Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Soğutucu Az Uyarısı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Soğutucu Az Uyarısı

Arkadaşlar,
    bugün 2200km deki aracım "Soğutucu Az,soğutucu koyun" uyarısı verdi. Aracı sağa çektim, kaputu açtım ve soğutucu haznesinin oklarla gösterilen seviyenin bir parmak altında olduğunu ve haznenin etrafında kurumuş su lekeleri olduğunu gördüm.
    Aracı opel gerçekte 2000km de kontrole götürmüştüm neyi kontrol ettiler bilmiyorum ancak aracı teslim alırken suyunu kontrol etmiştim ve eksiksizdi.
    Hemen opel gerçek'teki servis danışmanını aradım,aracı getirmemi ve kontrol etmeleri gerektiğini söyledi. O an Topkapı'da olduğum için odak'a gitmemin daha mantıklı olduğuna karar verdim. Odak tabi tıklım tıklım benimde acelem var, az biraz bekledikten sonra aynı sebeple gelen bir astra sahibi olduğunu gördüm.
    Aracı kontrol ettiler kaçak olmadığını, az su eklediklerini bir daha uyarı vermeyeceğini söylediler. İnşallah öyle olur.
    Belki kapağının açık kalmış olabileceğini belirttiler.
    Bu rastlanan durum mudur? Sizlerde de oldu mu?
    Forumda arattım bir arkadaşın bu konuda yazısı var, o da su ekleyince geçmiş.

Fabrikasyon Airbag arızası , Titreyen Farlardan (parça bekliyoruz 10gündür) , geri viteste aşırı titremeden sonra bu uyarı canımı sıktı alala

Ynt: Soğutucu Az Uyarısı

Suyun azalması olabiliyor yada kapağın tam oturtulmamis olmasıda su haznesinde ki sensörü uyarı vermesi için tetikleyebiliyor tavsiyem eksik olan suyu tamamlayın ve kapağı güzelce sıkılayım muhtemelen sorun cozulecektir geri viteste titreme olayı kalkış esnasında ise çok normal hemen hemen her insigniada aynı durum mevcut kasanın ağırlığından ötürü meydana geliyor.
    Gecmis olsun ...

Yorum

Mekanikerler bazen kapağı yeterince sıkı kapatmayabiliyorlar, o durumda da su çok yavaş da olsa buharlaşıp azalabiliyor. Servis çıkışında kontrol etmekte fayda var.

Yorum

suyu eksiltme sorunu tekrarlar ise; kapakta da sorun olabilir yüksek ısıya maruz kalan bu parçada zaman zaman diş atmaları yaşanabiliyor ve araç kapaktan buharla bile su eksiltebiliyor. yada su haznesinin içindeki sensör veya şamandıra arızalanıp su yokmuş gibi algılayıp aracın arıza vermesine neden olabiliyor

Yorum

hava yapmıstır
          2011 insignia 2,0 CDTI cosmo OPC

Yorum

ben bu son aldığım aracı kullanırken başıma geldi soğutucu sıvısı az dedi... açtım baktım bana içinedki sıvı çok bile geldi servise gittim soğutma suyunun olduğu kutuyu değiştirdiler... ve sanırım bu sorun astralar için kronik..özellikle 2010 larda.. ama kutu 1 kere değişince sorun düzeliyor...
            F30 Sport+

Yorum

tekrarlarsa değişim talep ediyim bende Gökhan sağol,
              senin insignia da titreyen farların değişimi kaç günde gerçekleşti?
              biraz uzun sürdü benimki, gündüz ledlerimi takamadım değişecek diye

Yorum

Orjinal yazı sahibi: alpercan
                tekrarlarsa değişim talep ediyim bende Gökhan sağol,
                senin insignia da titreyen farların değişimi kaç günde gerçekleşti?
                biraz uzun sürdü benimki, gündüz ledlerimi takamadım değişecek diye
                ertesi gün değişmişti benim far... sonra kaza yaptım öbrüde değişti ikiside yenilenmişti
                F30 Sport+

Yorum

İşleniyor...
                X