Duyuru

Collapse
No announcement yet.

90 -100 km hızlarda gaza hafifçe basınca oluşan titreme

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 90 -100 km hızlarda gaza hafifçe basınca oluşan titreme

arkadaşalr merhaba , aranıza yeni katılıyorum , 2.0 cdti cosmo sport tourer sahibiyim , 6 ay kadar önce aracı ikinci el olarak almıstım , 1 ay kadar sonra şanzıman arıza verdi değiştirmek zorunda kaldık , bu olaydan çok kısa bir süre sonra aracım genellikle 6 viteste giderken en düşük devirlerde 1800 gibi , hafif hafif hızlanmak için gaza bastığınız anda tüm kasa titreme yapıyor , öyle balans vs işi değil , bildiğiniz sanki çizgi çizgi kasislerin oldugu yolda gider gibi , araca bakmayan usta kalmadı , 10 larca kez test sürüşü yapıldı her usta ayrı bir yorum yaptı , kulak dediler , bütün kulaklar değişti , aks dedler aksların hespi gözden geçti , enjektör dediler başka araçtan sökülüp denendi , sanzıman la ilgili dediler sanzıman tribün ikinci kez değiştirilidi , şuan servis motoru açmamız lazım diyo , ama aracımın ne performansında ne gidişinde ne sesinde hiçbir sorun yok , araba nerdeyse sıfırlandı ancak bu titreme gitmedi , bir fikri tavsiyesi olan varmıdır , teşekkurler

5. vites 1000/1500 devir arasında da gaz vermeyi deneyiniz ????
    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Öncelikle hllefe Hoşgeldiniz

Hangi ildesiniz .

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Istanbul

Yorum

Sayin Asya malesef otomatik modellerde o devire dusuremiyosunuz vites kücültuyo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hllefe View Post
            Istanbul
            Opel Gerçeğe Gidin Servis Müdürü Zeki Beyi Bulun selamımızı söyleyin yardımcı olmaya çalışırlar en azından sorunun ne olduğu konusunu netleştirirsiniz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hllefe View Post
              Sayin Asya malesef otomatik modellerde o devire dusuremiyosunuz vites kücültuyo
              Manuelde iken deneyin

Yorum

Akliniza gelebilecek her yol denendi , istanbulda bir cok usta bakti, siz binseniz belki yaptiramazsiniz, opel gercegede bir gidebilirim, arabamin nerdeyse herseyi sifirlandi , arabayi satacaktim ancak bu sorun cozulmeden satmak istemiyorum , ama Zeki beyide bir ziyaret ederim tesekkurler .
                bu arada yabanci forumlarda da arastirdim ve bu sorunu yasayan dunyada da bir cok kullanici var, ama cozum konusunda bir sonuc bulan yok malesef

Yorum

Bahsettiğiniz avans vuruntusu gibi bir şeyse yakıt aldığınız markayı değiştirin bir de öyle deneyin. Örneğin ilginçtir ki daha önce kullandığımız vw golf fsi motorlu aracımız shell benzini ile belli devir aralıklarında sürekli vuruntu yapar idi. Başka marka yakıtta yapmazdı.
                  34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Sayin Ratip ,Yakitla alakali bir durum oldugunu sanmiyorum, yakit karisik alirim shell opet petrol ofisi total gibi, bu sorunu cözecem diye arabada yenilemedigim sey kalmadi, cok temiz performansida cok guzel ama bende artik takinti oldu , suan siz kullansaniz titremeyi yaptiramiyabile bilirsiniz, ama titiz biriyim , tek nedeni bu , bu sorunu cözulurse araba sifirlanmis gibi mutlu olacagim

Yorum

Merhaba sorunun çözebildiniz mi sebebi neymiş ?
                      Aynı sorunu 2012 passat 1.6 tdi manuel aracımda bende yaşıyorum.
                      6 vitesde 1200-1400 devir aralığında 90 km hızda gaza basınça titriyor gazı bırakınca kesiliyor. 100 km hızın üstüne çıkıca yine kesiliyor arıza.
                      Kafayı yemek üzereyim gerçekten.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mratylmaz View Post
                        Merhaba sorunun çözebildiniz mi sebebi neymiş ?
                        Aynı sorunu 2012 passat 1.6 tdi manuel aracımda bende yaşıyorum.
                        6 vitesde 1200-1400 devir aralığında 90 km hızda gaza basınça titriyor gazı bırakınca kesiliyor. 100 km hızın üstüne çıkıca yine kesiliyor arıza.
                        Kafayı yemek üzereyim gerçekten.
                        Öncelikle hoşgeldiniz. Passat konusunu bilmem ama bahsettiğiniz devir aracınız ve motorunuz için aşırı düşük. 6. viteste dediğiniz durumu yapması çok normal.90 km 6. vites için uygun bir hız değil. Ayrıca aşırı yakıt tüketimi olacaktır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ratip View Post

Öncelikle hoşgeldiniz. Passat konusunu bilmem ama bahsettiğiniz devir aracınız ve motorunuz için aşırı düşük. 6. viteste dediğiniz durumu yapması çok normal.90 km 6. vites için uygun bir hız değil. Ayrıca aşırı yakıt tüketimi olacaktır.
                          Kağıt üstünde devir düşük gibi görünüyor ama malesef öyle değil.
                          Araç kendisi zaten vitesi yükseltmemi istiyor. O da ort 6 vites 80 km hızlara denk geliyor.
                          Bunların dışında usta ile test sürüşüde yaptık. Ve kesinlikle bir arıza olduğu sonuçuna vardık.
                          Şimdilik enjektörlere yeni kalibrasyon yaptırmıştık. Enjektorcu bu sefer başka bir takım enjektor ayarlayacak onlarla deneyeceğiz ama ben pekte enjektor olmayabilir diye dusunuyorum. İnşallah sorunun kaynağını bulabilicem.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mratylmaz View Post

Kağıt üstünde devir düşük gibi görünüyor ama malesef öyle değil.
                            Araç kendisi zaten vitesi yükseltmemi istiyor. O da ort 6 vites 80 km hızlara denk geliyor.
                            Bunların dışında usta ile test sürüşüde yaptık. Ve kesinlikle bir arıza olduğu sonuçuna vardık.
                            Şimdilik enjektörlere yeni kalibrasyon yaptırmıştık. Enjektorcu bu sefer başka bir takım enjektor ayarlayacak onlarla deneyeceğiz ama ben pekte enjektor olmayabilir diye dusunuyorum. İnşallah sorunun kaynağını bulabilicem.
                            Kağıt üzerinde de motor üzerinde de düşük bir devir. O devirlerde zengin karışım ve yanma sebebi ile enjektörlerde ve motorda fazlaca kurum birikecektir. Turbo kapasitesinin çok altında gazla çalışmaya zorlanacaktır. Yine tekrar ederim ki 6. vites ekonomi vitesidir ve 80-90 km hızda kullanılacak bir vites değildir. Aracınızın vites oranı uzun ve passatlardaki turbo çok da küçük değil. bundan dolayı aracın çalışma töleransının altında çalışmaya zorlamak olu ki tireme ve ses de kendini belli eder. Örneğin benim kullandığım araçta biri küçük biri büyük olmak üzere çift turbo var ve dediğiniz devirlerde küçük turbo doldurabildiğinden dolayı sıkıntı yaşanmıyor.

Yorum

Arızanın ne olduğunu çözdünüz mü aynı ariza benim araçta mevcut bir türlü çözüm bulamadık
                              Opel insignia 2.0 cdti cosmo
                              Yardımcı olurmusunuz

Yorum

İşleniyor...
                              X