Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Tüketim değerleri ne zaman normalleşecek?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Tüketim değerleri ne zaman normalleşecek?

benim eski araç 180 hp di 11 lt altına düşemedim 26000km de sattım dizel insignia aldım..kabahat bendemi bilmiyorum..kendimi usta şöför sanırım ama
    2016 insignia 1,6 dizel otomatik sport beyaz renk

Yorum

Orjinal yazı sahibi: okkes
      Orjinal yazı sahibi: DiaDavidoff
      Orjinal yazı sahibi: okkes
      "Yakıt konusu şimdi At sahibine göre kişner sonucta atı tanımıyan bilmeyen adam nasıl kontrol edeceğini de bilmez insignianın gaz tepkimeleri tecrübeyle düzene giriecek ehlileşecek altınızda,yani bileceksiniz ne zaman turbo acıyor hangi viteste kaça cıkmalıyım kaçta vites değiştirmeliyim nerde basayım nerde durayım diye birde ilk alındığı zaman sürekli bi zorlama isteğide çabası yakında normal değerlere inecektir merak etmeyin"

Bu sizin gibi yine yakıt ortalamasından şikaytci olan bir arkadaşımıza yazmıştım gecen gün,
      zaten şöyle ki her ne kadar günümüzde rodaj süresi yoktur densede benim için mutlaka 2000 km ye kadar bir rodajlama süresi katidir,
      bu süre içinde pistonlar alışması krankın düzene girmesi gibi motorun içinde ki bir çok parçanın sürekli çalışma temposuna alışması gerekiyor bu süre zarfındada bu alışma sürecei yakıtada yansıyor benim görüşüm,
      içiniz rahat olsun aracınızı tanıtıkca çok daha bilincli çok daha yakıta hakim olacaksınız bu araca şuan için ortalama 8.5 yaktıran arkadaşımızda var 13.5 keyfe keder yaktıranda bu tamamen sizin sürüş niteliklerinizle alakalı olacak zamanla...
      emre o mesajı bana yazmıştın. hakkaten ayarını bilirsen tüketim makul seviyelerine iniyor. fakat bu arabada ayar bilinmiyor. 4. vites 170*180 yapan bir araba insana inanılmaz bir keyif veriyor. bugün biraz öğle arasında gezeyim dedim. adanadan tarsusa varmışım ) insanın işe geri dönesi gelmiyor. )) artık ortalama yakıta bakmıyorum valla. aldığım hazza bakıyorum.
      buda ilk alındığı zaman sürekli bi zorlama isteğide çabası kısmı oluyor kardeşim Allah benzin konusunda yardımcımız olsun incir ağaçları çoğaldı valla benzin ala ala
      valla dediğin gibi şimdi öyleyim ben. çocugun eline oyuncak verirsin ya aynen öyle.
      Zamanla değişir sende bir yumurta sahibi olursun

Yorum

16,6 lt/100 km yaktıranlarda var biliyorum ben =))

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BerkerCELIK
          16,6 lt/100 km yaktıranlarda var biliyorum ben =))
          Canli sahidiyim

Yorum

Benim araç 1650 km. de ve ortalama 8,5-9 lt. arası yakıyor. Bir kaç defa sıfırladım ve bu değerleri henüz geçmedi, buna şehir içi ve şehir dışı dahil.
            2011 Teknik Gri Opel Insignia 1.6 T Cosmo+DVD800+Sunroof+Flexride

Yorum

Ya herhalde ben bu arabayı kullanmayı bilmiyorum yada arabada bir anormallik var benim 0rtalamam hep 10.3 - 10.7 civarında o da sakin kullanım sayılır sadece bazen gazlıyorum egzosun sesini duymak için..

Yorum

az yaktırma yolları
                1-aracınızı ısıtmadan yola çıkmayın.. turbo yağlansın itecekler yağlansın yola öyle çıkın
                2-kalkışlarda yumuşak gaza basın aracın süratini alana kadar ufak ufak gazlayın yumuşuk süratlensin..
                3-trafikte kullanım öndeki aracın dibine kadar girip fren yapmayın aracı mümkün olduğunca suratini çok düşürmemeye çalışın..
                4-trafik durmuşsa önceden ayağınızı gazdan çekin.. tabiri caizse kompresör freni ile aracı durdurun
                5-takip mesafesini iyi ayarlayın öndeki araçla mesafenizi koruyun...süratinizi dengeleyin
                6-ani hızlanmalardan kaçının
                7-devir aralığını iyi ayarlayın aracınızı tanıdıkça kullanımınız değişecek .. çok arkadaşımdan duydum araç sürüş tekniğim değişti diye aracınıza göre kendinizi ayarlayın..onu dinyelin
                benden şimdilik bu kadar
                2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
                [center]

