Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Jantı Çizdirdim :( (resimli)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Jantı Çizdirdim :( (resimli)

Aracın mekanik aksamına bir şey olur mu?
    Janttaki çizikler nasıl geçer?
    http://img21.imageshack.us/img21/1850/dscn2668k.jpg
    http://img221.imageshack.us/img221/2915/dscn2669f.jpg
    http://img189.imageshack.us/img189/6581/dscn2670pt.jpg
    http://img51.imageshack.us/img51/1986/dscn2671s.jpg
    http://img97.imageshack.us/img97/3336/dscn2672h.jpg
    Beyaz Renk 1.6T Cosmo+Dvd 800

Ynt: Jantı Çizdirdim (resimli)

gecmıs olsun cagrı bakıyor bu ıslere
    2011 insignia 2,0 CDTI cosmo OPC

Yorum

Geçmiş olsun jantcılar bu tür işlemler için komple zımpara ve yeniden boyama yaparak düzeltiyorlar ama bütün jantları vermeniz lazım

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

aracın mekanik aksamıyla ne alakası varki anlamadım
        Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sensation
          tekerlek sıkışıyor ya dönerken rot balans vs bozulmuş olablr diye düşündüm

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Mindfreak
            Orjinal yazı sahibi: Sensation
            tekerlek sıkışıyor ya dönerken rot balans vs bozulmuş olablr diye düşündüm

Bu kadar sürtmeden birşey olmaz

eğer çok sert vurduysan o zamanda daha büyük hasar almış olması lazım ama görünen o ki hasar yüzeysel

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Geçmiş olsun...
              Tavsiyem direk jant boyayabilen usta birine götürmeniz....
              Kendi başınıza yaparsanız çok zaman alır ve zahmetli Çağrı arkadaşımız bir kez yapmıştı...

Tamir kitleride hikaye...
              Ben de bir kere denemiştim...

http://www.insigniateam.com/forum/in...p?topic=3051.0

Rengi tutturmak biraz zor...

Yorum

Geçmiş olsun pek ciddi bişeymiş gibi gözükmüyor. Allah beterinden saklasın...

Yorum

keşke bizimkide bu kadar basit olsaydı eski tip jant olduğu için kenarında balans ağırlığı takılan çıkıntılar var, o kenarları düzeltmek ölüm.
                  bunun yüzeyi düz olduğu için zemini zımparalayıp kalan çiziklere macun sürecekler, 1 kat bile iş görür ama tam pürüzsüzlük için 2 kat macun iyi olur.
                  ardından 600-1000-1500-2000 zımpara, astar, boya, vernik (her katı atmadan önce mumlu bezle temizlemek iyi oluyor)
                  Eskişehir'de varmıdır bilmem ama jantçıya bırakırsan zaten orjinal rengi tutturur, tek jantla kurtarırsın bence. tek jant için max. 50 TL uygun gibi
                  InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
                    keşke bizimkide bu kadar basit olsaydı eski tip jant olduğu için kenarında balans ağırlığı takılan çıkıntılar var, o kenarları düzeltmek ölüm.
                    bunun yüzeyi düz olduğu için zemini zımparalayıp kalan çiziklere macun sürecekler, 1 kat bile iş görür ama tam pürüzsüzlük için 2 kat macun iyi olur.
                    ardından 600-1000-1500-2000 zımpara, astar, boya, vernik (her katı atmadan önce mumlu bezle temizlemek iyi oluyor)
                    Eskişehir'de varmıdır bilmem ama jantçıya bırakırsan zaten orjinal rengi tutturur, tek jantla kurtarırsın bence. tek jant için max. 50 TL uygun gibi
                    teşekkür ederim bilgilenmiş oldum sağol

Yorum

Geçmiş olsun dileklerimle beraber kolay bir uygulama ile zımpara + MAcun + Boyama yapılacak benim tevsiyem diğer jantlarınızıda uzun zamandır kullanıyorsanız 4 jant ile beraber işleme sokun iyi bir boya jant ustası jantlarınızı tekrar ilk günki haline getirecektir Ankarada bu iş 4 jant boyama 150 tl yapılıyor...

Yorum

Gecmis olsun...

Yorum

Geçmiş olsun.Ben arabayı yeni aldığım sıralarda İzmir'e çamurlu yağmur yağmıştı.Bizde arabayı adam akıllı bir yere götürelim yıkattıralım dedik.Sonra arabayı İzmir Çiğli 3M de yıkatmaya götürmüştüm.Abi jantlarıda parlatalımmı dediler güzel olur.Bende zaten araba daha yeni ne gerek var dedim ama 3M olduğu için tamam dedik parlat.Demez olaydım.Sağ ön jantı uzunlamasına jant kollarından birine 4-5 tane derin çizik var.Yaklaşık uzunluğu 15-20 cm.Ölür müsün öldürürmüsün.Malesef memlekette bu tip hanzolar çok.Ya sabır dedik ve şuan çizik çizik kullanıyorum.Açıkcası jantı yaptırmaktanda korkuyorum.Yaptıralım derken başka yerlere de zarar verecekler diye....
                          INSIGNIA 1.6 Turbo Cosmo
                          20" jant
                          infinity
                          DVD 800
                          Sunroof
                          Deri koltuk

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BDIN
                            Geçmiş olsun.Ben arabayı yeni aldığım sıralarda İzmir'e çamurlu yağmur yağmıştı.Bizde arabayı adam akıllı bir yere götürelim yıkattıralım dedik.Sonra arabayı İzmir Çiğli 3M de yıkatmaya götürmüştüm.Abi jantlarıda parlatalımmı dediler güzel olur.Bende zaten araba daha yeni ne gerek var dedim ama 3M olduğu için tamam dedik parlat.Demez olaydım.Sağ ön jantı uzunlamasına jant kollarından birine 4-5 tane derin çizik var.Yaklaşık uzunluğu 15-20 cm.Ölür müsün öldürürmüsün.Malesef memlekette bu tip hanzolar çok.Ya sabır dedik ve şuan çizik çizik kullanıyorum.Açıkcası jantı yaptırmaktanda korkuyorum.Yaptıralım derken başka yerlere de zarar verecekler diye....
                            ne kendi canınızı sıkın nede arabanızın güzelliğinden ödün verin servise gidin hemen jantı sürttüm diye bieyan yazın tutanağa felan gerek yok kaskodan jantın değişmesini talep edin değiştirsinler o çizik her binmede adamın gözüne gözüne girer valla...
                            Geçmiş olsun...

Yorum

geçmiş olsun....

Yorum

İşleniyor...
                              X