Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yarım debriyajda gelen koku

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Yarım debriyajda gelen koku

Benim araçtan yarım debriyaj yaptığımda ve ayağımı debriyajdan hemen çekmediğimde koku geliyor.
    Dik yokuşlarda geri geri giderken daha çok oluyor. Sizlerde de aynı koku olayı var mı?
    Bu durum ileride hangi arızalara yol açar acaba.
    Debriyaj balatası kısa sürede biter mi ?
    OPEL İNSİGNİA 1.6 TURBO EDİTİON TEKNİK GRİ   PREMIUM PACE

34 GK 1225

Ynt: Yarım debriyajda gelen koku

malesef, büyük ihtimalle habercisi gibi gözüküyor abi
    her ne kadar debriyaj balatasını bitirse de 1-2 kişide şanzumanı da indirmişler ve değiştirmişlerdi, başka parçalara da zarar vermiş.
    InsigniaTEAM

Yorum

eğer normal kullanımda yokuş çıkarken yine koku geliyorsa bence hemen servise gidin. Çünkü bu tarz şeyleri ilerde kullancı hatası olarak garantiye sokmuyorlar..normalde yokuş çıkarken fillan sorun yoksa koku filan gelmemeli
      F30 Sport+

Yorum

Normal kullanımda koku yok, sadece geri giderken debriyajı yarım kullandığımda koku geliyor.
        ileri giderken yarım debriyajda da koku geliyor. Sanki lastik bir şey yanmış ama kesinlikle balata kokusu bu.
        Hergün yeni bir sorun nolacak bakalım sonumuz.

34 GK 1225

Yorum

Bu koku olayı aracı yarım debriyaj yaparak aracı zorladığınızda sanırım bütün insignialarda vardır. Bu sorunda
          sanırım insignia nın genel bir sorunu. ( çıtırtılar,disklerde ses çizik olayı,balata kokusu,yakıt olayı)
          insignia bizi yanılttı mı acaba.
          Düşünmek bile istemiyorum.
          Disklerle ilgili servise bir ay oldu sorunu bildireli,hala geri dönüş yok.

34 GK 1225

Yorum

Bende de sıkışık bir park yerinden çıkarken ileri geri manevra sırasında debriyaj kokusu gelmişti. Bu konudan şikayetci birkaç kişiyi daha duydum hatta balata sıyırdığı için yolda kalanlar. Kesinlikle üretim hatası bu bir tesadüf olamaz. Bu kadar insanın hepsi mi hatalı yani. Opelin fren ve debriyaj balatası sorunları için araçlarını geri çağırması lazım. Bu eğer kullanıcı hatasıysa önceki araçlarımda ve halen kullandığım 2005 vectra c aracımda neden böyle bir problem yaşamıyorum. Sonumuz hayrola...

Yorum

eğer dediğiniz gibiyse başımız yanacak bu bastı balatalardan sanırım geri geri giderken ne kadar uzun gidilirde debriyaj yanar anlamış değilim sorun var bence
              F30 Sport+

Yorum

çünkü aracınız yeni ve yeni yeni alısmakta ve kavramadan tuttuğunuzdan dolayı kokunun gelmesi normal soradan gelmicektir bu koku fakat yinede göstermekte fayda var

Yorum

ucuz bisi olsa tamamda 1800TL yani jantmı alıyoruz debriajmı belli değil

Yorum

arkadaslar şimdilik çok şükür ben de herhangi bir problem yok ama ciddi anlamda gözüm korkmaya başladi. bununla ilgili bir bülten felan yokmuki opel almanyada?
                    Insignia 1.6 180 hp Cosmo Beyaz DVD 800 idi 

Yorum

aynısı benim de başıma geldi ama servise felan sormadık acaba hatalı parca mı? ne yapmamız lazım
                      Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

Arkadaşım geçmiş olsun. Koku olayı geri geri giderken bende de olmuştu. Konuyu açan benim. Daha sonra çok zorlamadığım sürece koku gelmedi.
                        Sizin araç daha 10 gün olmuş alalı. İstesen bile çok kötü bir sürücü olsan bile balatayı bitiremezsin. Opel iyice saçmalamış. Böyle giderse insignialar bize pahalıya mal olacak. Benim araçtada ufak tefek sorunlar çıktı ama garantiden hallettik. Başka servislere de durumu izah edip garantiden değişmek lazım .Kullanıcı hataıs deyip başlarından atmaması lazım.

34 GK 1225

Yorum

bende yok daha ama tırsıyorum olcak diye
                          Beyaz Renk 1.6T Cosmo+Dvd 800

Yorum

Balata içindeki asbest maddesini kaldırdıkları için balatalar yumuşak kaldı . buda balatanın biraz yüklenmesi sonucunda sıyırmasına dolaysıyla koku çıkmasına sebep oluyor.. yeni başladığında servise gidip .. sorunu söylemek lazım.. bekledikçe sürücü hatası diyorlar.. erken gitmek faydalı
                            2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
                            [center]

Yorum

İşleniyor...
                            X