Duyuru

Collapse
No announcement yet.

debriyaj- çalıştırma problemi.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• debriyaj- çalıştırma problemi.

Arkadaşlar yeni bir sıkıntım var. Arada bir sabahları çalıştırırken, debriyaja bastığım halde (zaten basarkende bir boşluk hissediyorum) baskı-balata ayrılmıyor ve araba zorlanıp çalışmıyor. Bizim burada servis de yok. Sanayiye mi gitsem ne yapsam?
    1,6 Turbo cosmo+nav+ergo deri

Ynt: debriyaj- çalıştırma problemi.

baskı-balatanın ayrılmadığını nasıl anladınız? arabayı viteste çalıştırmaya çalışınca ileri mi attı kendini?
    eğer boşta çalıştırıyorsanız zaten ayrılıp ayrılmadığını anlamak imkansız
    ESKIDEN 2010 INSIGNIA1.6TURBO COSMO OLIMPIK BEYAZDI
    ŞIMDI 2014INSIGNIA 1,6TURBO SIDI COSMO OTOMATIK STIL+PARK&GO PAKET KARBON SIYAH

Yorum

ÇAlışmıyor derken marşmı basmıyor yoksa marş basıyor ama motormu çalışmıyor çünkü insigniada debriyaj sadece güvenlik için basılmasını istiyor çalışmıyorsa marş motorunun kömürlerinde sorun olabilir

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

bu arabaların marşı zaten tofaşlardaki marşlar gibi değilki bi kere çevirip bırakmışsın uzun tutmuşsun fark etmez nasıl çalışmıyo anlamadım.
        Beyaz Renk 1.6T Cosmo+Dvd 800

Yorum

biraz geç kaldım kusura bakmayın. ben çalıştırırken debriyaj ve frene aynı anda basarım, sonra kontağı çeviririm. bazı sabahlar (çok sık değil), debriyaja bastığımda çok yumuşak olduğunu hissediyorum, ve kontağı çevirmemin peşi sıra marş motorundan boğuk sesler geliyor ve araç çalışmıyor. Ondan sonra aracı boşa alıp öyle çalıştırıyorum. Frene her zaman bastığım için araç zıplamıyor. (deneme de yapamam. Garaj içindeyim, duvara 5-10 cm mesafede)

Yorum

Problemin nedeni belli oldu. Hidrolik yağı eksilmiş. Ustaya sordum "ya frenler de boşalsaydı diye. frenlerin depodan çektiği hortum daha aşağıdaymış. herhalde o zaman hidrolik seviyesi düşük diye uyarı verir. Diye umuyorum.

Yorum

gecmıs olsun buyuk bır problem olmaması sevındırıcı
              2011 insignia 2,0 CDTI cosmo OPC

Yorum

İşleniyor...
              X