Duyuru

Collapse
No announcement yet.

hayalet gösterge buhu lekesi ve cam açma kapamada çıkan ses

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• hayalet gösterge buhu lekesi ve cam açma kapamada çıkan ses

merhaba

2016 makyajlı kasa insignia hayalet gösterge de tam orta alt kısımda şeffaf plastiğin içinde (içeri kısımda) iki parça buhu lekesi oluşmuş. Özellikle gündüz güneşli havalarda çok bariz belli oluyor. Ayrıca yeni başladı sol arka cam açılıp kapanırken gacırtı sesi çıkartmakta sanki b sütünü fitillerinden gelmekte. Bende hem silikon sprey hem sıvı gres ile fitilleri yağlamama rağmen sesi kesemedim ve doğru yetkili servisin yolunu tuttum. Saatlerce bekledikten sonra camdaki ses sorunu çözülemedi ve bana araçta cam filmi var fitilleri eritmiş ses ondan geliyor yapacak bir şey olmadığı fitil değişimi yapılmayacağı bilgisi verildi. Bende 4 camda da film olduğunu ayrıca arka sol camın önler gibi sürekli kullanılmadığını söyledim. Hayalet gösterge için opel merkezden garanti değişimi için onay beklendi fakat ne yazıkki gün içinde cevap gelmedi. Ekranda oluşan hataya da cevap yarın gelecek sizinle buradan paylaşırım. Cam açılıp kapanırken böyle bir sorun ve çözümle karşılasan varsa tecrübelirini paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler.

Sorunlariniz bilindik sik cikan bir sorun degil
    sizinle beraber bizde ogrenecegiz gibi

Ama cam filmi montajina bagli olarak ses olma ihtimali olabilir aslinda camin komple sokulup tekrardan yerine duzgun olarak oturtulursa belki sorun cozulur

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Tesekkur ederim hala garanti onayi beklemekteyim sanki böbrek nakli olacak ama sunu anladim opel yetkili servis konusunda biraz zayif gibi geldi. Daha once hyundai servisinden cok memnundum. Bu arada kusuruma bakmayin buğu yazacagima buhu yazmisim. Bu mesajida cep telden yaziyorum. İmla hatalari icin ozur.

Yorum

son durum opel servisinden aradılar garantiden gösterge değişimi yapılacak. Fitiller için tekrar sökülüp takılacak dendi. Bakalım hayırlısı.
        Ekli Dosyalar

Yorum

Ben de acaba 4 yıllık garantim dolmadan içine baya toz girmiş göstergelerin değişimi talebinde bulunsam mı alala

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Toz olayına bir şey diyemem sonuçta iç kısma kullanıcı olarak hasar kusur vermemiz mümkün değil. Servise göstermenizde fayda var. İşin kötü tüm ekran değişecekmiş şeffaf plastik parça tek olarak değişmiyormuş.

Yorum

Merhaba dun opel gurses serviste ekran degisimi gerceklesti. Kontraat olarak bir farkli geldi. Ekran renkleri daha canli gibi tabi koruyucu plastik te yenilendigi icin harika duruyor. Arka sol cam fitilide iceriden katlanmis onuda duzeltiler artik ses gelmiyor. Bu islemler garantiden karsilandi. Opel gurses servise tesekkur ederim. İnsignia mi seviyorum.

Yorum

Tüm bu işlemler garanti kapsamında yapıldığı için çok şanslısınız, eğer öyle olmasaydı maliyet ne çıkardı çok merak ettim.

Asıl konu bu sorunlar neden yaşandı, bir kez olduysa tekrarlayabilir ya da başka araçlarda da oluşabilir servis bu konuda bir yorum yaptı mı. Aracı yıkamaya, kuaföre veriyoruz orada temizlikte silikon biraz fazla kullanılsa gösterge paneline kaçar mı mesela ? Sonuçta hiçbir şey durduk yere olmaz bir sebebi vardır. Bunları bilsek de tedbirimizi alsak...

Yorum

O aynı lekeden bende de oluşmaya başladı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Mumu2mumu View Post
                    Merhaba dun opel gurses serviste ekran degisimi gerceklesti. Kontraat olarak bir farkli geldi. Ekran renkleri daha canli gibi tabi koruyucu plastik te yenilendigi icin harika duruyor. Arka sol cam fitilide iceriden katlanmis onuda duzeltiler artik ses gelmiyor. Bu islemler garantiden karsilandi. Opel gurses servise tesekkur ederim. İnsignia mi seviyorum.
                    ekranda buğu benm araçta da var.acaba değişim evrağı var mı bende götüreyim.malum servisler yokuş yapmayı seviyor.olmaz derlerse göstermek için sordum.

Yorum

Merhaba değişim evrağı aldım ama ne yazıkki bulamıyorum ya atıldı ya araba bir yerde garantiden yapıldığı için evrağın çok üzerine düşmedim. Eğer yüklediğim fotodaki gibi özellikle güneş ışığında rahatsız edici bir leke varsa servisle görüşmenizi tavsiye ederim durumu açıklarsanız yardımcı olurlar. Ayrıca değişim onayı yazdığım gibi opel merkezden geliyor servislerin elinde değilmiş. Sanırım onlar örnek resim gönderiyor 2 güne kadar onay geliyor. Daha öncede farklı marka model araçlarımız oldu hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. umarım yardımcı olmuşumdur.

Yorum

Maliyeti düşünemiyorum bile ben aracımı ikinci el aldım. Bu ay sonu garanti bitiyor. Garantili ikinci elin faydası. Tahminim üç dört bin tl den aşağı o ekran değişmez.

Yorum

Ekranı değişmezler muhtemelen, sadece o cam plastik alaşımlı kısım değişir sadece

Yorum

Aynisini bende soyledim sadece plastik cam mi degisecek diye servis bana hayir tum ekran degisecek dedi. Yanilmiyorsam tek parca o ekran plastik ibre vs.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Mumu2mumu View Post
                              Merhaba değişim evrağı aldım ama ne yazıkki bulamıyorum ya atıldı ya araba bir yerde garantiden yapıldığı için evrağın çok üzerine düşmedim. Eğer yüklediğim fotodaki gibi özellikle güneş ışığında rahatsız edici bir leke varsa servisle görüşmenizi tavsiye ederim durumu açıklarsanız yardımcı olurlar. Ayrıca değişim onayı yazdığım gibi opel merkezden geliyor servislerin elinde değilmiş. Sanırım onlar örnek resim gönderiyor 2 güne kadar onay geliyor. Daha öncede farklı marka model araçlarımız oldu hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. umarım yardımcı olmuşumdur.
                              teşekkrler.aynen sizdeki gibi buğu var.en kısa sürede gideceğim.

Yorum

İşleniyor...
                              X