Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2015 İnsignia Çarpışma Önleyici Fren Sistemi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Biraz konu dışı olacak ama 2016 1.6T Cosmo aracım var ve adaptif cc yok, istersem eklete biliyor muyum o özelliği? veya diğer opsiyonları?

Yorum

Pardon araç modeli 2014 olacak

Yorum

sonradan eklenecek bir opisyon değil acc. sanırım diğer opsiyonlarda eklenmiyor diyebiliyorum,intellilink 900. forumda da sonradan şunu eklettim diyen bir kullanıcıya rastlamadım açıkçası mevcut opsiyonlardan..
        1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
        Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Selam arkadaşlar

Yeni bir insignia alacağım, çarpışma önleyici ve lane assist olmasını istiyorum. Galerici ekmek gibi alıp sattığından kesin bilgisi yok. Bu model insignialarda çarpışma önleyici sistem var mı forumlarda gördüğüme göre var ancak forum dışında pek bilgi edinemedim. ACC ve çarpışma önleyici fren sistemi farklı şeyler bildiğim kadarıyla. Şu arabayı düşünüyorum l, bu sistemler varmı yok mu nasıl anlarız? Resimleri paylaşıyorum:

https://m.aaaauto.pl/opel/insignia/c...id=null&pid=13

Teşekkürler
          You do not have permission to view this gallery.
          This gallery has 5 photos.

Yorum

Çarpışma önleme sistemi özellikle İstanbul'da çok da anlamlı değil. Asıl ihtiyaç olan yavaş ya da dur-kalk trafikte çalışmadığı için hiçbir anlamı kalmıyor. Kaldı ki bir diğer dezavantajı da bizim araçlar o kadar iyi duruyor ki böyle bir fren yapacak olursa araç muhtemelen arkadaki sağlam girecektir.

Kısacası diğer hemen tüm sistemler az/çok işe yarıyor ama ÇÖS özelliği olup da aktif kullanan pek az.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hakkan View Post
              Çarpışma önleme sistemi özellikle İstanbul'da çok da anlamlı değil. Asıl ihtiyaç olan yavaş ya da dur-kalk trafikte çalışmadığı için hiçbir anlamı kalmıyor. Kaldı ki bir diğer dezavantajı da bizim araçlar o kadar iyi duruyor ki böyle bir fren yapacak olursa araç muhtemelen arkadaki sağlam girecektir.

Kısacası diğer hemen tüm sistemler az/çok işe yarıyor ama ÇÖS özelliği olup da aktif kullanan pek az.
              Selam Hakkan,

İstanbul'da yaşamıyorum o yüzden sıkıntı olmaz zaten küçük hızlardan çok yüksek hızlarda şehirler arasında kullanmak için istiyorum. Bu arabada o özellik varmıdır? O tuşların anlamını bilen?

Yorum

Resimlerdeki semboller ve fotoya göre konuşursak araçta flexşase, şerit değiştirme uyarı sistemi (görsel ve işitsel), acc var görünüyor.
                @Murat
                2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kara Murat View Post
                  Resimlerdeki semboller ve fotoya göre konuşursak araçta flexşase, şerit değiştirme uyarı sistemi (görsel ve işitsel), acc var görünüyor.
                  Teşekkürler, çarpışma önleyici yok mu? Sizin araçla model yılı olarak aynı sanırım, sizin araçtaki çarpışma önleyici tusu varsa görüntüsünü paylaşırmısınız

Yorum

On tampon izgaralarinda markanin sol tarafinda siyah kutucuk var ise carpisma ikazi ve onleyicisi, serit takip, tabela okuma, takip mesafesi, isi yalitimli on cam ve adaptif cc var demek, normal cc yok yani ikisini birden sunmuyor.

Yorum

Yalniz acc cok kullanisli degil uzun ve duz yol haricinde biraz riskli radar ani fren yapabiliyor. carpisma ikazi cok iyi is cikariyor carpisma onleyicisi ise sizi kazadan kurtarmaz siddeti onemli olcude azaltir. serit takip ise seridi ihlal ettiginizde sesli uyari veriyor, direksiyona mudahale edip sizi seride sokmuyor.

Yorum

Yada hiz sabitleyici tusunda araba resmi var ise yukarida saydiklarim ozellikler var demek bu sekilde de anlayabilirsin. Gorseldeki aractaki gibi

Yorum

Değerli bilgileriniz için teşekkürler!

Yorum

İşleniyor...
                          X