Duyuru

Collapse
No announcement yet.

debriyaj sertliği ve turbo

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• debriyaj sertliği ve turbo

Merhabalar... Benim balina son 1 haftadır değişik hareketler sergilemekte.. Geçen turbo konusunda da yazmıştım 2500 devir civarı silkeleme yapıyor diye. Tam turbo devreye girdiğinde ben ayağımı gazdan çekiyorum diye silkelem yapıyor diye kara vermiştik ancak bunu 2600 2700 3000 ve 3500 devirlerde de yaptığını fark ettim. En fazla 2 ve 3. viteste bu durumla karşılaşıyorum ve sanki performansta bi düşüüş varmış gibime geliyor. Geçen gün 2. viteste yaklaşık 3100 devirde sanki 4ten 2 ye vites atmışsınız gibi silkeleyip devam etti. Bunun nedeni nedir acaba? Turbo hortumu bir keresinde çıkmıştı acaba yine çıkmak üzere mi? yoksa farklı bir durum mu var? Gazı sabit tuttuğunuzda yani yavaş yavaş hızlanırken mesela 3000 devire gelince ufak bir silkeleme yapıyor. Şimdi servise götürücem test ederken asfalt kazır gibi sürecekleri için sorunu bulamıcaklar. Sürekli yapmıyor ama gün içerisinde 5 6 defa yapıyor. Çok canımı sıkmaya başladı.
    Bir de debriyaj gıcırdamaya başladı. Her kademesinde çıtırtı yapar gibi ses geliyor ve son günlerde böyle sanki sertleşmeye başladı gıcır gıcır ediyor. Ses gelmiyor ancak ayağınızla hissediyorsunuz.
    Acaba diyorum debriyajda veya baskı balata da bir sorun mu var o da turboyu etkiliyor? Anlamadım gitti... Bazen satasım geliyor valla...

Ynt: debriyaj sertliği ve turbo

Genel olarak turbo kesilmesi yazılımdan oluyor.Güncelleme var mı diye bi kontrol etsinler serviste.Hortumlarda da hava kaçağı olabilir kontrol etmekte fayda var.Debriyajın turboyu etkileyiceğini sanmam ama bilemiyorum.Bilen abilerimiz muhakak vardır forumda

Araçlarımızın maşallahı var.Her daim gözler üzerinde o yüzdende böyle sorunlar çıkabiliyor.Sattıracak şeyler değil bunlar.Sonuçta kul yapısı.Canınızı sıkmayın boş yere sorunlar halledildi mi aracın keyfini sürün

Yorum

Bizim araclardaki turbo aktif turbodur yani arac calismaya basladigi andan itibaren devrede oluyor ama bit etkisini 2400 devirden sonra goruyoruz

debriyacdan gelen gicirti yayla alakalidir biraz yaglarlar sorun gider

sihirli yontemi deneyin aku kutup basini sokup takin aracin beynini sifirlayin ise yarayabilir

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Teşekkürler öenerileriniz için yarın bir deniyeyim şu sihirli yöntemi. Sonucunu size belirtirim.
        Aracımdan memnunum yakıtına rağmen ama bazen de sinir oluyorum. Çok elektronik olunca muhakkak bir sorun beliriyor.

Yorum

geçmiş olsun inş en kısa zamanda istediğiniz düzeye gelir

2010 1.6 T Cosmo Beyaz + chip + ben

Yorum

Orjinal yazı sahibi: paTRiot
            Merhabalar... Benim balina son 1 haftadır değişik hareketler sergilemekte.. Geçen turbo konusunda da yazmıştım 2500 devir civarı silkeleme yapıyor diye. Tam turbo devreye girdiğinde ben ayağımı gazdan çekiyorum diye silkelem yapıyor diye kara vermiştik ancak bunu 2600 2700 3000 ve 3500 devirlerde de yaptığını fark ettim. En fazla 2 ve 3. viteste bu durumla karşılaşıyorum ve sanki performansta bi düşüüş varmış gibime geliyor. Geçen gün 2. viteste yaklaşık 3100 devirde sanki 4ten 2 ye vites atmışsınız gibi silkeleyip devam etti. Bunun nedeni nedir acaba? Turbo hortumu bir keresinde çıkmıştı acaba yine çıkmak üzere mi? yoksa farklı bir durum mu var? Gazı sabit tuttuğunuzda yani yavaş yavaş hızlanırken mesela 3000 devire gelince ufak bir silkeleme yapıyor. Şimdi servise götürücem test ederken asfalt kazır gibi sürecekleri için sorunu bulamıcaklar. Sürekli yapmıyor ama gün içerisinde 5 6 defa yapıyor. Çok canımı sıkmaya başladı.
            Bir de debriyaj gıcırdamaya başladı. Her kademesinde çıtırtı yapar gibi ses geliyor ve son günlerde böyle sanki sertleşmeye başladı gıcır gıcır ediyor. Ses gelmiyor ancak ayağınızla hissediyorsunuz.
            Acaba diyorum debriyajda veya baskı balata da bir sorun mu var o da turboyu etkiliyor? Anlamadım gitti... Bazen satasım geliyor valla...
            Ciddi bir sorununuzun olduğunu bende düşünmüyorum bizim araçlarımızın kronikleşmiş bir sorunu ama yazılımla düzelen bir olay Fatih Abinin sihirli yönteminide denemekte fayda var tabiki..

Yorum

Sihirli yontemi denedim. Ufak silkmeler vardi onlar olmadi fakat buyuk bi silkeleme yine oldu. Tam tarif edemiyorum ama dikkatimi ceken vites degistirdikten 5-10 sn sonra oluyor. Bu aksam yine 2. Vitese taktiktan sonra hizlanmak icin gaza bastigimda sanki acemi sofor vites degistirirken bi silkeleme olurya aynen oyle yapiyor baya bir siddetli sekilde hemde. Acaba debriyajda mi bir sorun var takilma fln mi yapiyor acaba?

Yorum

Sorunu iyice inceledim.. Sorun turbo da degil debriyajda sanki.. Silkeleme 2. Viteste oluyor nedeni nedir acaba?

Yorum

İşleniyor...
                X