Duyuru

Collapse
No announcement yet.

BOYA

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• BOYA

Arkadaslar girer girmez ilk sorumu sorayım. Aracımı dun teslim aldım, boya koruma yapılmıstı ama dısarıda degil. Aldıgım galeri kendi sistemini uygulamıs, 6 aylık bir koruma. Dunku kullanımımdan sonra kaputun govdeyle birlestigi sag ve sol kenarlarda siyah sanki griye donmus gibiydi. Bakınca bu bolgelerin aracın giderken havayla en cok temas ettigi yerler oldugunu soyleyebilirim. Yıkatıp duzeliyor mu diye denemedim, bu durumu tecrube eden var mı? Acaba neden olmus olabilir?
    Insignia 1.6V 180HP / Edition+Elegance / Carbon Black

Ynt: BOYA

ben anlamadım ama ışığın geliş açısıyla farklı görmediğiz değil mi? tamponların tonu farklı oluyor onlar plastik olduğu için buda aklınızda olsun
    F30 Sport+

Yorum

Hayır, ısık acısıyla ilgili degil. Ama tekrar kontrol edince araba yol yaptıktan sonra ilk park ettigim anda oluyor bu lekeler. Ustunden 1-2 saat gecince kayboluyor. Sanki hava surtunmesi orada yogusma benzeri bir durum yaratıyor.

Yorum

benimkinde var mı yok mu hiç dikkat etmedim ama isterseniz bi sorun servise.. bazı araçlarda boyalarda sorunlar olabiliyor..
        F30 Sport+

Yorum

aslında boyalarda değilde, wax'larda sorun oluyor
          ne de olsa bayinin yaptığı wax'tan dolayı aracı rezil olanlar var, sizinkinde de sorun olduğuna inanırım.
          InsigniaTEAM

Yorum

Ben simdi Ziebart veya Meguiars'a gitsem yeniden islem yapabilirler mi bayinin yaptıgı uygulamanın ustune? Bir de maliyetini merak ediyorum.

Yorum

üstüne değilde, öncekini temizleme imkanları var diye biliyorum
              InsigniaTEAM

Yorum

evet yapılan eski uygulamayı temizleyip yenisini yapabilirler. boya korumayı ortalama 200e yaptırabilirsiniz. ankaradaki meguiars'ta öyleydi...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: enderinsignia
                  arkadaslar beyaz renkli insigniamda kapilar, kapit, tampnlar farkli renklerde gorunuyor, sanki tampon krem rengi, kapilar biraz beyaz ama kaput tamamen beyaz, servis bana goz yanilmasi oldugunu soyledi ama yok ya tamponlar resmen krem rengi, fark ettiniz mi?
                  plastik oldugundan dolayi oyle görünebilir sonuçta malzeme farkli üzerindeki rengi de farkli göstericektir yüzey farkliligindan dolayi. ornegin benim onceki leonumda tamponlar bariz kahverengi gibi birrenk gözüküyordu güneşin altinda. göz yanilgisi da olabilir. tabi şimdi birda şartlanmiş olma durumu var. pek takilmayin derim.
                  Insignia 1.6 180 hp Cosmo Beyaz DVD 800 idi 

Yorum

İşleniyor...
                  X