Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yeni insignia kullanıcısı olarak bir kaç soru...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Yeni insignia kullanıcısı olarak bir kaç soru...

Öncelikle merhaba.Aklıma takılan ilk soru 1. ve 2. viteste turbo kendini bariz hissetirirken 3. vitese attığımda benzer etkiyi göremiyorum(tabiki 1.ve 2. vitesteki torklanma daha etkili) 4. vs... vitese attığımda tahminimin yakınında bir hızlanma var.İkincisi bugün frene bastığımda disklerden ses geldiğini fark ettim.3.sü koltuğun binmeyi kolaylaştırmak için geri gittiğinden bahsettiler ama bende bu olmuyor.Son sorum aynaları kumandadan kapattıktan sonra tekrar kumandadan açmak istediğimde camlarla birlikte açılıyor.Sadece aynaları açmanın bir yöntemi var mı?

1.6 Turbo COSMO Beyaz/Bej-Kibo

Ynt: Yeni insignia kullanıcısı olarak bir kaç soru...

1- turbo kendini hissettiriyor ama hız göstergesi de ona oranla yükseliyor mu? yada sabit bir hızlanma varmı yoksa 4-5.000 devirde birden coşuyor mu?

2- bazı araçların arka balatalarında sorun var, garantiden değiştirebilirsiniz, disklere de dikkat edin, eğer çizildiyse onları da değiştiriyorlar.

3- koltuğun o ayarı radyo ekranından ayarlanıyor. radyonuzun modeli nedir? : CDC400-CD500-DVD800

4- aynalar ne yazıkki şimdilik böyle.
    kumandadan camları açıp kapatmak Opel'in yıllardır kullandığı birşeydi, Insignia'da o özelliğe aynaları eklediler ve doğal olarak pek kullanışlı olmadı.
    aynaları ayırıp kapı kilidine bağlamaları lazım. kilitleyince kapansın, kilidi açınca açılsın gibi.

şimdilik, araca binerken aynaların düğmesine dokunup binmeniz lazım
    InsigniaTEAM

Yorum

1- 3.vitestede hızlanma 2500 devirden itibaren devam ediyor ama bana turbonun ilk anda açıldığındaki yapıştırma hissi 3.viteste daha bi eksik gibi geliyor.Psikolojik olabilir.Yarın anti patinajı kapatıp birde öyle deniycem.

2- Yeni araçta böyle bir sıkıntının olması gerçekten garip.Her araçta olan kronik problemlerden biri diyip geçiyorum...

3- Cdc400 mevcut.

4- Eski bmwemde açma tuşuyla aynalarda açılıyordu.Uzun basmayla camlar iniyordu.Gayet basit bir yöntem.Insigniada bunun olmaması ilginç...

Yorum

1- ozaman ya psikolojiktir yada şanzuman oranlarından dolayı gerçekten öyledir, eski aracınızdan sonra bazı alışkanlıkları değiştirmek lazım

2- kısaca bebeklik hataları ön balatalar GM üretimi ve bir sorunu yok, ancak arka balataları TRW diye bir firma üretiyor, tedarikçi firmanın sorunu.

3- ben detaylı inceleyemedim, CDC400 kullanan kişiler ezberden menüyü anlatabilir sanırım ihihi

4- şimdilik yazılımsal birşey, belki ileride bunu halledebilirler.
        InsigniaTEAM

Yorum

İlave olarak ;

Sizinde de dediğiniz gibi 3 vites te koltuğa yapıştırma olayı diğer viteslere göre hissedilmiyor aracınızda spor modu var ise ve aktif ise biraz daha hissediliyor ordaki espiri zaten 1 ve 2 ci viteste yüklendiyseniz araç zaten o viteslerin maximum gücünde oluyor ve 3 vites 7000 devire çok çabuk ulaşılıyor aslında aynadan bakarsanınız yanınızdaki araçların bariz bir şekilde arkada kaldığını göreceksiniz çok rahat 230-240 yapıyor ve kısa bir sürede ulaşıyor.

