlattığınız zaman aracınızın kornası çalar ve lastik öğrenme devrede yazar bu esnada semsörlerinizi sırasıyla sol önden başlayarak tetiklemeniz gerekir. Her sensörü tetiklediğinizde araç öğrendiği sensör için 1 kez korna çalar. 4 sensörü tetikleyip 4 korna sesi duyduktan sonra 2 kez daha korna çalar, bu iki korna ise öğrenme işleminin tamamlandığını bildirir.

Menüden öğrenmeyi başlatıp sensörleri tetiklemek malesef bir işe yaramıyor.

Saygılarımla.
                      Hocam hazır sizi bulmuşken sorumu tekrarlayayım o zaman. Benim aracimin jantlarının yerleri cesitli sebeplerle değişti fakat lastik basinc eorabinfa herhandi bir sıkıntı bulunmamakta. Sorum şu ki şimdi bu yer değişikliği nedeniyle araç basınç ekranında atıyorum sağ ön dediği lastik aslında sağ arkada olan lastik mi? Yani lastiğin eski yerinde mi gösteriyor değeri?

Yorum

2011 model cosmo da var mı laztik basınç sensörü? varsa herhangibir yerinde ayarı falan var mı?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: adarada View Post
                          2011 model cosmo da var mı laztik basınç sensörü? varsa herhangibir yerinde ayarı falan var mı?
                          2011 modelde bulunmamaktadır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: seloselo View Post

2011 modelde bulunmamaktadır.
                            lastik basınç sensörü hiç yok yani

Yorum

Orjinal yazı sahibi: adarada View Post

lastik basınç sensörü hiç yok yani
                              Evet yoktur.

Yorum

İşleniyor...
                              X