Duyuru

Collapse
No announcement yet.

24000 de bujilerim bitmiş, normal mi?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 24000 de bujilerim bitmiş, normal mi?

evet değerli arkadaşlar, geçen lpg ayarlatmaya gittim, aracın sarsıntılı çalışmasına bir çözüm bulamadık, hatta benzinde de hafif bir sarsıntı yapmaya başlamıştı, bujilere baktık, bitmiş dedi, sanayinin içindeki bir opel servisi, 24 binde acaba normal mi? bir de bujiler titanyumluymuş, 120 tl fiyat verdiler 4'üne, normal mi?

Ynt: 24000 de bujilerim bitmiş, normal mi?

Fiyat servisteki fiyat doğru ama bujinin bitip bitmediğini ölcümle anlıyorlar normalde bitmez ama servisler çok hassas

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

bu hassaslık tamamen duygusal değil mi abi

Yorum

Enteresan titanyum Bujilerin 24 binde bitmesi çok zordur ki hatta titanyum buji spor arabalarda iyi markalarca kullanılır enteresan geldi bana görmek lazım bujiyi...

Yorum

valla ucu bayağı bir kararmıştı, sert kullanım bir etken olabilirmiş, bir de lpg olması, ama lpg takalı daha 1000 km oldu, olmadı yani...

Yorum

Bujilerin ömrü, raf ömrü dışında çakabileceği toplam kıvılcım sayısıyla da ilgilidir. Yani sürekli düşük viteste ve yüksek devirde, namı diğer "bağırtılarak" kullanılan araçlarda ,fazla km gidilmediği halde çok kıvılcım çakılmış olur, haliyle km cinsinden ömür kısalır.

Bizim araçlardaki bujiler kaç kıvılcım çakabiliyor bilmiyorum, eğer bağırtılarak 24.00 km de bitirilemeyecek kadar uzun bir ömre sahipse, kullandığın yakıt v.s de bakman gerekebilir.

lpg benzinden daha az kurum yapan bir yakıttır, yani kalitesinde bir problem yoksa, sorunun kaynağı lpg değildir diye düşünüyorum.
            2011 1.6 T Cosmo, siyah, sunroof+flyaudio + arka koltuk monitörler

Yorum

zaten 30000 de değişiyormuş bujiler, 24000 çok abartılı mı oluyor?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 35OFT23
                zaten 30000 de değişiyormuş bujiler, 24000 çok abartılı mı oluyor?
                O zaman çok bir abartı olmayabilir, bizim eski megane da da aynı şey olmuştu, bujiyi normal ömründen 5000 km kadar önce değiştirmek zorunda kalmıştık..Bizimkinin sebebinin yakıt olduğu ortaya çıkmıştı, seninkinin sebebi ise belki yakıt + bir miktar "redline" kullanımı olabilir D
                2011 1.6 T Cosmo, siyah, sunroof+flyaudio + arka koltuk monitörler

Yorum

valla bilmiyorum zaten araba bize 21 binde geldi, ondan önceki sahibi redline yaptıysa sakat bakalım bi değiştirelim titreşim gitmezse başka sorun arıcaz artık...

Yorum

LPG olayını hangi marka ile ne kadara çözdünüz, kronik sıkıntılarınız varsa öğrenebiliryim ?
                    Yoksa tank tercihiniz, kapasite, yakıt ve menzil değerleriniz nedir ?
                    Son olarak 3. viteste bile beni tutma kapat ESP yi dercesine asfaltı tırmalayan bu canavarın gücünü LPG de yine aynı şekilde hissedebiliyor musunuz ?

Yorum

kardeş eğer lpg sisteminide yağlama sistemi yoksea ya da direkt sıvı püskürtmeli sistem değilse bence o sarsıntı çok hayra alamet değil..
                      F30 Sport+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Yakup
                        LPG olayını hangi marka ile ne kadara çözdünüz, kronik sıkıntılarınız varsa öğrenebiliryim ?
                        Yoksa tank tercihiniz, kapasite, yakıt ve menzil değerleriniz nedir ?
                        Son olarak 3. viteste bile beni tutma kapat ESP yi dercesine asfaltı tırmalayan bu canavarın gücünü LPG de yine aynı şekilde hissedebiliyor musunuz ?
                        lpg emer marka, italyan bir lpg, yağlama sistemi ile bu marka uygunmuş, satan adam bana bunu söyledi, zannediyorum ki başka uyumlu markalar da vardır, lpg sistemi tabii ki aracın gücünü hafiften kıstı ama, ben 5500 devire benzin ayarladım, oraya gelince benzine geçiyor, zaten direk dip gaz yaptığım zaman da benzine geçtiğini hissediyorum, ama yavaş olan hızlanmalarımda, mesela geçen otoyol kapışmamda yavaş yavaş 200 km civarlarında hıza çıktım, hatta geçtim, devir 5500'e gelmediği için hep lpg'den yaktı, çok bir performans kaybı yok, yüklü halde, klima açık yokuşları yine keçi gibi tırmanıyor, benim için lpg'de hızlı gitmesi önemli değil çekişin düşmemesi önemli... zaten kapışmalarda benzine alıyorum... bende 40 ltlik depo var, 32-33 lt gaz alıyor, stepnenin yerine simit taktım, ve bütün lpg alametlerini gizledim, zaten en ufak bir koku dahi yok bir depo ile 110 km hız ile 400 km'yi geçeceği kanaatindeyim, daha tam anlamıyla deneyemedim, bayramda inşallah uzun yolda bir denememiz olacak, şu anda şehiriçi şehirdışı karma, bir depo ile 310-320 km yol yapabiliyor...

Orjinal yazı sahibi: Gökhan_55
                        kardeş eğer lpg sisteminide yağlama sistemi yoksea ya da direkt sıvı püskürtmeli sistem değilse bence o sarsıntı çok hayra alamet değil..
                        lpg sistemimde yağlama var, sağolsun bu forum bana çok faydalı oldu, servislerde bu sistemi önerdi zaten, biraz tuzlu fiyatı ama olsun, bujilerimi değiştirdim sorun çözüldü çok mutluyum sarsıntı olayını aştık ama çok hafif bir silkeleme oluyor, klima açıkken silkelemiyor ilginçtir ama kapalıyken, dengesiz gaz verince silkeliyor çok hafiften, ince bir ayar daha gerekebilir, aracın şu anda çalışıp çalışmadığını camlar kapalı iken ancak devir ibresinden anlayabiliyorum, çok mutluyum

Yorum

ömer 40 lt depo nasıl 33 tl alıyor 133 olmasın ??????
                          Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
                          [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

33 lt yazıyor abi, lpg li araçlarda genleşmeden dolayı depo tam fullenmiyor birkaç litre yer bırakıyorlar
                            Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
                            Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
                            VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hasan
                              33 lt yazıyor abi, lpg li araçlarda genleşmeden dolayı depo tam fullenmiyor birkaç litre yer bırakıyorlar
                              hasan kardeş iyide bu araba km kaç yakıyor 33 tl full oluyorsa 120 krş yakıyor 133 tl full olursa 300krş olur bi yanlışlık var bence
                              Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
                              [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

İşleniyor...
                              X