Duyuru

Collapse
No announcement yet.

yeni astra 1.6 115 HP ÇEKİŞ SORUNU

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• yeni astra 1.6 115 HP ÇEKİŞ SORUNU

Yeni aldığım opel astra 1.6 115 HP araç ilk kalkışlarda ve rampalarda çekmiyor.servis ve opel tr bu hatayı kabul etmiyor ve aracı normal diyor.bu şekilde şikayeti olan 1.6 115 beygir aracı olanlar lütfen bana ulaşın toplu bir tepki verelim.

Ynt: yeni astra 1.6 115 HP ÇEKİŞ SORUNU

Turan bey hoşgeldiniz, öncelikle tanışma bölümünde kendinizi bize tanıtırsanız memnun oluruz... sorununuza gelince, maalesef aynı motor insignia'da da vardı zamanında fakat bu güçsüzlüğü yüzünden Türkiye'ye getirilmemesine karar verildi... araç iri ve ağır olduğu için o motor aracı taşıyamıyordu... yeni astra da nerdeyse insignia kadar olan ağırlığı ve cüssesi ile aynı sorunun astrada da olması beklenmedik bir durum değil... maalesef ki bu konuda yapılacak pek birşey yok... sonuçta o insanlar size bu aracı zorla satmadıklarını söyleyip işin içinden çıkacaklar... sizin de mağdur olmanızı istemeyiz, fakat bu olay böyle... aracınızı devirli kullanmaya özen gösterin, o zaman çok büyük sorun yaşanmıyor... ben de 115 bglik insignia sahibiydim önceden öyle yapardım... güçsüz motoruna karşılık çok düşük bir yakıt tüketimi var bir de o açıdan bakın olaya...

Yorum

bence satın 1.4Turbo ya da 1.6Turbo astra j alın
      Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: turaninanir
        Yeni aldığım opel astra 1.6 115 HP araç ilk kalkışlarda ve rampalarda çekmiyor.servis ve opel tr bu hatayı kabul etmiyor ve aracı normal diyor.bu şekilde şikayeti olan 1.6 115 beygir aracı olanlar lütfen bana ulaşın toplu bir tepki verelim.
        Aracınıza Sprint Booster taktırırsanız %80 sorununuz çözülür.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
          Aracınıza Sprint Booster taktırırsanız %80 sorununuz çözülür.
          insignia'da da çözülür müydü Fatih abi bu sorun? hakkaten yokuşlarda çekişi yükselir mi?

Yorum

Sorun aracın ilk hareket etmesinde burda sprintbooster işe yarayacağını düşünüyorum

Yorum

Bende 115 hp insignia var böyle bir sıkıntı yaşamadım bu güne kadar.İlk kalkışlarda araç nasıl bir tepki veriyor biraz daha detaylı anlatırmısınız.Rampada ise en az 3500 devir civarı kullanın sorun olmaz.Eğer iş amaçlı dizel bir araç kullanıyorsanız düşük devirde dizel rahat çeker.Dizel araç kullanım tarzını benzinli araçta uygulamayın.

İLK AŞKIM 2009 Opel Insignia EDITION ELEGANCE 1.6
              17'' Michelin Primacy HP Safir Siyah(Satıldı) / SEAT LEON 1.4 125 HP TSİ STYLE+COPA  KIRMIZI
              35GB5825  A Rh+

Yorum

bende astra h kasa var 1.6 benzinli 115 hp.bana yeterli geliyor.hiç sıkıntı yaşamadım nedense.gazı yapıştırıp yokuşlarda yüksek devirli kullanıyorum.1.2 corsa kullananlar napsın

Yorum

şimdi sıkıntı yüksek vites oranlarından da kaynaklanıyor, 1.6 turbonun 1. ve 2. vites hızları 115 bg'nin bu viteslerdeki hızlarından düşük... bir de ağır kasa eklenince araba ister istemez huysuzluk yapabiliyor... astra h ile j arasında en az 200-250 kilo fark olduğunu düşünüyorum, bir de lastik ebatları da çok önemli, astra h'de 205 ebatlı lastik kullanılırken, j'de 225 ebatlı lastik aracı ekstradan zorluyor... bunları da düşünmek gerek bir de, Taner abimin de dediği gibi atmosferik benzinli araçları devirli kullanmak lazım, 160 Nm olan torkunu 4000 devirde verdiği için buralara yakın devirlerde kullanırsak çekiş daha iyi olacaktır...

Yorum

Eski kasa 1,2 corsa 190 km hız görüyor çok ta kötü değil.
                    Orjinal yazı sahibi: Astra H
                    bende astra h kasa var 1.6 benzinli 115 hp.bana yeterli geliyor.hiç sıkıntı yaşamadım nedense.gazı yapıştırıp yokuşlarda yüksek devirli kullanıyorum.1.2 corsa kullananlar napsın

17'' Michelin Primacy HP Safir Siyah(Satıldı) / SEAT LEON 1.4 125 HP TSİ STYLE+COPA  KIRMIZI
                    35GB5825  A Rh+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: taner
                      Eski kasa 1,2 corsa 190 km hız görüyor çok ta kötü değil.
                      Orjinal yazı sahibi: Astra H
                      o araçların kendileri de küçük abi bizde 1.2 palio vardı 75 bg 900 kilo ben 200 görüyordum çok arabayla da kapışıyordum ben onla tabii lastikler 165 olunca motoru rahat kaldırıyor ama yol tutuş sıfır

Yorum

Sprint booster deneyin

Yorum

H kasa 1,6 benzinli ile J kasa 1,6 arasında 97 kg ağırlık farkı var.

35GB5825  A Rh+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: taner
                            H kasa 1,6 benzinli ile J kasa 1,6 arasında 97 kg ağırlık farkı var.
                            Ben de alırken araştırmıştım. çok fazla fark olmadığını hatırlıyorum.1 yolcu fazlası var astranın doğuştan o kadar.lastik boyutu etkiler biraz çekişi.

Yorum

hadi yaa 97 kilomu sace :S azmış ben daha fazladır sanmıştım bi de astra j'de daha çok çalışan elektronik sistem var onlar da çekişi etkiler, teknoloji nerden yakçak yoksa

Yorum

İşleniyor...
                              X