Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Motordan gelen balanslı ses..

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Motordan gelen balanslı ses..

Özellikle araç uzun süre bekledikten sonra ilk çalıştırmalarda dikkatimi çekmeye başladı bu ses.
    Marşa basıyorum çalışınca süpaplar vuruyormuş gibi bir ses geliyor, kaputu açıp elimi motorun üstüne koydum evet ses bujilerin altından geliyor, gaza biraz basınca seste hızlanıyor ve bi süre sonra kesiliyor bu ses.
    Gün içinde tekrarlamıyor. Ne zaman uzun süre bekledi 1 gece yada daha fazla ilk çalışmada oluyor bu anlamadım ?

Ynt: Motordan gelen balanslı ses..

Orjinal yazı sahibi: Yakup
    Özellikle araç uzun süre bekledikten sonra ilk çalıştırmalarda dikkatimi çekmeye başladı bu ses.
    Marşa basıyorum çalışınca süpaplar vuruyormuş gibi bir ses geliyor, kaputu açıp elimi motorun üstüne koydum evet ses bujilerin altından geliyor, gaza biraz basınca seste hızlanıyor ve bi süre sonra kesiliyor bu ses.
    Gün içinde tekrarlamıyor. Ne zaman uzun süre bekledi 1 gece yada daha fazla ilk çalışmada oluyor bu anlamadım ?

seslere çok fazla takılmayın derim, yoksa ses bitmez müziğiniz hep açık olsun, keyifli sürüşler....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hasan_apg09

seslere çok fazla takılmayın derim, yoksa ses bitmez müziğiniz hep açık olsun, keyifli sürüşler....
      abi ben söyleyecektim, benden çok yaşayacaksın, aynen sesler adamın psikolojisini bozuyor, dinlemeyin, bir sorun yok aracınızda

Yorum

Ses şakırtı sesi gibidir ilk çalışmada dibe çöken yağ itecekleri yağlamaya başlayınca sesde kesilme olur
        2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
        [center]

Yorum

Sufyan Abi'mizin mesajında dediği gibi hafif vurmalı bir yaglama sesi yaylanız kesildikten sonra ses kesilir gündelik aralıklı kullanımda yeterli yaglanma durumundan ötürü sesi tekrarlamaz herhangi bir sorun teşkil etmiyor iciniz rahat olsun

Yorum

Sağolun cevaplar için içim rahatladı.

Evet evet aynen şakır şukur sesler geliyor.
            Yazdığınız olayı araştırdım bu opel neden yukarıda kritik noktalarda bulunan yağın aşağı süzülüp inmesini önleyecek bir sistem yapmamış merak ettim.

Günısı sistemlerinde bile mevcut bu çekvalf. Suyun tek yönlü hareketini sağlıyor. Yukarı su basılıyor fakat yukarıdan aşağı boru patlasa bile su inmiyor.

????

Yorum

Sağolun cevaplar için içim rahatladı.

Evet evet aynen şakır şukur sesler geliyor.
              Yazdığınız olayı araştırdım bu opel neden yukarıda kritik noktalarda bulunan yağın aşağı süzülüp inmesini önleyecek bir sistem yapmamış merak ettim.

Günısı sistemlerinde bile mevcut bu çekvalf. Suyun tek yönlü hareketini sağlıyor. Yukarı su basılıyor fakat yukarıdan aşağı boru patlasa bile su inmiyor.

????
              Her ne olursa olsun yağı orda tutmaktan ziyade bir gün bekleyen yağın bile yenilenmesi çok önemli küçücük mekanik aksam tozunun bile geri yağ haznesine dönüm dibe çökmesi ve yeni yağın akşamlara ulaşması deformeleri %90 azaltıyor sebebi bundan...

Yorum

ses insignianın doğasında var korkmayın normal ztn araçlarımız aşırı sensör sistemine sahip bir sorun olsa ekranda kod ile çıkar
                2010 1.6T Cosmo,Teknik Gri, 19 jant,Cyclone navigasyon, JBL ses sistemi, ayna altı led,

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cdd1907
                  ses insignianın doğasında var korkmayın normal ztn araçlarımız aşırı sensör sistemine sahip bir sorun olsa ekranda kod ile çıkar
                  Bilal otomobil sektörüne yeni bir teknik terim kattın kardesim donanım listelerine yazalım bunu
                  "aşırı sensör" supersin kardesim

Yorum

İşleniyor...
                  X