Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Turbo kararsızlığı ile ilgili yazılım güncellemesi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Turbo kararsızlığı ile ilgili yazılım güncellemesi

Arkadaşlar araçlarımızda 2800 devirdeki turbo kararsızlığı için olduğunu düşündüğüm bir yazılım güncellemesi yaptırdım.

Yazılımın açılımında Motor Sarsıntısını önleme gibi bir şey yazıyor.

Sonucu bir kaç gün içinde görürüm sizlerle paylaşırım inşallah düzeltmişlerdir .

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Ynt: Turbo kararsızlığı ile ilgili yazılım güncellemesi

bu kararsızlık HKS mantar hava filtresinden sonra iyice belli olmaya başladı..
    *İmza görseliniz kurallara aykırıdır, düzenleyip tekrar yükleyiniz.

http://i1239.photobucket.com/albums/ff517/agyagar/bmw/61A2578A-358B-4144-BB24-07115DC89457_zpsy87xnswe.jpg

BMW F30 320i ed M Sport 40th Year Edition 205+ Hp

Yorum

Bugun servise gittim, beyinle ilgili bir guncelleme oldugunu soylediler Turbo araclar icin. Bu olsa gerek.
      Yanliz bu turbo kararsizligi cok olmasa da ara ara olupta can sikan bir durum. Ne zaman ziplamaya baslasam, mutlaka bir turbodaki bu karasizlikla karsilasiyorum. Yavas hizlanmalarda cok karsima cikmamakla beraber, ani hizlanmalarda mutlaka var olan bir durum benim aracimda. Haftaya bu guncelleme yapilacak. Sonucu sizlerle paylasacagim. Fatih abi sen yaptirmissin. Fark var mi?

Yorum

garantimiz bitince yapılacak olan güncellemeler ücretmiz mi oluyor yoksa ücretli mi? garantimiz bitti de
        Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

güncellemeler sanırsam ücretsiz...

Yorum

1.4 turbolarda daha bu durum yoktur dimi üstadlar daha 3000 devir üstüne çıkmadığım için fark etmedim....
            2015 Audi A4 2.0 Tdi 190 Hp Sport Quattro

Yorum

abi şuan makina elemanları hocam sağ olsun tam anlatamadığı için bilgiyi detaylı veremeyeceğim ancak her mekanizmada kritik açılsal hız var ne yaparsanız hangi araçta olursanız olun yaklaşık 110 kmh 3000 devir felan eder 5 te titreme olurmuş. eğer anlayabilirsem tam olarak açıklamasını teknik olarak yaparım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: smg05
                1.4 turbolarda daha bu durum yoktur dimi üstadlar daha 3000 devir üstüne çıkmadığım için fark etmedim....
                1.6'ra has bir sorun diye biliyorum merak etmeyin sizde yoktur bu sorunda sürüş konforunu etkilemiyor çeyrek saniyelik bir kesinti söz konusu bunu çoğu kullanıcı hissetmiyor bile

Yorum

Orjinal yazı sahibi: whiteagle
                  bu kararsızlık HKS mantar hava filtresinden sonra iyice belli olmaya başladı..

ahmet bizdeki daha farklı bi durum, sanırım gaza yüklenildiğinde filtre çok fazla hava çektiğinden 2-3 saniyelik boşluk yaşanıyor, umarım motora zararı yoktur bunun....

Yorum

Garantisiz araçlar için güncellemelerde; eğer sizi servisten arayıp çağırırlarsa bu güncellemeler ürcretsiz oluyor, kendiniz servise gidip bir güncelleme isterseniz yakaşık 40-50 tl gibi ücreti var diye biliyorum. (Bana servisten böyle aktarmışlardı)

[shadow=red,left][glow=grey,2,500]SPORT[/glow][/shadow]

Yorum

Fatih merhaba,
                      Gelişmeleri merakla bekliyoruz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: opelmania
                        Garantisiz araçlar için güncellemelerde; eğer sizi servisten arayıp çağırırlarsa bu güncellemeler ürcretsiz oluyor, kendiniz servise gidip bir güncelleme isterseniz yakaşık 40-50 tl gibi ücreti var diye biliyorum. (Bana servisten böyle aktarmışlardı)
                        kendim indiririm o zaman güncellemesini haha

Yorum

Bayramdan sonraki Perşembe günü bu yazılımı yaptırmıştım. Turbo kesilmesi ile ilgili sorunum 900 km boyunca olmadı. Aracımın garantisi bitmişti ama güncelleme için para vermedim.
                          [center]
                          2009 Insıgnıa 1.6 T Cosmo + Flexride + Sunroof + DVD800 + Ergonomik Spor Deri Koltuk [center]

Yorum

bencede güncelleme için para almazlar güncellemeselerdi ozamn değin sizde servise haha
                            Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
                            [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mturgut
                              Fatih merhaba,
                              Gelişmeleri merakla bekliyoruz.
                              Şu ana kadar olmadı ama net demek için erken testim devam ediyor ama sonuçta öyle yada böyle yazılımı güncellenmesinden zarar gelmez servisinizle görüşün ve yükletin.

Yorum

İşleniyor...
                              X