Duyuru

Collapse
No announcement yet.

insignia otomatik vites de ses ve sarsıntı problemine tavsiye

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• insignia otomatik vites de ses ve sarsıntı problemine tavsiye

değerli dostlar

yeni aracımda (5000 km) bu hafta içinde araba sıcak iken otomatik vites aracı geri vitese aldığımda şanzumandan şiddetli vuruntu ve sarsıntı oldu.4-5 kez tekrarladı.bu ses ve sarsıntı sadece geri vites geçişinde oldu.Sonrasında araç ile 5-10 km gezinti yaptım.problem düzeldi.servistekiler birşey söyleyemediler

bu konu hakkında görüş ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

selamlar

2016 insignia 1,6 dizel otomatik sport beyaz renk

Ynt: insignia otomatik vites de ses ve sarsıntı problemine tavsiye

Geri Vitese geçerken cırtlama var mı ?

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

geri vitese geçerken çırtlama yok.şanzumandan tak diye kuvetli sarsıntı ve ses geliyordu

Yorum

Araç eğimli bir yerdemiydi peki ?

Yorum

servistekiler mdı cihazına bağladıklarında aracın şanzıman kontrol ünitesinde sorun görememiş olabilirler. servisler görmedikleri bir sorun için varsayımlar üzerine pek fazla bilgi vermez ve işlem yapmazlar servise araçta yaşadığınız sorunu göstermeniz gerekiyor. araçta geçici bir arıza oluşmuş şanzıman kontrol ünitesi bilgi akışında kısa süreli sorun yaşanmış olabilir

Yorum

eger egimli bir yerde iseniz bütün arabalar yapar bunu hatta kaldırıma biraz yaslayın sonra P ye alın bidaha R yada D yapın aynı kütlemeyi duyacaksınız eyimli yerlerde önce el firenini çekip sonra P ye almak en dogrusu
            Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
            [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

Evet, ben de katılıyorum. Ben her zaman N' ye alır, el frenini çeker ve sonra P' ye alırım.

Cruze 2010 Ls Automatic _ 6 Gear_ Plus Package _ Angel Eye Headlights _ Necvox Navi _ Teleflex GFI Alternative Fuel and Valve Lubrication Systems _ 2nd. wtcc Cruze with Pecochip at Turkey !

Yorum

değerli dostlar yorumlar için teşekkürler.

araç düz yolda bu tür problem yaşattı.yokuş yada eğimli yolda değil.

servistekilerin isteği bir daha buna benzer ses oluşursa tekrar getirin tekrar bakalım derler.ama gerçekten merak ettim acaba neden bu sorun oluştu diye.

selamlar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emrezxr
                  eger egimli bir yerde iseniz bütün arabalar yapar bunu hatta kaldırıma biraz yaslayın sonra P ye alın bidaha R yada D yapın aynı kütlemeyi duyacaksınız eyimli yerlerde önce el firenini çekip sonra P ye almak en dogrusu
                  Günaydın arkadaşlar, Evet emre beye katılıyorum. aracı ilk önce el frenini çekip daha sonra p ye alın, çünkü araç durduğunda dişlillere yük binerek duruyor daha sonra el frenini çeksenizde dişlideki yük hafiflemiş olmuyor,kalkış yapmaya kalktığınızdada dişliden kurtulma yaparken o kütleme sesi geliyor. En güzeli N ye alıp elfirenini çekip daha sonra P ye almak.
                  [IMG width=500]http://i1134.photobucket.com/albums/m615/nester54/IMG_5063-Kopya.jpg[/img]

[move][b]Yaşamımda edindiğim en büyük bilgi şudur; Kendi kendine yardım etmeyi bilmeyene, hiç kimse yardım edemez. PESTALOZZİ

Yorum

İşleniyor...
                  X