Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Debriyajlarımız neden bu kadar sert

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Debriyajlarımız neden bu kadar sert

arkadaşlar golf 6 var inanılmaz yumusak debrıyaj var bızım araçlar ınanılmaz sert bunun sebebi nedir acaba ?

Ynt: Debriyajlarımız neden bu kadar sert

bu üretici firma ile alakalı bir durum aynı kavrama noktasının her firmada değiştiği gibi ayrıca spor tarz araçlarda biraz daha sert olur

Yorum

Her aracın debriyaj seti farklıdır sonucta biri birini tutmaz ki ben mesela sert debriyajı ve alttan kavrayanı severim kimileri yumuşacık olsun yukardan kavrasın ister...

Yorum

bana çok da sert gelmiyor açıkçası...

Yorum

benim bacak ağır oldugu için hiç sert gelmedi debriyaj

Yorum

Aynı seri model araçlarımızda bile debriyaj sertliği farklı olabiliyor mesala bende çok sert diyorum sert olmasnın artıları da var eksileride sonuçta karakterisliği neyse o şekilde davranıyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

OPC nin debriyajı , vitesleri çok güzeldi.
              bizim aracın debriyajı ve baskı balatası sıkıntılı

Yorum

Opel neredeyse tüm modellerinde sert debriyaj kullanıyor. Onceki aracım Vectra'da hoşlanmadığım bir durumdu. İnsignia'da durum aynı.
                1.6T Cosmo, Flexride, DVD800, Sunroof, Spor Deri, 18", Teleflex GFI, Zeibart Cam Filmi, AutoWax Boya Koruma veee Siyah(tı)...
                Mazide güzel bir anı şimdi..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sebazios
                  Opel neredeyse tüm modellerinde sert debriyaj kullanıyor. Onceki aracım Vectra'da hoşlanmadığım bir durumdu. İnsignia'da durum aynı.
                  Zamanla sertleşme yapıyor. Yağlatmanızı tavsiye ederim. Aynı dert corsamda da vardı insignia da da var

Yorum

debriaj yağlatması nasıl oluyor? hiç duymadım daha önce, neresini yağlatmak lazım ve servis yaparmı?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hasan_apg09
                      debriaj yağlatması nasıl oluyor? hiç duymadım daha önce, neresini yağlatmak lazım ve servis yaparmı?
                      Corsa da debriyaja basarken çıt çıt diye ses geliyordu. Aynı dert insignia da da var..
                      Corsayı saniyici bir abime sorduğumda telini yağlarız demişti yanlış hatırlamıyorsam. Götürdüm kaputu açıp aşşağıda bi yerleri yağladı. Ses de gitti sertlik de. Bnm aracın şu an sert zaten serviste söyledim yapacaklardı. Eğer düzelirse nasıl olduğunu ve servislerin yapıp yapmadığını söylerim size.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: paTRiot
                        Orjinal yazı sahibi: Hasan_apg09
                        Corsa da debriyaja basarken çıt çıt diye ses geliyordu. Aynı dert insignia da da var..
                        Corsayı saniyici bir abime sorduğumda telini yağlarız demişti yanlış hatırlamıyorsam. Götürdüm kaputu açıp aşşağıda bi yerleri yağladı. Ses de gitti sertlik de. Bnm aracın şu an sert zaten serviste söyledim yapacaklardı. Eğer düzelirse nasıl olduğunu ve servislerin yapıp yapmadığını söylerim size.

teşekkürler bilgi için....

Yorum

Arkadaslar benim bildigim kadarıyla debriyajlarımız hidrolik debriyaj. Sanırım ancak debriyajı ceken yay da bir yaglanma yapılabilir.

Yorum

Evet orayı yağlamışlardı galiba benimkinde... Çıt çıt diye ses yapıyordu. Şimdi de zaten bi gacırtı var bakalım bakacaklar. ne sonuç çıkacak

Yorum

AYNI SORUN BENDE DE VAR VE BU KONUDAN ÇOK RAHATSIZIM VE ÇOK SEVEREK ALDIĞIM BU ARACI SATMAK İSTİYORUM ARAÇ 7000 DE YOKUŞ ÇIKARKEN DEBRİYAJ BASKI BALATA YAKTI SAĞOLSUN OPEL OPİSTE Kİ ARKADAŞLARIMIZDAN VE SERVİS DANIŞMANI UMUT DAN BİZİM ARACIN DEĞİŞMESİ GEREKEN PARÇALARINI GARANTİDEN DEĞİŞTİRDİ FAKAT ARACI EŞİMDE KULLANIYO VE DEBRİYAJ KONUSU ÇOK CANIMIZI SIKIYO AYNI ZAMANDA BİZİM ARACIN DİREKSİYONUDA ÇOK AĞIR BİLGİ SAHİBİ OLAN ARKADAŞLAR ARAÇ İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİME KATKI SAĞLARSA SEVİNİRİM

Yorum

İşleniyor...
                              X