Duyuru

Collapse
No announcement yet.

30.000 Bakımı - Antoto

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 30.000 Bakımı - Antoto

Bugün 2 saatlik 30 bin bakımı için Antalya Antoto ya gittim. Resepsiyondaki bayana derdimi anlatana kadar canım çıktı. Yazılım güncellemesi istiyorum diyorum, navigasyon harita cd si henüz elimize ulaşmadı diyor.
    Arka balatalar yerine disklerim bitiyor diyorum, hangi tekerden ses geliyor, ötüyormu frenleriniz diyor.
    Lütfen not edip ustaya bildirin arka disklerin çizik olduğu ve yazılım güncellemesi istediğimi dedim.
    2 saat sonra aracınız hazır denildi. O stresle gidip 2 saat sonra geldim. 1.5 saatte bekleme salonunda kumanda elimde TV izledim, showroomdaki araçları inceledim vs.
    Sonunda biri beni bulup ön balataların değişmesi gerekli onaylıyormusunuz dedi ?
    Ne kadar dedim 280 TL dedi.
    Düşündüm benim eski vectra c de bile ön balatalar sensörlüydü, biterken sinyal veriyordu. Bundada vardır haber verince gider değiştiririm diye düşündüm ve Kalsın dedim. Arka diskleri sordum tornada düzeltiliyor denildi. İyi dedim. Sanırsam garanti prosedürleri bu şekilde işliyor. Yine çizilecek ve yine gidecem. Daha öncede akü için 2-3 tur yapmıştım.
    Showroomdaki astra j yi incelerken benim araba uçarcasına fırladı servisten çevre yoluna ve kayıp. 30 dk ustanın yoğurt gönlünün ayran olup aracı getirmesini bekledik. Araç geldi teslim edebiliriz hazır denildi.
    Yazılım güncellemesi yapıldımı dedim ?
    O işlemi servisimizde yapamıyoruz dediler.. Peki nerde kim yapacak bu işlemi dedim.
    Yakın zamanda Güncelleme CD leri elimize ulaşacak dedi ordaki bayan. Anladımki halen navigasyon harita güncelleme sine takılıp kalmış. Yazılım güncelleme diyorum bilen eden yok. Sinirlerim tepeme çıktı.
    580 TL 30 bin bakım ücreti ödedim. Araca bindim, 25-30 km yol yapılmış, ayarlarım değişmiş, arka diskler cıyak cıyak ötüyor frene basınca, yazılım güncellemesi bile yapamayan hatta anlamını bilmeyen bir servis. maad
    Güncelleme için Ankaraya mı gitmem gerekiyor yani ?
    Antalya çevresinde bildiğiniz aynı dili konuşabileceğim bir servis mevcut mudur ?

Ynt: 30.000 Bakımı - Antoto

25-30 km yol mu?? en uyuz oldugum şey servisdeki adamın test sürüşüne cıkması,adam gibi de sürmezki maad maad maad maad maad maad
    Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

Geçen hafta Ankara-Reis otoya gittim.Aracı aldığım yerdir.Satış temsilcim Bora bey hoş sohbet birisidir.Uzun uzun oturuyorum her gittiğimde.DVD800'lerin kulaklarını çınlattık.Kendisinin aynen söylediğini aktarıyorum "Aracı 2009'dan beri satıyoruz.Her araç satışımda da yeni güncellemenin geleceğini söylüyoruz ama ne gelen var ne giden..."

Yani Ankara da bir çözüm değil!
      2011 Opel İnsignia 1.6T Cosmo+FlexRide

Yorum

Antalya çevresinde bildiğiniz aynı dili konuşabileceğim bir servis mevcut mudur ?

Konyaaltı liman da GÜNLAS var bide oraya uğrayın isterseniz.
        Ben aracımı antotodan aldım. Anlattıklarınızdan sonra bende düşünmeye başladım.