Yorum

Orjinal yazı sahibi: xxstormxx
                  Ya herhalde ben bu arabayı kullanmayı bilmiyorum yada arabada bir anormallik var benim 0rtalamam hep 10.3 - 10.7 civarında o da sakin kullanım sayılır sadece bazen gazlıyorum egzosun sesini duymak için..
                  Abi benim kide hep 12 litrelerde

Yorum

Orjinal yazı sahibi: CRR
                    Orjinal yazı sahibi: enigma
                    Arkadaşlar merabalar.Foruma bugün kayıt oldum.Bir soru sormak istiyorum.Aracım Opel İnsignia 1.6 180 beygir turbo cosmo. Şu an kilometresi. 1950'de.Aracı tamamen yumuşak kullanmama rağmen ortalama yakıt tüketimim 13.5 km/100 km.Bu yakıt değerleri kaç kilometrede normal değerlere düşecek?Son doldurduğum depo ile araç 446 km gitti ve benzin ışığı yandı.Sizce normal mi?Özellikle kaç kilometreden sonra normalleşeceğini yazarsanız sevinirim.Şimdiden herkese teşekkürler...
                    Bizdeki 4500'den sonra oturdu. Şuan 8.0 - 8.2 arasında olmalı yakıt tüketimi. 500 km'lik bir veri ve tamamı şehir içi.
                    8,0-8,2 nasıl oluyor yahu.. bize de söyle(1,6T)
                    1,6 Turbo cosmo+nav+ergo deri

Yorum

Arkadaşlar bende anlayamıyorum 10,6-10,8lt/100km den aşağıyı göremedim. 5000 km yi geçtim. Valla da çok sakın kullanıyorum, hiç hız yapmıyorum. Yol bilgisayarında anlık tüketimi açıp kontrollü gaza basıyorum fakat nafile

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
                      Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Orjinal yazı sahibi: xxstormxx

Abi benim kide hep 12 litrelerde
                        Yüklediğin videolardaki gibi kullanıyorsan zaten normal senin ki
                        Aslen galatasaraylıyım.
                        Siyah 2009 Opel insignia 1.6 turbo cosmo DVD 800

Yorum

Aracımız 5700 km'de.Şimdiye kadar her şekilde kullandım.Şehir içi 2000 devire bile gelmeden 4. vitese kadar çıkıyorum hızda 40 km/h oluyor.Şehir içi 11 lt lik bir değer yakalanabiliyor.Şehir dışı hız sabitleyiciyi 89-90-95-100-110 gibi hızlara sabitlediğimde düz yolda en az 6.8 ila 7.5 arasında değişen bir otalama yakalıyorum.Klima açıksa 7.5 a doğru daha çok kayıyor.Hiç 6 lt ortalama yakalayamadım henüz.E basınca nasıl yaktığını da herkes biliyor.
                          İnsignia 1.6 Turbo edition elegance paket 17" jant teknik gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bapu
                            Arabayı hem şehir içi hem şehir dışı kullanıyorum 4000 km yaptım. Şu anda ortalama tüketim değeri 100km'de 7.6 lt. Araç 180 BG Cosmo için iyi bir değer sanırım. Klima pek kullanmıyorum genel olarak aracı 90 -120 arası kullanıyorum ve trafiksiz yolda cruise kontrolü muhakkak kullanıyorum. 100 km ile cruise kontrol değeri 4.5 - 5 lt arası veriyor. 120 km 'de 6 lt'ye çıkıyor. 180 km ile giderseniz 9-10 lt arası yakıyor otobanda.
                            100 km hızla cruise ile bile olsa 4,5 - 5 litre değerleri yakalamanız, 180 max hp olan bir araç için inanılmaz....Sizin aracın motorunun güç - tork eğrileri nasıl ki acaba ?
                            2011 1.6 T Cosmo, siyah, sunroof+flyaudio + arka koltuk monitörler

Yorum

İşleniyor...
                            X