Duyuru

Collapse
No announcement yet.

benim canavar sapıttı yardım lütfen

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: benim canavar sapıttı yardım lütfen

gecmıs olsun murat abı yaa benı arasaydın ya surtastaydım bende sorarım gultekın abıye! bakardık ordayken!

Yorum

walla bilsem arardım emre, surtaşa gelicektim ama uzak kalıyor arkas dibimde diye götürdüm, ama galiba bu adamlar arabadan anlamıyor. gültekin ustaya da bi soralım bakalım
      ESKIDEN 2010 INSIGNIA1.6TURBO COSMO OLIMPIK BEYAZDI
      ŞIMDI 2014INSIGNIA 1,6TURBO SIDI COSMO OTOMATIK STIL+PARK&GO PAKET KARBON SIYAH

Yorum

tmm murat abı sen ara sorr halleder o yanı sorun olmaz sen arabayı oraya bırakcagın zaman haber ver abı ok

Yorum

ok emre teşekkürler

Yorum

dunden farklı bişey var mı? soktugun sigorta vs vs. ypksa aynen mi biniyosun
            Jetta 1.4 TSI 170

Yorum

yalnız Murat abi, Feriz usta da sürtaşa geçmiş, oradan bir bak istersen, Feriz usta çok iyi anlıyor bu araçtan...

Yorum

Murat Bey,
                öncelikle geçmiş olsun. Umarım sorun büyük değildir.

Fly'ın OBD'den ne alıp ne gönderdiğini servis elemanı ile konuşmuştuk. Ama o servis elemanı şu an Fly'dan ayrıldı. Ulaşabilirsem tekrar sorarım.

Çok yüklenmeyle alakalı olacağını sanmam. Bende son gazlarla/makaslarla sağlam yükleniyorum.

Ancak bende şu ana kadar hiç bir olumsuzluk olmadı. Umalım ki Flyaudio'dan kaynaklı ve büyük bir sorun olmasın.

Kaynağını bilemedikleri/bulamadıkları sorunlar ile ilgili sağa sola b.k atmak gibi bir huyları hep vardı. Uzun far asistanının sensörü bozukken 3 defa Fly sebep olabilir dediler. Ama sensöre bir bakmadılar. Hatta sensörü değiştirtene kadar dilimde tüy bitti. Sensör değişti uzun far asistanı normale döndü.

Senden gelişmeleri bekliyoruz.

Orjinal yazı sahibi: myanmaz
                evet arkadaşlar sonunda korktuğum başıma geldi ve bugün yolda kaldım
                başlığın başında yazdığım arızalara ek olarak bugün araç far yükseklik ayarı ve şu an ismini hatırlayamadığım birkaç arıza ile birlikte güçten de düştü. önceki tecrübelerime dayanarak sağa çekip stop edeyim yeniden çalıştırayım geçer nasıl olsa dedim. fakat aracı stop ettikten sonra birdaha çalışmadı. bu problem önceden başıma geldiğinde stop edipçalıştırınca hiçbirşey yokmuş gibi devam ediyordu. ama bu sefer arızalar silinmedi marş basmadı.
                bütün bunların üzerine telefon ettiğim opel yol yardımı aracım alınalı 1 yıl 10 gün olduğu için dalga geçer gibi 10 gün önce arasaydınız çekici getirirdik ama sizin bir yılı on gün geçmiş diye kurtarıcı yollamadı.
                neyse ben kaskomun imkanlarını kullanarak çekici çağırdığım sırada araç mucizevi bir şekilde çalıştı ve tüm arızalar silindi.
                ben yine de aracı servise götürdüm. gün boyu serviste kaldı. sonuç:
                araçla test sürüşüne çıkmışlar ve arızayı verdiği anda bilgisayara bağlamışlar. araç iletişim hatası veriyormuş. bunun nedenini flyaudio cihazın hatalı montajına veya arızalı olduğuna bağladılar. özellikle cihazın obd portuna bağlı olmasından ve buradaki veri akışının kesilmesine neden olabileceğinden kaynaklı olabileceğini söylediler
                işin ilginç yanı bu arıza hep araca yüklendiğim zamanlarda ortaya çıkıyor. ya patinaj çekerken, ya da yanal olarak kaymaya yakın zamanlarda.
                flyaudio takılı olup böyle bir sorun yaşayan var mı? veya bilimsel olarak nedenini açıklayabilecek biri.? ayrıca mehmet abinin de deneyimlerine ihtiyacım var sanırım...
                fikir ve çözüm üretecek herkese şimdiden teşekkürler.
                2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mehmet
                  Murat Bey,
                  öncelikle geçmiş olsun. Umarım sorun büyük değildir.

