Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Aracımdaki Sorunlar (Belirtileri) ve Çözümleri

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Aracımdaki Sorunlar (Belirtileri) ve Çözümleri

Evet arkadaşlar sizlere yardımcı olması için bu konuyu açtım.
    Aldığımda beri aracımda gözüken sorunları bu başlıkta toplayarak sizlere yardımı olur diye düşündüm..!!
    1-Aracımda direksiyona vuran sanki direksiyon pompası arızası gibi titreme vardı özellikle aracın tek tarafı hafiften yükseldiğinde direksiyondaki titreme daha fazlalaşıyordu... sebebi turbo basınç sensörü arızası tesadüfen bulundu.(kaput sert şekilde kapatılınca zırlama yaptı)... Çekişte bile düşürme yapıyordu. Değiştikten sonra farkına vardım..
    2-Araçta yığılma (bazen ) uzun yolda yolun bir bölümünde araç rahat devirlenirken bir bölümünde kasılma yapıyordu.. Soğukta bazen kesiklik yapıyordu.. yoldan gelip aracı biraz çalışmaya bırakınca bazende kendi kendine anlık tüketim artıyordu, ama devir saati yerinde duruyordu.İlk çalıştırmada marş takılı kalıyordu..Arızası:common rail yolunda kontak mı ne varmış o değişti (OPEL ODAK) araç kendine geldi..
    3-abs sensörü tekerlekte arızalandı esp lambasınıda yaktı tekerlekte ki sensörler değişti.
    4-
    2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
    [center]

Ynt: Aracımdaki Sorunlar (Belirtileri) ve Çözümleri

Bilgiler için teşekkür ederiz Sufyan abi 3. Sorun bendede oldu süspansiyon arıza servis yazıyordu ama süspansiyonlarımda hiç bişey yoktu o kadar araştırmanın ardından sağolsun opak taki arkadaşlar yürüyen aksam veri aktarma kablosunda sorun olduğunu tespit ettiler bi kablo var içinden 7 adet kablo geciyor esp,abs,sensörler vs. Ve bu kabloların biri o genel kabloları içinde kopuyor amortisör sensörü olan tabi tespiti çok zor oldu çünkü nasıl koptu nasıl kopabildi anlaşılır gibi değil sağolsun opak kablonun siparişini verdi lakin ben aynı gün buluşma için yola çıkacağımdan ötürü kabloyuda onardılar kablo kesilip içerden kopmuş olanı tespit ettiler akım ölçer ile ve tekrar onarıp taktılar bilgisayardan parcanın kodunu girdiklerinde parca kodunun değiştiğini yani yenisinin üretildiği gösteriyordu buda bu parcanın yani kablonun fabrikasyon hatalı olduğunu gösteriyor eğer bir üyemizin başına gelirse bilgisi olsun,çok can sıkan bir arıza ...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: DiaDavidoff
      Bilgiler için teşekkür ederiz Sufyan abi 3. Sorun bendede oldu süspansiyon arıza servis yazıyordu ama süspansiyonlarımda hiç bişey yoktu o kadar araştırmanın ardından sağolsun opak taki arkadaşlar yürüyen aksam veri aktarma kablosunda sorun olduğunu tespit ettiler bi kablo var içinden 7 adet kablo geciyor esp,abs,sensörler vs. Ve bu kabloların biri o genel kabloları içinde kopuyor amortisör sensörü olan tabi tespiti çok zor oldu çünkü nasıl koptu nasıl kopabildi anlaşılır gibi değil sağolsun opak kablonun siparişini verdi lakin ben aynı gün buluşma için yola çıkacağımdan ötürü kabloyuda onardılar kablo kesilip içerden kopmuş olanı tespit ettiler akım ölçer ile ve tekrar onarıp taktılar bilgisayardan parcanın kodunu girdiklerinde parca kodunun değiştiğini yani yenisinin üretildiği gösteriyordu buda bu parcanın yani kablonun fabrikasyon hatalı olduğunu gösteriyor eğer bir üyemizin başına gelirse bilgisi olsun,çok can sıkan bir arıza ...
      Geçmiş olsun kablo kopuğu büyük sıkıntı bulana kadar ustanın başı ağrır çözümü basit kes ekle :9 yeni araçta ise garantiden değiş
      İyi bir elektirkçi ustam var .. işinin ehli bir arıza için 3 gün tespit çalışması yaptı kablo kopuğu çıktı tamiratı 5 dk sürmedi.. ücret konusuna gelince adam ne yaptın demezmi............. yorum yok
      2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

[center]

Yorum

bendede aynı durum söz konusu oldu abi yani işin garibi o kablo nasıl koptu 7 kablotu sarmalayan ans kabloda o kadar sağlam ki kesmeye zor kesildi valla şimdi garantiden değişecek ben yola cıkacam ekrana sürekli arıza uyarısı gelmesin diye uğraşıp yaptılar sağolsunlar kablo tespit edilmese garantiden amortisör siparişi verilecekti nerdeyse akım ölçerle teker teker ucları ölçmesek kopmuş kablo olduğu anlsşılmıyor...

Yorum

Benim aracımda da,bozuk yollarda arka taraftan tok sesli bir tıkırtı geliyordu.Ön taraftanta metal sesine benzer bir ses...
          Çözüm olarak Odak Bayrampaşaya gittim,orada görevli olan ve buluşmada sesi dinlettiğim Murat Usta,sıkıntının kaynağını tespit etti.Fren kaliperlerinin bağlantı yuvalarına gress basılarak sorun giderildi.
          Murat Usta'ya ilgi alakası için çok teşekkür ederim.Odak Bayrampaşa servisine ilk defa gittim,gördümki Topkapı servisindeki ilgi kadar oradada ilgi had safhada...
          Teşekkürler Odak,Teşekkürler Burak Bey...
          Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

benim arabada da benzin bitmeye yakın tekleme yapıyordu, benzin aldım sorun geçti))))
            F30 Sport+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gökhan_55
              benim arabada da benzin bitmeye yakın tekleme yapıyordu, benzin aldım sorun geçti))))
              Ben su koymuştum,demek ondan tekledi araba
              Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Seyyah
                Ben su koymuştum,demek ondan tekledi araba
                yok yok ben paraya kıydım süper benzin aldım hemde
                F30 Sport+

Yorum

haha haha haha haha haha haha haha haha

Bende ne zaman direksiyonu çevirsem araç yoldan çıkıyordu, direksiyonu düz tutunca sorunu çözdüm :P :P :P :P
                  2011 1.6 T Cosmo, siyah, sunroof+flyaudio + arka koltuk monitörler

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bassoprofondo
                    haha haha haha haha haha haha haha haha

Bende ne zaman direksiyonu çevirsem araç yoldan çıkıyordu, direksiyonu düz tutunca sorunu çözdüm :P :P :P :P
                    Bu fikri garantiden mi aldın?
                    F30 Sport+

Yorum

Hadi bu kadar sulandırma yeter Artık konu özgün halinde kalsın,yoksa Turkuaz kilitler konuyu
                      Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

F30 Sport+

Yorum

[center]

Yorum

güncel...........

[center]

Yorum

benim aracımın da şoför kapısının altındaki lamba patlamış demin farkettim ışık yanmıyor nasıl sinir oldum angry arka kapılarda bu lambalardan var mı acaba, ikisinde de denk gelmedim yoksa onların ikiside mi patlamış?

Yorum

İşleniyor...
                              X