Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kalorifer klaperınden gelen ses

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Kalorifer klaperınden gelen ses

aldıgımdan berı varmı bılmıyorum daha dogruısu dıkkatımı hıc cekmemıstı ama orta konsoldakı klıma tusunun yanındakı ayaga ,govdeye ve ayak ust bolgesını gosteren tusların alttan sırasıyla bastıgımda en usttekı ayak ust bolgeyı gosteren kısıma bastıgımda garrc seklınde kapak surtme sesı gelıyor ama bu ses tusların 3 u acık oldugu zaman gelıyor herhangı ıkısınden bırıne basıp ayak ust bolgesını gosteren tusa bastıgımda gelmıyor servıse sordum on gogusun sokulecegını ve bakılacagını soyledı sızce ön göğüsü söktüreyimmi vallahı ıkılemde kaldım

Ynt: Kalorifer klaperınden gelen ses

unutun sesi gitsin yok öyle birşey diyin
    2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
    [center]

Yorum

Benim de yazın klimayı açtıktan 3 5 saniye sonra aynı ses geliyordu, serviste denedik ses gelmedi bir türlü. O günden beri de gelmedi hiç.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sufy
        unutun sesi gitsin yok öyle birşey diyin
        abi haklısın unutuyum dedım ama ılerde daha buyuk sorun acar ıse komple klıma kutusunu degıstırecekler bu sefer her taraf acılacak

Yorum

benzer sorun bende de olmaya başladı.arabayı çalıştırıyorum cam çözücü fanlar ve klima tuşlarına basıp acıyorum.tak tak diye ses geliyo çalışmaya başlamadan önce orta panelden.sonra ses bitiyo başlıyo fanlar ve klima çalışmaya.

Yorum

Merhaba,

öncelile sesi duymak gerekiyor ön teşhise nazaran hava yön değiştirme klepelerinin sökülüp kontrol edilmesi gerekli bu klepe ön göğüs kısmında fakat komple sökmeyi gerektirmez sadece o klepe çıkacak küçük plastik ayakları yağlanıp çalışma şekillleri kontrol edilecek ses sizi çok rahatsız ediyorsa ve yağlamayla çözülmemiş ise değişimi gerekebilir. fakat bu ses o parçanın bozulmaya yakın olduğunu anlamına da geliyor bir süre sonra ya düğme dönmemeye başlayacak yada düğme dönmesine rağmen hava yön değiştirmemmeye başlayacak.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ozas
              Merhaba,

öncelile sesi duymak gerekiyor ön teşhise nazaran hava yön değiştirme klepelerinin sökülüp kontrol edilmesi gerekli bu klepe ön göğüs kısmında fakat komple sökmeyi gerektirmez sadece o klepe çıkacak küçük plastik ayakları yağlanıp çalışma şekillleri kontrol edilecek ses sizi çok rahatsız ediyorsa ve yağlamayla çözülmemiş ise değişimi gerekebilir. fakat bu ses o parçanın bozulmaya yakın olduğunu anlamına da geliyor bir süre sonra ya düğme dönmemeye başlayacak yada düğme dönmesine rağmen hava yön değiştirmemmeye başlayacak.
              sagolun vermıs oldugunuz bılgı acısından servıstede oyle soyledıler ama buyuk olasılık on gogus sokulup komple klıma kutusumu ne varmıs o degısek dedıler ses baya bır rahatsız edıyor resmen muzık acıkken bıle rahatlıkla duyuluyor.bozulmaya yakın mı bılmıyorum ama daha araba 5000 km de boyleyse daha ılerıkı km lerde daha neler cıkar orasıda varr )

Yorum

rica ederim.

Polen filteresinin etrafında yaprak olabilir ve pır pır ses yapar bu teşhis konulmadan önce polen filtresini söktüler mi?

Klima kontrol panelinin aracın her iki ucundaki havalandırma nuzullarına kadar uzanan telleri var bu nedenle sökülmesi biraz sıkıntılı

Yorum

yok yaprak oldugunu sanmıyorum cunku resmen plastık birbirine surtuyor kendımde mekanıkten anladıgımdan motor sesı de degıl artık ne bılıyım ınsanın canını sıkıcı bır ses ıste yaglayınca gececegını umuyorum yoksa sıkıntılı olucak desenıze benım ıcın ayrıca sız servıste felan calısıyorsunuz sanırsam degılmı yoksa hobımı hobı felan degıl degılmı cogu kısıden bılgılısınız hemde yanı hobıysede araba uzerıne bu kadar bılgı tebrıkler

Yorum

teşekkürlerr
                    benım durumum hobinin meslege dönüşmüş hali

Yorum

özlem hanım meslegız olduguna sevındım kendı acımdan ihihi ayrıca herhangı bır sorunda sıze sorarım bundan sonra kusura bakmayın haha haha kendı düşen aglamazz

Yorum

bilgim yettiğince her daim yardımcı olmaya hazırım bu arada lastikle ilgili de sorunlarınıza yardımcı olabilirim

Yorum

bugun servıse goturdum aracı malesef yaglama ıle sorun gıderılememıs komple klıma kutusu degısecekmıs 2 gun aracımdan uzagım gogüs sokuldu.

Yorum

sağlık olsun otomobili teslim alırken sökülmüş olan tüm plastik aksama çok dikkat edin

Yorum

ederım tabı ama ne kadarda dıkkat etsem ıllakı sagından solundan ses gelcektır emınım

Yorum

İşleniyor...
                              X