Duyuru

Collapse
No announcement yet.

yagmur sensoru ve park sensoru

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• yagmur sensoru ve park sensoru

arkadaslar bıldıgınız gıbı cosmo 1.6 180 insigniam var fakat bu modellerde yagmur sensoru varmı varsa nasıl calısır yada bır yerden ayar yapmam gereklımıdır acaba .
    2. sı ıse park sensoru bırseye yaklasınca otuyor fakat ne kadar yaklastıgım yada nerden yaklastıgımı gostermıyor bunun nedenını bılen yada gostermesı ıcın bır ayar yapmak gereklımı acaba
    ve park yardımcısı nasıl calısıyor ayar yapmak gereklımıdır baslatmak ıcın hangı tusa basmak lazım tesekkur ederım yardımları ıcın herkese sımdıden
    Dünya Geçirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil Gemiyi Limana Getirip Getirmediğin İle İlğilenir.

Ynt: yagmur sensoru ve park sensoru

Yağmur sensörü: silecek kolunu en alta kadar çek sonra bir basamak yukarı al. sen ellemediğin sürece yağmur sensörü yıllarca aktif kalır, hassasiyet ayarını ise silecek kolundaki halka ile yap, yanında seviye göstergesi var.
    Park sensörü: görüntü yok. Seslerin şiddetine göre anlıyorsun. 30 cm kalınca sürekli ses oluyor. bir de ön ile arka tarafın ses tonları farklı.
    Park yardımcısı: Sanırım herkeste yokmuş. Neyse "park yardımcısı " düğmesine bas-bırak, sonra 30km hızın üstüne pek çıkma, sağ tarafındaki boş yerleri tarar. 2 saniye basılı tutarsan sol tarafı tarar.
    1,6 Turbo cosmo+nav+ergo deri

Yorum

Yagmur sensoru var
      silecek kolunu bir kademe iler iteceksin hassasiyet ayarinida kademeli olarak silecek kolunun ucundaki cevirmeli olarak artira bilirsiniz birinci kademe iyidir

bip bip sesleri objeye yaklastikca siddeti artar objeninin oldugu taraftan bip bipler gelir

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

park yardımcısı herkeste yok derken cosmo modellerın hepsınde yokmu yoksa cosmolarında da damı bazılarında var .

bu arada FATİH abıyede TOLGA yada tesekkur ederım yardımları ıcın

bu arada park yardımcısı hangı dugmedır .
        Dünya Geçirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil Gemiyi Limana Getirip Getirmediğin İle İlğilenir.

Yorum

navigasyonlu modellerde park yardımcısı var Münir abi, navigasyonsuz cosmolarda yok

Yorum

yapma yaw tuh bırde benım araba gerı vıtese takınca bırsey otuyor sonra duz vıtese takıncada sagda ust kosede bır tustan ses gelıyor sureklı dokunuyorum susuyor bır sure sonra dokununcada park yardımcısı devre dısı gıbı bırsey yazıyor

Yorum

orda park yardımcısı dediği park sensörü Münir abi, yani gelişmiş park yardımcısı değil, ses gelme olayı işte geri vitese takınca ön park sensörleri de devreye giriyor ve ön park sensörü lambası yanıyor, büyük P yazan tuş ön park sensörleri, siz basarak devre dışı bırakıyorsunuz, ama geri vitese alınca o tekrar devreye girer, ya da 2 vitesten sonra devreden çıkıyor...

Yorum

ne yapalım bole ıdare edecegız bunada sukur .
                bırde sunu cok merak edıyorum ekonomık kulanım onerılerı hakkında ama onu once bır arastırayım benım araba ıle 10 lıtrenın altına ınemedım bır turlu ortalamada uzun yolda yaaa . ( sanırım kotu bır kulanıcıyım )

Yorum

Kullanimdanda fark eder tabiki ama 10 lt normal bizim araclar icin hatta iyi diyebilirim ben 11 lt yakiyorum.

Yorum

10 litre normal abi Ben İstanbul-Ankara yaptım 14.4 lt ortalama ile Basınca yakıyor...Eğer 120-140 aralığında gidebilirseniz 7-8 aralığında olur sarfiyat.Şehir içinde eğer 3000 dev./dak. geçmeden vites büyütürseniz 9-10 aralığında yakıyor
                    2011 Opel İnsignia 1.6T Cosmo+FlexRide

Yorum

BEN BIR IKI YER DISINDA 150 YAPMADIM 110 ILE 130 ARASI KULANDIM GENELDE HIC 9 BILE OLMADI BIRAKIN 7-8 I BIRINI BULUP KULANDIRACAGIM ARABAMI INSIGNIMASI OLAN DUR BAKALIM YENI IZMIR BULUSMASI OLURSA INSALAH KATILACAGIM OZAMAN BIRIKI KULANICI DENETTIRECEGIM BAKALIM . BU ARADA BU SOLEDIGIM UZUN YOL SEHIR ICI DEGIL

Yorum

Orjinal yazı sahibi: marikoglu
                        düğmeye basmaya gerek yok, geri gittikten sonra 1.vitese takınca önde bişey varsa öter ama yoksa susar, sürekli aç-kapa yapıp arabanında aklını karıştırmamak lazım :P ihihi
                        InsigniaTEAM

Yorum

Araciniz daha cok yeni zamanla normal degerlere gelecektir merak etmeyin.

Yorum

sanırımmbıraz fazla karıstırmısım kafasını . haftaya randevu aldım bır pıskıyatır onu grecek ınsallah ıletısım kuramıyorum artık sanırım aramıza duvarlar ormusuz ıkımızde

Orjinal yazı sahibi: cagri
                            Orjinal yazı sahibi: marikoglu
                            düğmeye basmaya gerek yok, geri gittikten sonra 1.vitese takınca önde bişey varsa öter ama yoksa susar, sürekli aç-kapa yapıp arabanında aklını karıştırmamak lazım :P ihihi

Yorum

Enteresan bir durum.Ankara-Konya evden eve 270 km süren yolculuğumun büyük bir bölümünü 140 km/sa devamlı CC ile gittim.7-8 dakika 160-220 aralığında gitmişimdir ancak.Klima sürekli açık 21 derecede ve yolculuğu ortalamam 8.7 lt/100km de tamamladım.

Bana göre araçlar çok yakmıyor.Hatta bu hızlar için normal bile.Eski 1.6 atmosferik motorlu aracımda 120-130 gittiğimde 6.5-7 arası yakardı.Bu araç 2 litre fazla yakıyor ki gittiğim hızlar çok farklı.Eğer 120-130 arasında gidebilsem yine 7-7.5 görürüm.
                              2011 Opel İnsignia 1.6T Cosmo+FlexRide

Yorum

İşleniyor...
                              X