Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hareket Ederken Problem

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Hareket Ederken Problem

Arkdaşlar arabayı durdurduk düz yolda 1. vitese atıp gaz verip debriyajdan ayagımızı cektıgımızde ilk hareket anında araba cok sallantılı takırtılı hareket edıyor yanı bı passata bakın hıssettırmıyor bızımkı tak diye kalkıyor passat vs. araçlarda bu ilk motorun hareket vermesı hıssedılmıyor acaba bunun sebebi ne birde vites attıgımda cam acıksa araba calısmıyor sekılde ıken vıtesın sesı duyuluyor tak dıye yıne passatta falan boyle bı ses yok bende mı problem var ?

Ynt: Hareket Ederken Problem

belirttiğiniz şeylere ben hiç rastlamadım ne bir sallantı yada takırtı nede cam açıkken vitesi sesi gibi bence servise gidip bir gösterin en azından kafanız rahat olur
    2010 1.6T Cosmo,Teknik Gri, 19 jant,Cyclone navigasyon, JBL ses sistemi, ayna altı led,

Yorum

ya hocam servise gitsem test sürüşüne girsem arabadan ses gelse bile adam bişey uyduruyor bakalım burada boyle bısı var mı yanı debrıyaj kavraması biraz sert gibi

Yorum

bahsettiğiniz sesler genelde şanzuman yağının yetersiz olduğu durumlarda ortaya çıkabilecek şeyler gibi geldi bana.dikkat ettiyseniz genelde showroom araçlarında vites geçişleri esnasında bu tür sesleri çoğu araçta duyarız.sebebiyse uzun süre kullanılmayan araçların şanzuman yağları süzüldüğünden,az yağlı kalan dişliler ve vites geçiş manivalsının normal şartlardan daha zor birbirine geçmesidir.umarım genelde şanzumanlarda ''keçe'' olarak tabir edilen parçadan yağ kaçağı olmamıştır.en iyi çözüm servise danışarak olandır bu durumlarda.

Yorum

Arkadaşlar bizim araçları kalkıştaki silkelemeyle ilgili sorunu olanlara yazılım güncellemsi var servisinize gidin son güncel yazılımı yükletin

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

kalkışta takırtı olayını bilmiyorum da, araç çalışmıyorken vites değiştirdiğimde "şrenkk şröönkk" tarzı sesler benden de geliyor..şanzımanımız baya kemikli :S :S
            2011 1.6 T Cosmo, siyah, sunroof+flyaudio + arka koltuk monitörler

Yorum

Ben servise soruyorum surekli. Benim aracta kampanya olmadıgından bahsediyorlar. Kalkışta ozellikle motor sogukken silkeleme bende de var. En son sadece klima temizliği diye bir kampanyadan bahseetiler. Onun içinde 60 Tl istiyorlar. Sanırım garantisi bittiği için.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: DjiN
                Ben servise soruyorum surekli. Benim aracta kampanya olmadıgından bahsediyorlar. Kalkışta ozellikle motor sogukken silkeleme bende de var. En son sadece klima temizliği diye bir kampanyadan bahseetiler. Onun içinde 60 Tl istiyorlar. Sanırım garantisi bittiği için.
                İstanbula gel biz yükletiriz

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

silkeleme durumu kalkışta değil de,2.ye alınca oluyordu ben de,serviste yazılım yüklenince düzeldi,vites özellikle 2 ye takınca ses yapıyor evet acaba debriyaja az mı basıyorum diye düşünüyodum hep ama vites kemikli oldugundan ve spor bir hava yaratmak icin var o ses
                  Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

aynen 2.viteste cok problem oluyor

Yorum

İşleniyor...
                    X