Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Araba gitmiyor! :S

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Araba gitmiyor! :S

Merhaba ben ve babam foruma bursadan katılıyoruz. (daha doğrusu sadece ben) İnsigniamız son 1 aydır hiç gitmiyor daha doğrusu babam öyle söylüyor ve bende öyle hissediyorum çünkü eskiden gaza dokununca koltuğa yapışıyordum şimdi ise araba bağırmaktan başka birşey yapmıyor acaba turbosunda bir sorun olabilirmi? alala
    [center][IMG]http://i1001.photobucket.com/albums

Ynt: Araba gitmiyor! :S

Olabilir.kesinlikle guvenilir bir servise gidin .arabadan verim almak icin motora cok daha fazla yuklniyorsunuz bu da hem motora hem de bezin yuzunden çebe zarar.....

Yorum

tamam bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: insignia jı
        Merhaba ben ve babam foruma bursadan katılıyoruz. (daha doğrusu sadece ben) İnsigniamız son 1 aydır hiç gitmiyor daha doğrusu babam öyle söylüyor ve bende öyle hissediyorum çünkü eskiden gaza dokununca koltuğa yapışıyordum şimdi ise araba bağırmaktan başka birşey yapmıyor acaba turbosunda bir sorun olabilirmi? alala
        Yazın sıcak havalarda araçlarda randımanının düşmesi çok kışın araçlar yada serin havalarda çok daha performanslı olur ne kadar soğuk hava o kadar performans mantığı ile , ikincisi aracınızda turboda bir arıza olsa şayet mutlaka uyarı vermekle beraber arcınız gitmemesini hisstemenizden ziyade aracınızın ciddi anlamda gitmediğini görürsünüz Turbosuz 180 hp insignia Edition 115 lik gibi oluyor (tecrübe ile sabit )
        Birde gücü alışmak diye bir kavram var benim ilk tavsiyem başka bir araç binin kullanın insignianın ne kadar iyi gittiğini hissedeceksiniz veya emsal güclerde bir araç ile ufak bir deneme yapın derim...
        Gereksiz yere servise gidip aracın orasına burasına elletmeye karşı olduğum gibi servis kaydının çoğalmasıda iyi değildir...

Yorum

Sihirli yöntemi Deneyin Akünün Kutup başını söküp takın düzelecek Tecrübeyle sabittir.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
            Sihirli yöntemi Deneyin Akünün Kutup başını söküp takın düzelecek Tecrübeyle sabittir.
            +1

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
              İlk defa duydum ben de bir deniyeyim... Bu aralar dikkatimi çekti gaza basıyorum tam turbo giriyor hafif böyle otomatik vites gibi silkeleme yapıyor ama çok hafif acaba turbo da bir sıkıntı varmıdır.. gazı kökleyince yaldır yaldır gidiyor ama sanki biraz performansında düşüklük varmış gibime geliyor.. Ya da biz turbo ve 180 hp e alıştık az geliyor..

Yorum

bende corolla vardı aynı dert başıma geldi devir artar araba hızlanmaz ise; baskı balata bitmiştir ihmal etmeyin servise gidin.

Yorum

turbodaki en ufak sorunda araba haber veriyor turbo ile alakası yoktur.
                  2010 1.6T Cosmo,Teknik Gri, 19 jant,Cyclone navigasyon, JBL ses sistemi, ayna altı led,

Yorum

bencede direk hava sıcaklığı ile bağlantısı var, öğlen sıcağında performans ile akşam serinliğinde performans bile bariz farkediyor....

Yorum

arabayı bugün servise götürdük adam birşey olmadığını söyledi ama ben adamın iyi bir şekilde baktığını düşünmüyorum çünkü araba kalkışta vw caddye bile yetişemedi

Yorum

Turbo arızası degılse Baskı balata olma ıhtımalı yuksek. Sıcaklarda performans dusuklugu olur ama sizin soyledıgınız kadar olması imkansız.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: insignia jı
                          arabayı bugün servise götürdük adam birşey olmadığını söyledi ama ben adamın iyi bir şekilde baktığını düşünmüyorum çünkü araba kalkışta vw caddye bile yetişemedi
                          Bizim araçların kalkışı çok ölü Benim arabam chipli yapılı felan ona rağmen diğer ticari kullandığımız 1.9 dizel caddy insigniadan çok daha iyi kalkıyor gercekten...
                          Siz aracınızın performansını kalkışta değilde 3. vites roolingde test edin derim...

Yorum

3. viteste çok fenaa geçen Eskişehir yolunca bi scricco kapışalım edasına girdi 4 ten 3 e çektim sonra 4 5 derken dikiz aynasından zor görünüyordu ama gece performansı daha iyi hava koşulları gerçekten etkiliyor... Bir de benim aracın debriyajına sonuna kadar bastığınızda çıtırtı geliyor corsada da vardı. Side de var mı öyle bir durum?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: paTRiot
                              3. viteste çok fenaa geçen Eskişehir yolunca bi scricco kapışalım edasına girdi 4 ten 3 e çektim sonra 4 5 derken dikiz aynasından zor görünüyordu ama gece performansı daha iyi hava koşulları gerçekten etkiliyor... Bir de benim aracın debriyajına sonuna kadar bastığınızda çıtırtı geliyor corsada da vardı. Side de var mı öyle bir durum?
                              Yok çıtırtı felan ama döşemelerden kaynaklanıyor olabilir yada debriyaj pedalının yağlanmasıda gerekiyor olabilir,
                              Her zaman dediğim gibi araçlardan yaz sıcağında iyi performans beklemek yanlış bir durum araç ne akdar soğuk hava emişi sağlarsa o kadar verimli ve performanslı gider ki bunun en güzel örneği nitrodur
                              Nitro : motora -40 derece üstü ani hava girişi sağlamaktır motoru delirtmek bir nevi...

Yorum

İşleniyor...
                              X