Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Motorda problem mi var

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Motorda problem mi var

kafaya takınca ses gelıyormus gıbı gelıyor
    2011 insignia 2,0 CDTI cosmo OPC

Yorum

ben aracımı ikinci el aldım ve benimde bu ses dikkatimi çekmişti daha sonra motor ısınınca azaldığını hissettim, bakımdan sonra ise hemen hemen hiç kalmadı. vw araçların FSI ve TSI motorlarında daima bu ses geliyor(motor ısınsa dahi gitmiyor) sanırım yeni motor teknolojisinden kaynaklanıyor
      insignia 2009 Model Cosmo 17" 1.6 Turbo 180 HP

Yorum

bence 180 hp nin sesi bu ihihi ihihi ihihi
        Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
        [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

Benim araçta da aynı merak etmeyin. Bence motor sesiniz normal.
          Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

Bu sesle ilgili ben uzun zamandır gerekli araştırmaları yaptım ama sonuçta birşey çıkmadı bu ses birkaç araçta daha duydum aslında itecek sesi veya kayış sesi olarak bakılıyor ama esas ses bu seslerin arkasından gelen balans yapmış gibi dönen bir mekanizma sesi şimdiye kadar bunu ne anlatabildim nede çözüm bulabildim daha önceki çektiğim videoları sizinle paylaşacağım şu da bir gerçekkir aracım 45000 de Maşallah bir sorunu yok hala 250 km hıza çıkabiliyorum sorunlu bir ekipman olsa bu hızlarda mutlaka su koyu verirdi diye düşünüyorum.

İnşallah bir servis bu konuda bizleri aydınlatabilir.

Resimlerin üzerine Tıklayın videodur

Sizin videoya çok benziyor
            Aşağıda videoda dikkat ederseniz içerideyken duyulan ses te var ona dikkat edin ve motoru açıkken onu duymaya çalışın

Pancar Motoru gibi haha

http://www.youtube.com/watch?v=XnlkHVqX6RI

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

bu ses benim araçtada var dikiş makinası gibi tıkırdıyor.
              insignia 1.6 cdti sport AS + ÇG 2 paketi

Yorum

Bu sesi servislere sorduğunuzda ne cevaplar aldınız?

Ya da serviste bu ses ile ilgili bir işlem yapılıp da sesin ortadan kalktığı bir durum ile karşılaşan oldu mu acaba?

Ben de aracı aldığımdan beri bu sesten rahatsızım. Araç şu an 9000 küsür km'de.

Yorum

sorma fırsatım olmadı maalesef

Yorum

Bu sesin bendeki sesle aynı olduğunu düşünerek konu hakkında açıklama yapmak istiyorum:

Eğer aynı ise, bu ses, aracın yakıt deposu havalandırma valfinden gelen ses.Kaputu açtığınızda tam karşınızda ve cama yakın yerdeki bir kutucuk gibi bişeyden geliyor bu ses.Birçok serviste bu sesin makul ve normal olduğu söylendi ve hatta bu valf devre dışına alındığında sesin ortadan kalktığı görüldü.Bazı arkadaşlarımız, bazı servisleri ikna ederek valfin garantiden değiştirilmesi ile sesin kesildiğini söylemekteler.
                    Ancak aracı aldığımdan beri beni sürekli olarak huzursuz eden tek ses bu ses maalesef.Sanki araç benzinli değil de dizelmiş gibi...
                    Astra J Cosmo 1.4 Turbo Teknik Gri CD500 2011 Model

Yorum

İşleniyor...
                    X