Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia tekleme problemi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Merhabalar,

Aracımda bobinden şüphelenmemeye karar verdim. Neden derseniz bu tekleme olayını çok ama çok nadir yaşıyorum. Ankara-Konya arasında aracımı devirli sürmeme rağmen hem gidişte hem de dönüşte en ufak bir tekleme ile karşılaşmadım. Serviste bilgisayar ile baktığımızda önceki yaşadığım teklemelerden dolayı bir hata kodu ile de karşılaşmadım. Karşılaşsam inanının parasına bakmadan orjinal bobin ile değiştirecektim. Şu an için bobin değiştirmenin manasız olacağı sonucuna vardım. Yakıta pislik gelmesi fikrini hiç desteklemesem de yaşadığım buna benzer bir olay. Daha da sık başıma gelirse aksiyon alacağım artık. Herkese kazasız, sıkıntısız sürüşler dilerim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: safrancı78 View Post
      Merhabalar,

Aracımda bobinden şüphelenmemeye karar verdim. Neden derseniz bu tekleme olayını çok ama çok nadir yaşıyorum. Ankara-Konya arasında aracımı devirli sürmeme rağmen hem gidişte hem de dönüşte en ufak bir tekleme ile karşılaşmadım. Serviste bilgisayar ile baktığımızda önceki yaşadığım teklemelerden dolayı bir hata kodu ile de karşılaşmadım. Karşılaşsam inanının parasına bakmadan orjinal bobin ile değiştirecektim. Şu an için bobin değiştirmenin manasız olacağı sonucuna vardım. Yakıta pislik gelmesi fikrini hiç desteklemesem de yaşadığım buna benzer bir olay. Daha da sık başıma gelirse aksiyon alacağım artık. Herkese kazasız, sıkıntısız sürüşler dilerim.
      Lpg aldığınız markayı değiştirip tekrar deneyin derim. Katkılı markalarda böyle sıkıntılar yaşanabiliyor. Lpg filtresini de değiştirmediyseniz değiştirip kontrol edebilirsiniz. Nadir tekleme yapması sebebi ile bobin olma ihtimalini düşük görüyorum.
      34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Yeniden merhabalar,

Aracımın sorunu lpg enjektörünün garantiden değiştirilmesiyle çözüldü. Enjektörler her ne kadar lpg bakımına dikkat etsem de 25000 gibi çok az sayılır bir kmde bitmiş. Bunun sebebi yakıt aldığım yerin katkılı yakıt satması gibi gözüküyor. Yakıtımı shellden alıyordum. Üstüne daha kaliteli bir yakıt bilmediğimden yine shellden alacağım ama istasyonu değiştireceğim. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim ratip hocam.

Yorum

İşleniyor...
        X