Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6 motor astra classic III

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1.6 motor astra classic III

arkadaşlar.aracımı alalı 2 ay oldu ve ben yakıt tüketiminden çok rahatsızım.şuan aracım 1500 km de sayılır.servise 1000 km bakımında yakıt tüketimi böyle devam eder mi dedim ilerde biraz azalır ama genellikle böyle dedi.şuan ortalama yakıt tüketimim 9.8.genellikle şehir içi kullanıyorum.bayramda akdeniz e doğru tatile inicem yaklaşık 1500 km yol yapıcam gidiş dönüş.tatil sonunda bu veriler böyle devam ederse tüp taktırmayı düşünüyorum ama daha 0 kokan arabaya da tüp taktırmak ve orjinali bozmak istemiyorum.çok kafam karışık bu konuda.sizce bu yakıt tüketimi ilerleyen zamanlarda biraz daha azalır mı ? ve son sorum lpg aracımın gücünü azaltır mı ?

Ynt: 1.6 motor astra classic III

Benzinli, şehir içi ve 1.6 motor
    9.8 normal değil mi?
    Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
    Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
    VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

9.8 bayağı çokmuş evet. ben 4 sene kullandım astra h. hiç o değerleri görmedim en fazla 9 a çıktı. ortalama 6.5 7.5 arası degısıyordu. bunun 3 senesı ıstanbul ıcınde kullandım uzun yol vs vardı. tüp bence hiç taktırmayın ablamdada vardı taktırma dememe ragmen gıttı taktırdı sureklı sorun yasattı bırde yokuslarda fılan cekişi acayıp düştü. sonra sattı arabayı
      2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hasan
        9.8 normal değil mi?
        bana normal gelmiyo ya.ne bileyim.arkadaşım da citroen c4 var aramızda ağlar var resmen.1.6 motor onun arabası da.şehir içi aracın katalogunda verilen değerlerin üstünde olunca bi süphe duydum kendimden

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iatros
          9.8 bayağı çokmuş evet. ben 4 sene kullandım astra h. hiç o değerleri görmedim en fazla 9 a çıktı. ortalama 6.5 7.5 arası degısıyordu. bunun 3 senesı ıstanbul ıcınde kullandım uzun yol vs vardı. tüp bence hiç taktırmayın ablamdada vardı taktırma dememe ragmen gıttı taktırdı sureklı sorun yasattı bırde yokuslarda fılan cekişi acayıp düştü. sonra sattı arabayı
          tüpü o yüzden istemiyorum.sırf performansı biraz olsun yüksek tutatım diye 1.3 cdti almadım 1.6 benzinli aldım.performansını korucağı ve sorun çıkıp çıkmayağını kestiremiyorum

Yorum

Benim 1.4 Corsa'nın şehir içi ortalama tüketimi 8,5-9 litre civarında.
            Genelde seri kullandığımı ve gaza yüklenmekten kaçınmadığımı da ekleyeyim.
            Sizin de kullanım tarzınız benzer ise 1.6'nın 9-10 litre arası tüketmesi bence normal.

Biraz tasarruf edeyim deyip sakin kullanmaya çalıştığımda 7-7,5 litre gibi değerlere düşürmeyi başarıyorum,
            ama uzun süre o şekilde kullanmaya tahammül edemiyorum maalesef.
            Siz de belki öyle bir çaba ile 8 litre civarlarına düşebilirsiniz.

Yorum

alt vitesleri fazla kullanmayın, 1.6 çekişi fazla güçlü bir motor değil, hızlansın diye gaza biraz fazla basıyorsanız, bu etkiler, ama bende 115 bg insignia vardı o da bu civarlarda yakıyordu şehiriçi

Yorum

1.6 motor için 100-120 HP arası NŞA 8-8.5 LT/100km olmalı.
                Kaliteli bir dönüşüm kitiyle LPG de hissedilir bir performans kaybı yaşamazsınız.
                Prins - Teleflex GFI

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Astra H
                  Orjinal yazı sahibi: Hasan
                  9.8 normal değil mi?
                  bana normal gelmiyo ya.ne bileyim.arkadaşım da citroen c4 var aramızda ağlar var resmen.1.6 motor onun arabası da.şehir içi aracın katalogunda verilen değerlerin üstünde olunca bi süphe duydum kendimden
                  Insignia tüketimlerini duya duya alıştık napalım 12 litrelere Bizim Captiva şehiriçi 10 litreden düşmüyor yani dizel araba sonuçta insan bir 7 litre görmeyi ümit ediyor LPG de bir sorun yaşatmaz bence kuzenimin Cruze da var 113 hp o da. Hiç sıkıntısı yok çekişi de güzel.
                  Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
                  Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
                  VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

bizde zavoli vardı lpg 115 bg'de çekişte belki 0.1 hissedilir bir düşüş vardı, yapan usta işin uzmanıydı, tavsiye ederim, geleneksel atmosferik motorlarda lpg'de sorun çıkmıyor çok fazla...

Yorum

İşleniyor...
                    X