Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ŞANZIMAN SIKINTISI

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• ŞANZIMAN SIKINTISI

İyi akşamlar arkadaşlar.Bu sabah işe giderken araba çalıştıktan yaklaşık 5dk sonra falan arabam 1.viteste takılı kaldı sonra tiptronic vitese alıp emniyet şeridine kadar gittim.kapatım açtığımda düzeldi,akşamda tekrarlamadı.Daha önce böyle bir şey başına gelmş arkadaş varmı,birde acaba sıkıntı neden kaynaklanabilir?

Ynt: ŞANZIMAN SIKINTISI

motor sogukken vides üst devirlerde atar yani motor daha soguk vides değiştiremessin diyede bi uyarı alırsınız bundan olabilir diye düşşünüyorum
    Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
    [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

emre bey aracım dizel ve yaklaşık 3500 devir civarına kadar çıktım ama gaza basarkende içimden soğuktan olabilir diyede geçirmedim değil

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mukavemet
        emre bey aracım dizel ve yaklaşık 3500 devir civarına kadar çıktım ama gaza basarkende içimden soğuktan olabilir diyede geçirmedim değil
        benim aracımında dizel oradan tahmin ettim
        arac önce kendini ısıtmak için alt devirlerde değilde üst devirlerde değiştiriyor böylelikle ihtiyacı olan deviri bu devirlede ısıyı elde ediyor motor ısındıktan sonrada normale dönüyor
        sunuda söyleyim motor sogukken fannı otm cıkarmayın fan hızı yükseldikce motor ısısını düşürüyor
        bu yüzden fan otm olmalı bunu deniyebilirsiniz motor ısısı bira cıksın sonra fanı 2 yada 3 e cıkarın düştüğüünü göreceksiniz
        Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
        [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

Benzer şeyler bendede oluyor ama 3500 d/d kadar değil, 3000 civarında bir üst vitese atıyor soğukta, normal çalışma ısısına gelince 2000d/d geçer geçmez vites büyültüyor...

Yorum

İşleniyor...
          X