Fly'ın OBD'den ne alıp ne gönderdiğini servis elemanı ile konuşmuştuk. Ama o servis elemanı şu an Fly'dan ayrıldı. Ulaşabilirsem tekrar sorarım.

Çok yüklenmeyle alakalı olacağını sanmam. Bende son gazlarla/makaslarla sağlam yükleniyorum.

Ancak bende şu ana kadar hiç bir olumsuzluk olmadı. Umalım ki Flyaudio'dan kaynaklı ve büyük bir sorun olmasın.

Kaynağını bilemedikleri/bulamadıkları sorunlar ile ilgili sağa sola b.k atmak gibi bir huyları hep vardı. Uzun far asistanının sensörü bozukken 3 defa Fly sebep olabilir dediler. Ama sensöre bir bakmadılar. Hatta sensörü değiştirtene kadar dilimde tüy bitti. Sensör değişti uzun far asistanı normale döndü.

Senden gelişmeleri bekliyoruz.

Orjinal yazı sahibi: myanmaz
                  evet arkadaşlar sonunda korktuğum başıma geldi ve bugün yolda kaldım
                  başlığın başında yazdığım arızalara ek olarak bugün araç far yükseklik ayarı ve şu an ismini hatırlayamadığım birkaç arıza ile birlikte güçten de düştü. önceki tecrübelerime dayanarak sağa çekip stop edeyim yeniden çalıştırayım geçer nasıl olsa dedim. fakat aracı stop ettikten sonra birdaha çalışmadı. bu problem önceden başıma geldiğinde stop edipçalıştırınca hiçbirşey yokmuş gibi devam ediyordu. ama bu sefer arızalar silinmedi marş basmadı.
                  bütün bunların üzerine telefon ettiğim opel yol yardımı aracım alınalı 1 yıl 10 gün olduğu için dalga geçer gibi 10 gün önce arasaydınız çekici getirirdik ama sizin bir yılı on gün geçmiş diye kurtarıcı yollamadı.
                  neyse ben kaskomun imkanlarını kullanarak çekici çağırdığım sırada araç mucizevi bir şekilde çalıştı ve tüm arızalar silindi.
                  ben yine de aracı servise götürdüm. gün boyu serviste kaldı. sonuç:
                  araçla test sürüşüne çıkmışlar ve arızayı verdiği anda bilgisayara bağlamışlar. araç iletişim hatası veriyormuş. bunun nedenini flyaudio cihazın hatalı montajına veya arızalı olduğuna bağladılar. özellikle cihazın obd portuna bağlı olmasından ve buradaki veri akışının kesilmesine neden olabileceğinden kaynaklı olabileceğini söylediler
                  işin ilginç yanı bu arıza hep araca yüklendiğim zamanlarda ortaya çıkıyor. ya patinaj çekerken, ya da yanal olarak kaymaya yakın zamanlarda.
                  flyaudio takılı olup böyle bir sorun yaşayan var mı? veya bilimsel olarak nedenini açıklayabilecek biri.? ayrıca mehmet abinin de deneyimlerine ihtiyacım var sanırım...
                  fikir ve çözüm üretecek herkese şimdiden teşekkürler.
                  abi;
                  ben de fly la alakalı olduğunu zannetmiyorum.sadece aklımda bir şüphe var onla ilgili: montaj yapılırken biyerlere kablo çekiyorlardı. onla alakalı bişey olabilir mi acaba. bir de ömerin önceki aracında benzer bir sorun olmuş. problem sigorta panelindeymiş. belki de öyle bişey olabilir diye düşünüyorum.

Yorum

Anladığım kadarıyla eski ekran geri takıldı. Bakalım eski ekran ile sorun olacakmı ?

Kişisel tahminim, sorun Fly'dan kaynaklı olmayacak.

Gelişmeleri bekliyoruz.
                    2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

yok daha eski ekran takılmadı. fly ile devam ediyorum. sadece obd de takılı olan fişi sökeceğim. ona çok takıldılar çünkü burası bizim yerimiz buraya kimse bişey takamaz falan dediler
                      dediğim gibi pek te güvenemedim servisin söylediklerine o yüzden başka bir serviste şu sigorta kutusuna bi baktıracam

Yorum

İşleniyor...
                      X