Keyifli sürüşler.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

İlgin için teşekkürler.Yavaş yavaş alışıcaz inşallah. Cdc400 kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum o zaman.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
              İlave olarak ;

Sizinde de dediğiniz gibi 3 vites te koltuğa yapıştırma olayı diğer viteslere göre hissedilmiyor aracınızda spor modu var ise ve aktif ise biraz daha hissediliyor ordaki espiri zaten 1 ve 2 ci viteste yüklendiyseniz araç zaten o viteslerin maximum gücünde oluyor ve 3 vites 7000 devire çok çabuk ulaşılıyor aslında aynadan bakarsanınız yanınızdaki araçların bariz bir şekilde arkada kaldığını göreceksiniz çok rahat 230-240 yapıyor ve kısa bir sürede ulaşıyor.

Keyifli sürüşler.
              Yanımdaki araçlarla pek mukayese etmiyorum kendimi.Genelde onlar başlangıçta kalıp erkenden kopuyorlar benden. Sanırım psikolojik bir durum.Sizde bahsetmişsiniz diğer viteslere oranla daha belirsiz olduğunu.İçim rahatladı en azından...

Yorum

hızlanma konusunda bence insignia nın şanzıman oranları pek etkili değil malesef. 1-2 de araba yolda durmuyor ama 3-4-5 te cansız gibi
                F30 Sport+

Yorum

Evet doğru söylüyorsunuz bugün de denedim yanlış şanzıman oranından kaynaklı bir durum olduğunu düşünüyorum.Bir başka sorum eğer sıkıştırarak kullandıysam aracı stop etmeden önce kaç sn. beklemeliyim?Genelde unutup direk kapatıyorum.Turbo araca alışmam biraz zaman alıcak.Yoksa ilerde bir turbo timer şart olucak...

Birde cd changer nerede?Bugün ön konsoldaki cd boşluğuna cdyi ittirdim ancak içeri almadı.Birşeyleri yanlış yapıyorum...

Yorum

Turbo için 30 sn - 1 dk. arası diye biliyorum.
                    yada duracağınız yere yaklaştığınız son mesafelerde sakin ilerleyin, turboyu fazla kullanmazsanız beklemek zorunda kalmazsınız.

changer'a cd takmak için de yanlış hatırlamıyorsam Load tuşu vardı,
                    ona bastıktan sonra CD alıyor diye biliyorum
                    InsigniaTEAM

Yorum

Hemen gidip denedim.Oldu.Teşekkür ederim.

Yorum

mutlaka beklemelisin 45 saniye civarı
                        F30 Sport+

Yorum

Daha 4 gün olduğu için beklemede unutkanlık yapıyorum.Stop ettikten sonra kendime kızıyorum.Bu 4 gün içerisinde hep koşuşturmacada olduğum için oldu sanırım.Yavaş yavaş alışıcaz artık.

Yorum

Koltuğun geri gitmesi ile ilgili ayar "Config" düğmesine basıp girdiğiniz menü altındaki "Konfor Ayarları" bölümünde ..
                            Aracınız hayırlı uğurlu olsun. Kazasız, belasız vede cezasız sürüşler. Aramıza hoş geldiniz.
                            2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

arabalarımız 1600kg civarı 180hp ve büyük jant lar kullandığımızdan dolayı 3.4.5.6 da istediğiniz performans ı göstermeye bilir ve turbomuzun 2500dd gbi dolduğundan ilk 1 ve 2 . vites cok güzel hissettiriyor fakat 3 de zank diye yavaslama olması bahsetdiğim sebeblerden dolayı normaldir . gazlarken kesinlikle TC ve ESP yi kapatınız yoksa motordaki tam gücü yere iletemezsiniz

Yorum

İşleniyor...
                              X