Duyuru

Collapse
No announcement yet.

motor yağı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• motor yağı

mrb 2011 1.6t cosmom 14500de uyarı veriyor motor yağı değişimi diyor kalan yağ ömrü yüzde sıfır gösteriyor 15000 bakımı geldiği içinmi yoksa neden??

Ynt: motor yağı

Zamana göre ve km göreye sistem çalışıyor hangisi önce dolarsa ona göre mesaj veriri ama siz yinede yağ çubuğundan kontrolünüzü yapın 15000 bakımda sıfırlarlar.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Motor yağı için Başka onudan verdiğim cevaptan Alıntıdır,

"Aracın yağ Ömrü sizin showroom dan çıkarttığınız süre ile alakalı değil Opel Almanya fabrikasında üretilip Yağ sayacı sıfırlandıktan itibaren başlayan bir süreçtir bu nedenle yağ ömrünüzün sizden önce evveliyetı olması ile bereber gün sayacı ilede yağın ömrünün azaldığını gösterebilir standart hava koşullarında yağ ömrü minimum 12-15 bin arasındadır tabi harici bir modifikasyon veya turbo işlemi görmediyse"

Yorum

Benim aracımda 2011 ve 5500 km civarında yanılmıyorsam %30 yağ ömrü gösteriyor. Bu sistem sizce güvenilir mi?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Blackwind
          Benim aracımda 2011 ve 5500 km civarında yanılmıyorsam %30 yağ ömrü gösteriyor. Bu sistem sizce güvenilir mi?
          ilk bakıma soktunuz mu arabayı abi? yani sistem güvenilir, şu anda bizim araba, 28900'de kalan yağ ömrü tam 30 bin km'ye yetişecek, ilk başlar yağ ömrü hızlı eksiliyor ama, belli bir müddet sonra daha yavaş oluyor, ve siz onun ömür filan dediğine bakmayın, sonuçta yağ bitmiyor ya arabada, biraz kalitesi düşüyor...

Yorum

sistem bakış açınıza göre tartışılır

Birincisi doğru olan şey klasik sistemlerle yağı kontrol ettiğinizde sorun yoksa göstergede ki %30 bir şey ifade etmez ama bu sistem sizin aracınızı en iyi şekilde bakımının yapılması için sizi yönlendirir yukarıda bahsedildiği gibi 1 yıl yada 15000 km hangisi hızlı ilerliyorsa ona göre hesaplama yapıp gösteriyor eğer bu canınızı sıkıyorsa % olarak düşük olması kendinizde sıfırlayabiliyorsunuz

Normalde kullanılan yağ avrupada 30000 km bir değişiyor ama ülkemizdeki yol /Trafik şartlarından dolayı daha erkene alınıyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

En doğrusu arac showroomdan cıkarken kmsine bakılır 20-30 vs km de ise kendiniz sıfırlayıp yola devam edin en doğrusu bu gibi,benim gecenlerde showroomda dikkat ettim sıfır araba yağ ömrü %73 idi...

Yorum

Normalde yağ, su, farların kontrolü, lastik basıncıları vs. 'yi periyodik olarak kendim kontrol ediyorum. Konusu açılmışken sizinde fikirlerinizi almak istedim. Yorum ve cevaplar için teşekkürler..

Yorum

Daha önce bişeyler bulup yazmıştım bu konuda: http://www.insigniateam.com/forum/in...p?topic=2814.0
                  '11 Insignia 1.6 Turbo Cosmo RoadRover Nav
                  '15 BMW 118i LCI

Yorum

İşleniyor...
                  X