Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Klima çalıştığında gelen ses

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Klima çalıştığında gelen ses

Merhaba arkadaşlar,

Havalandırma açıkken klima tuşuna bastıktan yaklaşık 1 saniye sonra rahatsız edici bir sürtünme sesi duyuyorum. Benden başka bu sesi duyan var mı acaba?

Ynt: Klima çalıştığında gelen ses

Bizde ıslık sesi gibi bir ses çıkıyordu içine yaprak kaçmış servis halletmişti eğer öyle bir ses ise..
    Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
    Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
    VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

Sitede bir kaç üye arkadaşımızın başına bu tarz sesler geldi servise gidip havalandırma bölmesinin sökülğp temizlenip yağlandıktan sonra geri toplanması ile hallolan bir konu canınızı sıkacak bişey değil servisler ücretsiz oalrak bu uygulamayı yapıyor...

Yorum

gögüsten gelen kuş sesi adlı konuyu inceleyin derim
        2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
        [center]

Yorum

Aman kuş muhabbetine girmiyelim
          Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

Kuş sesi muhabbetini hatırlıyorum ama benim durumum biraz farklı.
            Havalandırma çalışırken hiçbir anormal ses yok, klimayı devreye sokmak için kar tanesi şeklindeki tuşa bastıktan bir iki saniye sonra kısa bir sürtünme sesi geliyor. Ses sanki kaputun altından değil de ayağımın altında bir yerlerde mekanik bir hareketten kaynaklanıyor gibi geldi.

Yorum

O zaman klima motordundan bahsediyorsunuz siz üfleme sesi değil ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mide fesatı
                Merhaba arkadaşlar,

Havalandırma açıkken klima tuşuna bastıktan yaklaşık 1 saniye sonra rahatsız edici bir sürtünme sesi duyuyorum. Benden başka bu sesi duyan var mı acaba?

sizin arabayla bizim arabanın arasında 10 yaş fark var ama bahsettiğiniz sesi duydum ben. normal havalandırmada bir sorun yok ama klimaya geçince sürtünme/üflemeyle karışık bir ses geliyor.
                ben servise dedim sesi beraber dinledik, otomatik klima ortamın sıcaklığına göre valflerini açar kapatır o ses yapar dedi. ama dangalaklar sıcaklığın 5-10 saniye içerisinde değişemeyeceğini bilmiyor sanırım. çünkü ses sık sık tekrarlıyor, üstelik sıcaklıkla bağlantılı birşey olsa klima hızı değişir valflerine birşey yapmaz.
                ikna olmayınca başka bigün tekrar söyledim bu sefer klima kompresörü bozuluyordur dediler. gerçektende öyle oldu, bu şekilde idare edelim dedik sese de kulağımız alıştı ama bir süre sonra bu ses kesilip komp. motordan ses gelmeye başladı. klimayı açınca araba dizel gibi çalışıyor ve ciddi oranda gücü düşüyor.
                masrafını araştırdım, tamir edilmesine değmiyor, yenisinin fiyatı da Vectra için 500-600 TL diyorlar, Insignia'nınki daha yüksektir. garantiniz bitmediyse bir an önce servise gösterin derim.
                InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
                  Merhaba arkadaşlar,

sizin arabayla bizim arabanın arasında 10 yaş fark var ama bahsettiğiniz sesi duydum ben. normal havalandırmada bir sorun yok ama klimaya geçince sürtünme/üflemeyle karışık bir ses geliyor.
                  ben servise dedim sesi beraber dinledik, otomatik klima ortamın sıcaklığına göre valflerini açar kapatır o ses yapar dedi. ama dangalaklar sıcaklığın 5-10 saniye içerisinde değişemeyeceğini bilmiyor sanırım. çünkü ses sık sık tekrarlıyor, üstelik sıcaklıkla bağlantılı birşey olsa klima hızı değişir valflerine birşey yapmaz.
                  ikna olmayınca başka bigün tekrar söyledim bu sefer klima kompresörü bozuluyordur dediler. gerçektende öyle oldu, bu şekilde idare edelim dedik sese de kulağımız alıştı ama bir süre sonra bu ses kesilip komp. motordan ses gelmeye başladı. klimayı açınca araba dizel gibi çalışıyor ve ciddi oranda gücü düşüyor.
                  masrafını araştırdım, tamir edilmesine değmiyor, yenisinin fiyatı da Vectra için 500-600 TL diyorlar, Insignia'nınki daha yüksektir. garantiniz bitmediyse bir an önce servise gösterin derim.

