Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Aküm kamyonu devirmiş :D

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Aküm kamyonu devirmiş :D

Merhaba arkadaşlar, evet, aküm kendi kendine boşalmış muhaha

Tam 2 yaşında olan Cruze' umu yine 1 hafta aradan sonra çalıştırdım. Aslında hep böyleyim. Haftaiçi evimde yatar, ancak hafta sonları gezdirir beni ihihi

Gelelim detaylara;

Yaklaşık 10 gün önce Necvox marka sistem taktırdım aracıma. Ve hiç marşına basmadığım şu son 1 hafta içerisinde, her gün işe giderken arabama binip en az 10 dakika, video klip denemeleri için sistemi çalıştırdım. Denemelerimden sonra kontağı çekip işe gittim.

Acaba her gün 10 dakika sistemi çalıştırdığım için akü çok mu fazla enerji harcadı? Bu akşam bir çarşıya gideyim demiştim, bi baktım ki marş basmıyor. Artık başka bir araçla şarj yaptık ve çarşıya öyle gittim geldim.

Yarın, sistemi monte eden arkadaşıma gideceğim bu konu ile ilgili. Gitmeden sizlerinde fikirlerini alayım dedim.

Cruze 2010 Ls Automatic _ 6 Gear_ Plus Package _ Angel Eye Headlights _ Necvox Navi _ Teleflex GFI Alternative Fuel and Valve Lubrication Systems _ 2nd. wtcc Cruze with Pecochip at Turkey !

Ynt: Aküm kamyonu devirmiş

Olabilir abi.Ben yaklaşık 2 saat lcd açık normal radyo dinledim.kontağı açtığımda "akü tasarruf modu etkin" diye uyarı vermişti.

Yorum

hımmmm, zaten günde 10 dakikadan 5 günde 50 dk yapar benimki de...Belki de akümün amperi düşüktür, ona baktırayım bi. teşekkürler.

Cruze 2010 Ls Automatic _ 6 Gear_ Plus Package _ Angel Eye Headlights _ Necvox Navi _ Teleflex GFI Alternative Fuel and Valve Lubrication Systems _ 2nd. wtcc Cruze with Pecochip at Turkey !

Yorum

muhtemelen çünkü en nihayetinde aracta ki bütün hoporlorler beslenmeye başlıyor ana ünite iç lambalar vs devreye girince muhtemel sarfiyat araç çalışmadan çok daha fazla oluyordur,
        böyle denemelerin ardından aracvı çalıştırıp iki dakika bekletip kontağı almanız çok daha uygun olacaktır...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: okayhan
          hımmmm, zaten günde 10 dakikadan 5 günde 50 dk yapar benimki de...Belki de akümün amperi düşüktür, ona baktırayım bi. teşekkürler.
          Ben geçenlerde
          farlar açık
          navitech sistem açık ve baya yüksek bir seste hoperlör açık
          klima açık
          bir şekilde detailing yaptım. 2-3 saat sürdü, neyse bindim arabayı güneşe çekeyim de parlaklığını görelim dedim. Kontağı çevirince teklemeye başladı falan çalışmadı. Akünün içine etmişiz belli dedim 1-2 kere daha denedim çalışmadı. 15-20 dk sonra bir de farı klimayı müziği kapatıp denedim çalıştı sonra 10 dk falan öyle bekledim dolsun biraz diye sonrasında da bir sıkıntı çıkarmadı
          Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
          Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
          VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. Bugün işe arabayla gideyim dedim. Kontağı tek çevirmeyle sorunsuzca çalıştı aracım.

Bir daha, motor çalışmadan ses sistemimi çalıştırmayacağım demek ki.

Yorum

Bazı zeki elektronikçiler direk aküden enerji alır.
              Buda sen kontağı kapatsanda kapatmasanda stand-by konumunda bekleyen cihazın sürekli olarak enerji sarfetmesi anlamına gelir.
              Aracınızın marşına 5 gün gibi bir süre hiç basmıyorsanız zayıflaması normal olacaktır. Anfi taktırıpta ertesi gün aküsünü yiyip bitiren epeyce arkadaşım var.
              "-Abi kapalıyken nasıl biter akü ?"
              Kısaca elektrik aksamında bağlantı hatası yapılmış olabilir.

Telefon Şarj cihazlarını sürekli prizde takılı tutup ihtiyacı olunca ucuna telefonu takan tiplerin yaptığına benzer. (Sizde böyle yapıyorsanız israftır lütfen yapmayın.)
              Onlara göre sadece ucunda telefon takılıyken enerji tüketir şarj aletleri, boştayken tüketmez.
              Birde sorarlar "-Hiç bi şey takılı değilken elektrik nereye gidiyor da harcıyor..???" maad
              Bazı notebook şarj cihazlarında geri besleme kontrol devreleri mevcuttur. Prize takılı olsada yüke binmeden (ucu boştayken) çalışmaz. Ama yinede bu kontrolü sağlayabilmek için çok küçük bir tüketim değeri mevcuttur.

Yorum

Cihazın beslemesini direkt almıştır ve sizin araç yatarkende cihaz besleme almıştır ve akünün bozulmasına/bitmesine sebep vermiştir.

Geçmiş olsun

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Teşekkürler arkadaşlar, montajı yapan abimizle bugün tesadüfen Opel servisinde karşılaştık. Kendisi yine captiva' ya montaj yapıyordu. Haftanın 3 günü orada zaten, şu aralar hep captiva' ya montaj yapıyor. Karşılaşmışken de yaşadığımı anlattım. "Sakın ola uzun süreli kapalı araçta sistemi pek çalıştırma" dedi. Aynı şey, daha önce montajını yaptığı captiva' cının da başına gelmiş, bunu örnek gösterdi.

Şimdi, bi 5-6 gün daha yatırcam arabamı, bu sefer hiç kapısını açmadan bekleteceğim, eğer tekrar aynı durumu yaşarsam o zaman bi hal çaresine bakacağız.

Yorum

Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır iş yoğunluğumdan dolayı gelemedim buraya.

Sorunu çözdüm. Necvox' un Captiva ve Cruze' lar için ülkemize gelen bazı partilerinde Canbus' ı hatalı çıkmış. Garanti dahilinde ücretsiz canbus değişimi yapılıyor ve akü sorunu ortadan kalkıyor.

Yorum

İşleniyor...
                    X