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
        Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

antoto yeni servisliği aldı daha evvel yetkili servis antalyada hedef ti hedef bıraktı .ant oto ilk yılı daha tabiki tecrübesizlik fazla test sürüşü yapan antota daki usta benim aracı kullanırken cosmo mu diye sordu...malesef kullandığı aracı tanımayan bilemeyen usta mekanikten yada elektroniğinden ne anlar..siz gidin büyük kentlere hiç ugraşmayın bence ..ssinir olmaya değmezz...
          2013 BMW 320İ ED 1,6 170 hp beyaz  modernline+comfort+tekno+sounroof
          2010 COSMO 1,6T beyaz SATILDI..
          2011 MAZDA 2 PLAY 1,5 OTM...
          2008 doblo 1,3 m.jet PREMİO

Yorum

ısparta mutsan olabilir ŞAHİN usta hakkaten hakkını veriyor gerçekten başarılı belki ısparta yı düşünebilirsiniz . hatta garantiniz bitmeden güncelleme yapalım diye geçen haftalar bana servisten ısparta mutsan dan aradılar..bende 2010 da almıştım aracı sanırım yeni bir güncelelleme gaLİBA OLUCAK TAHMİNİME GÖRE SİZCE NE OLABİLİR...
            2013 BMW 320İ ED 1,6 170 hp beyaz  modernline+comfort+tekno+sounroof
            2010 COSMO 1,6T beyaz SATILDI..
            2011 MAZDA 2 PLAY 1,5 OTM...
            2008 doblo 1,3 m.jet PREMİO

Yorum

Bahsedilen Firmware güncellemesi yani Navigasyon güncellemesi değil.
              Sizide bunun için aradılar sanırım. Fakat ben bu konuyu izah edemedim Antotoya. CD yok diyorlar başka bi şey bilmiyorlar.
              En basitinden geri viteste araç her iki dikiz aynasınıda aşağı doğru çekiyor, arkadaki aracı göremiyorsunuz.
              Yeni güncelleme bu olay sadece sağ dikiz aynasında oluyor.
              Muhtelemelen USB player ilede alakalı yenilikler mevcut. Ama ANTOTO tam anlamıyla beceriksiz.
              Tek bildikleri 30 dk. test sürüşü, buji sök buji tak..
              Birde yaptıkları bi meziyetmiş gibi anlata anlata bitiremiyorlar.
              İstediklerim olmadıktan sonra bujiyi filtreyi yağı sanayide 3 te 1 fiyatına zaten yaptırırdım ben.
              >£#>£$#£½£>^+!+^'%^&%/%&/)/?=@@

Yorum

Aracınızla ilgili güncelleme olup olmadığı bilgisayardan öğreniliyor sistem Opel merkezle bağlantılı opelde çok fazla opsiyon olduğu için her yazılım her modele uymuyor bu sebepten merkezi olarak kontrol ediliyor ve gerekli yamalar yapılıyor her hangi bir servise telefonlada sorulabilir ama servisler bu tür bir ilişki kurmak istemiyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

güncelleme navigasyon değilki aracın yazılımı bunu nasıl bilmez bir servis şaka gibi)) istanbul servislerinin gözünü seveyim)
                  2010 1.6T Cosmo,Teknik Gri, 19 jant,Cyclone navigasyon, JBL ses sistemi, ayna altı led,

Yorum

ISparta Mutsan'a gidebilirsiniz, motor dahil tüm güncellemeleri direkt olarak yapıyorlar. Sarışın bir arkdaş var insignia ya bakan. Efendi bir arkadaş. Adını unuttum. Ben termometre arızası için gitmiştim tüm güncellemeleri yapıverdi sağolsun (Audio, motor, radyo vs) Size yakın olduğu için dedim.
                    Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

Konya veya Isparta yı düşünür oldum. Buralardan hayır yok.
                      Günlas ı aradım beni dinlemek yerine "-Siz gelin gereken neyse yaparız efendim" diye yuvarlak bir cümleyle başından attı. ANTOTO gibi oraya kadar gidipte "Abi bizde CD yok" dem ihtimalleri şimdilik %75.

Yorum

İstanbul da yaşamayı seviyorum
                        F30 Sport+

Yorum

Benim araçta da her iki ayna aşağı iniyor. Garibim alındığından beri güncelleme yüzü görmemiş anlaşılan. Yakın zamanda benim de servisin yolunu tutup hem bakım hem triger degisimi hem de yazılım güncellemesi yaptırmam lazım.

Lakin korkuyorum. O kadar birikmiş güncellemeyi bı irede yüklerlerse neye uğradığını şaşıracak benim araba. Yavaş yavaş, alıştıra alıştıra yüklemek lazım
                          1.6T Cosmo, Flexride, DVD800, Sunroof, Spor Deri, 18", Teleflex GFI, Zeibart Cam Filmi, AutoWax Boya Koruma veee Siyah(tı)...
                          Mazide güzel bir anı şimdi..

Yorum

İşleniyor...
                          X