Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Plakanızı nasıl monte ettirdiniz?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Plakanızı nasıl monte ettirdiniz?

Arkadaşlar merhaba,

Nisan ayında arabamı aldığımda park sensörlerini arızalı sanıp moralim ilk günden bozulmuştu. 2-3 gün içerisinde farkına vardımki plastik plakalık tamponun şeklini almadığından dolayı sensörler tarafından algılanıyor ve sensörleri yanıltıyor. Serviste çift taraflı bant + siyah silikonumsu bir yapıştırıcı madde ile plakaları yapıştırdılar ancak arka tamponun plaka boşluğu plakanın boyutundan küçük olduğundan usta tam ortalayamamıştı. Biraz çirkin bir görüntü oluşmuştu.

Daha sonra araçların plakalarına dikkat etmeye başladım. Birkaç araçta ilginç montaj yöntemleri gördüm. Plakalar kenarsız ve düzgün yazılı. Ayrıca arkalarında mat metalik renkli, hafif yükseltili platformlara vidasız olarak monte edilmişlerdi. Daha sonra APP plaka olayını öğrendim.

Arabayı yeniliyecem aklıma takıldı. Sizler nasıl monte ettirdiniz plakalarınızı? Anlattığım tarzda montajlara rastladınızmı bilginiz varmı?
    Beyaz Insignia 1.6T Cosmo

Ynt: Plakanızı nasıl monte ettirdiniz?

bende aynen çift taraflı bant ve silikon... üye fotograflarımda bu halde olan resimleri mevcut bakabilirisn..
    F30 Sport+

Yorum

Evet gördüm gayet düzgün takılmış. Sizin plakaların kenarları beyaz. Özelliklemi öyle istediniz yoksa?

Yorum

ben bunu plakacıda taktırdım orada çevresindeki siyahlığı tinerle siliyorlar...
        F30 Sport+

Yorum

ben aşağıdaki şekilde monte etmenizi tavsiye ederim.

gri bölüm plaka büyüklüğünde sac yada metal malzeme,
          o parçayı araca vida ile tutturursunuz, beyaz olarak çizdiklerimde silikon, plakayı yapıştırırsınız,
          böylece sökmek istediğiniz zaman araca hiçbir zararı olmaz.

plaka olarakta kesinlikle APP almanızı tavsiye ederim.
          hatta yaptırabilirseniz Alman normu yazdırın, aracın karakterine de uygun olur ve hoş durur
          yanlız mühür olayı var.
          ben mühürsüz de olsa APP yaptırıp orjinal plakayı bagajda taşımak isterim ama araba babamın olduğu için birşey diyemiyorum ihihi
          InsigniaTEAM

Yorum

Merhaba arkadaşlar,

Plaka ile ilgili bu kadar fazla aksesuar bulmayı ummuyordum açıkçası. Birkaç ürün buldum, linkler aşağıda, Insignia nın tamponuna uygulanabilirmi sizce? Bunları bükmek için fazlaca ısıtmak mı gerekir? Nasıl görünür sizce?

http://www.modacar.com.tr/urun/autom...nikelajli.aspx
            http://www.modacar.com.tr/urun/modac...cu-360026.aspx
            http://www.modacar.com.tr/store/Prod...roductid=72842

Yorum

Mühür olayı Polis kontrollerinde problem oluşturuyor diye biliyorum. bende APP yaptıracaktım ama sonrasında vazgeçtim. sizlerin bu konudaki görüşleri ve fikirleri nedir?

Yorum

ben ne şeytanı görmek nede selevat getirmek isterim app ye onun için gerek yok bence.
                F30 Sport+

Yorum

Plakalıkla ilgili servisin ustası çok güzel ve orjinal bir çözüm üretmiş. Biraz kafasını kullanmış.
                  Ancak tek başınıza yapamazsınız.
                  Öncelikle plakalığı kavisli bir biçimde yerinde tutuyorsunuz. Sonrada vidalarını salıyorsunuz.
                  Vidaları sıktığınızda plakalık kavisli bir biçimde iyice geriliyor.
                  Plakayı yerine takmadan önce eliniz ve diziniz yardımı ile plakayı ovalleştiriyorsunuz... Sonrada yerine oturtuyorsunuz.

Plakalık montajı ile ilgili yüksek detaylı fotoğraflar için galeriye tıklayınız.
                  http://img199.imageshack.us/gal.php?g=dsc0226w.jpg

Montajın örnek görüntüsü...
                  2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Onur
                    Merhaba arkadaşlar,

Plaka ile ilgili bu kadar fazla aksesuar bulmayı ummuyordum açıkçası. Birkaç ürün buldum, linkler aşağıda, Insignia nın tamponuna uygulanabilirmi sizce? Bunları bükmek için fazlaca ısıtmak mı gerekir? Nasıl görünür sizce?

http://www.modacar.com.tr/urun/autom...nikelajli.aspx
                    http://www.modacar.com.tr/urun/modac...cu-360026.aspx
                    http://www.modacar.com.tr/store/Prod...roductid=72842
                    1.yi sıklıkla bazı araçlarda görüyorum. bende onu tavsiye ederim.

Polis konusunda, kimisi bagajda orjinali görünce birşey demiyor, kimisi de yazıyor. belli olmaz.
                    ama APP kullanan birçok sürücü var ve hepsini de durdurmuyorlar, şans işi.

benim Insignia'm olsa o güzellik için o riski alırdım ihihi

mühürlü APP yapan yerler var, siz onları da araştırın bence.
                    mesela Beşiktaş APP plaka yaptırıyormuş, oradan almaya çalışın.
                    InsigniaTEAM

Yorum

1 numaralı ürün ABS plastik diyor ama Mika havası var. İnsignia nın ön tampon şeklini alması kolay olurmu bilemiyorum. Bugün yine bir mercedes gördüm plakasına dikkat ettim. yaklaşık 0.5 santimlik metal ( kumlanmış ve kenarları düzgün ) platform üzerine kenarları kesik APP plaka yapıştırılmıştı. Çok hoş duruyordu. Kimle konuşmak lazım bu meseleyi bilemiyorumki.

İnsignianın hem ön tampon kavisli hemde arka tampon plaka bölmesinin düz kısmı 45 santimden kısa...

Yorum

Onur Bey e katılıyorum, aracı ilk aldığımda park sensörü bozuk diye aldığım yere gitmiştim ama bende plakayı bükerek ve milimetrik olarak plakalığı ayarlayarak şimdilik idare ediyorum, ama sizden gelecek çözümleri uygulayacağım bende...

Yorum

Öncelikle plakalığı elinizde esneteceksiniz. Hafifçe kıvrılacak.
                          Sonrasında bir tarafını vidalayacaksınız. Öbür tarafı vidalamadan önce tamponun şeklini vererek el ile sabitleyeceksiniz. ( İki kişi yapmanız gerekebilir) . Plakalık sabitlendikten sonra vidayı salacaksınız.
                          2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

Plakalarımı o plastik şirket plakalıklarından kurtarmak istiyorum da(hem sensör hem de görüntü için). Bu konuyu bir hortlatayım dedim.

Yeni çözümler, gelişmeler, tecrübeler var mı plaka takma sanatı ile ilgili?
                            '11 Insignia 1.6 Turbo Cosmo RoadRover Nav
                            '15 BMW 118i LCI

Yorum

Çift taraflı bantla yapıştırdım yola devam Yüzeyin temiz olmasında fayda var.
                              2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

İşleniyor...
                              X