Duyuru

Collapse
No announcement yet.

kışlıklarım...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: kışlıklarım...

Güle güle kullanın.

Yorum

jantlar güzelde (19 olsa daha iyi olurmuş) lastiklerin yanağı çok kötü
      InsigniaTEAM

Yorum

Walla Hasan kardeşim 640 TL ye 4 adet michelin kış lastiği siparişi vermişken ben de ani bir kararla Petlas'a döndüm. Lastikçi bir hastam var onun ısrarıyla. KEndisi bayi değil, netten falan da araştırdım memnuniyet durumu fena değil. Tanesini 240 liradan getirecekler ancak stok yok. 10 güne kadar elinizde olur dediler. Fiyat farkı çok fazla. Bakalım bi deniycem. İnşaallah bi sıkıntı olmaz. Sen de memnunum diyorsun buna çok sevindim. Zira ben de çok tereddütte kalmıştım.
        Bu lastikten bu ebatta bu sezon sadece 8 adet üretilmiş. (Takım olarak). Talep olunca tekrar üretmeye karar vermişler.
        KAzasız günlerde kullanman dileğiyle...
        Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

Bu kadar bilinçli insanlara 'lastiğin önemi' konulu söylev verecek değilim tabii,ama,kış lastiği konusunda bazı hatırlatmalar yapmakta yarar var diye düşündüm. Yaz lastikleri karışımı lastik sıcak asfalt üzerinde 'ısınmasın' ya da 'minumum ısınsın' kaygısı ile tasarlanır. Kış lastikleri ise tam tersine daha bol kauçuk kullanılarak ve sürtünme ile ısınacak şekilde tasarlanırlar.Kış lastiğinin en önemli esprisi budur. Sırt desenindeki kılcak çentikler zemine tutunma açısından kuşkusuz yararlıdır,ancak yeterli değildir. İşte yüksek kauçuk karışımlı kış lastikleri sürtünme ile elde edilen sıcaklıkla soğuk ya da buzlu zemine daha iyi tutunur, daha sağlam basar.

Aradaki fiyat farkı bir michelin ile petlasın kalite farkına da işaret etmektedir))

Kazasız, belasız bir kış geçermeniz temennisiyle)

Yorum

4 lastiğe birden takmaya gerek varmı kış lastiklerini ?
            2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

evet var sadece cekıcılere takanlar da var ama turk usulu oluyor o zaman frenleme ve yol tutusu tam olması ıcın 4 lastık de kıslık olması lazım zaten yazlık lastıkler bellırlı hava sartlarından sonra 5 derecenın altında olarak bılıyorum kaucuk yapısından dolayı tutunma yapamıyor

aynı sey kışlık lastıklerın yaz mevsımınde kullanılmasıylada gecerlı yazında kıslık lastıklerın yıpranma suresı erken yanı 40 bın yapılan lastıkler 10 bın km sonra bıtmıs oluyor kara duzen bıldıklerım bunlar acıklamaların orjınallerını bılır kısıler zaten yaparlar
              2011 insignia 2,0 CDTI cosmo OPC

Yorum

Güvenli bir duruş-kalkış için elbette gerekli.Hele ki Konya'nın kar ve buz kaplı asfaltlarında şart))

Yorum

Gökhan Bey, hiç korkma bende arkandayım...

Yorum

Hasan hayırlı olsun kışlıklar...
                    Petlas uçak lastiğide yapıyor haberin olsun

Yorum

Orjinal yazı sahibi: skydroll
                      Hasan hayırlı olsun kışlıklar...
                      Petlas uçak lastiğide yapıyor haberin olsun

teşekkürler nail abi...

Yorum

Vallahi kar başladı burada 3 4 cm olmuş yolda yazlıklarla bir ani fren yaptım salsa yaptık Kış lastiklerini alayım bende artık.

Bu arada Hasan baba ben yazdım sanıyordumda yazmamısım hayırlı olsun dıye Hayırlı uğurlu olsun petlas hep ön yargıyla bakılan bir lastik fakat işinide yapan bir lastik.
                        2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Odak Burak
                          Gökhan Bey, hiç korkma bende arkandayım...

sizdemi beğenmediniz burak bey, arkanızdayım derken?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iatros
                            Vallahi kar başladı burada 3 4 cm olmuş yolda yazlıklarla bir ani fren yaptım salsa yaptık Kış lastiklerini alayım bende artık.

Bu arada Hasan baba ben yazdım sanıyordumda yazmamısım hayırlı olsun dıye Hayırlı uğurlu olsun petlas hep ön yargıyla bakılan bir lastik fakat işinide yapan bir lastik.

teşekkürler ömür hocam, walla 2 günlük kullanımda gayet iyi diyebilirim, bide kar yağsın bakalım nasıl olcak...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BORA
                              Güle güle kullanın.
                              teşekkürler...

Yorum

güle güle kullan hasancım
                                Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
                                [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

İşleniyor...
                                X