çağrı o dediğin sesi bende vectra çok fazla duyuyordum, ama normal bi ses olduğunu düşünerek kafama takmadım hiç, klima açıkken sürekli klima motoru çalışmıyor, bi kaç dakika motor devreye giriyor, ardından devre dışı kalıyor, sonra tekrar devreye giriyor, her devreye girdiğinde bu ses geliyordu, sürtünmeyle üfleme sesi gibi, bide vectrada o ses çıktığı zaman peteklerden beyaz bi hava geliyordu hani buzdolabının kapağını açtığında beyaz soğuk hava çıkarya aynı öle....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hasan_apg09
                    çağrı o dediğin sesi bende vectra çok fazla duyuyordum, ama normal bi ses olduğunu düşünerek kafama takmadım hiç, klima açıkken sürekli klima motoru çalışmıyor, bi kaç dakika motor devreye giriyor, ardından devre dışı kalıyor, sonra tekrar devreye giriyor, her devreye girdiğinde bu ses geliyordu, sürtünmeyle üfleme sesi gibi, bide vectrada o ses çıktığı zaman peteklerden beyaz bi hava geliyordu hani buzdolabının kapağını açtığında beyaz soğuk hava çıkarya aynı öle....
                    abi senin Vectra C idi değilmi? bizim C canavar gibiydi ya hiç sorun çıkartmadı Allah'ı var neyse, bu sorun bizim B'de oldu. sende beyaz hava olduğuna göre gaz kaçağı vardır büyük ihtimalle. klima motorunun sürekli çalışıp çalışmadığını bilmiyorumda yüksek hızda çalıştırırsam sürekli dizel araba gibi çalışıyor, düşük hızda çalıştırırsam zaman zaman sesin kesildiğini farkediyorum yada kulağım alışıyor.
                    sitede klima işleriyle uğraşan üyemiz vardı diye hatırlıyorum, konuya bir açıklık getirse ne iyi olur ihihi
                    abi o zaman eğer sürtünme yada üfleme gibi bir ses geliyorsa kaçak var, çok gürültülü çalışıyorsa kompresör bitik diyebiliriz sanırım
                    InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hasan_apg09
                      abi senin Vectra C idi değilmi? bizim C canavar gibiydi ya hiç sorun çıkartmadı Allah'ı var neyse, bu sorun bizim B'de oldu. sende beyaz hava olduğuna göre gaz kaçağı vardır büyük ihtimalle. klima motorunun sürekli çalışıp çalışmadığını bilmiyorumda yüksek hızda çalıştırırsam sürekli dizel araba gibi çalışıyor, düşük hızda çalıştırırsam zaman zaman sesin kesildiğini farkediyorum yada kulağım alışıyor.
                      sitede klima işleriyle uğraşan üyemiz vardı diye hatırlıyorum, konuya bir açıklık getirse ne iyi olur ihihi
                      abi o zaman eğer sürtünme yada üfleme gibi bir ses geliyorsa kaçak var, çok gürültülü çalışıyorsa kompresör bitik diyebiliriz sanırım

evet çağrı vectra c idi 2005 design editiondu, ben klimada sorun olduğunu düşünmüyordum, klima devreye girerken "pısss" diye bi ses yapıyordu, oda normal diye düşünüyordum, bu beyaz dumanı insigniadada gördüm, ama gördüğümde ön camdan içeri güneş vurmuştu, klima çalışıyordu, beyaz bi hava üfledi bi süre, sanırım fiziksel bi durum, soğuk havanın sıcağa çıkmasıyla ilgili bişi bu, dondurma dolabını açtığında beyaz duman çıkarya, onun aynısı....

Yorum

Merhaba arkadaşlar,

Benimki sık tekrarlayan bir durum değil sadece ilk çalıştırdığımda bir şey sürtüyor, 2 ay sonra 15000 bakımına götürdüğümde göstereceğim artık...

Yorum

Benimkide araç rolentideyken vuvuvu diye ses yapıyor.ama bundan sonra aracın üstüne pek düşmeyeceğim.başına bişeyler geliyor

Yorum

İşleniyor...
                          X