Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Cosmo İnsignia Xenon Ampülü Hakkında!

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Cosmo İnsignia Xenon Ampülü Hakkında!

Normalde yok hocam evet ama orjinal mercekli farlarını getirtip taktırdım serviste. Ampül de d1s, halojen değil ve sarı yanıyor nedense..
    Passat cc TDI 170

Yorum

farları yakıp fotosunu koyma şansınız varmı, bence sizin araçta xenon kit yok, mercekli far var, sizde mercekli fara halojen ampul takıyosunuz ve istediğiniz sonucu alamıyorsunuz, xenon da ampuller harici xenon beyni vardır, bu beyin olmadan xenon diye bişi olmaz, mercekli farlarınız sarı yanar....

Yorum

Hocam farlarım bixenon uzun kısa mı mercekteki perde ile yapıyorum. Ampüllerim de d1s sokete sahip halojen değil kesinlikle. Aradaki ayrımdan eminim. Beyin balast vs zaten mercekleri farlarımın üzerine monte bi şekilde geldi.
        Farlarımı ilk açtığım da çok güzel bi patlama ile beyaz ışık elde ediyorum ancak bi süre sonra sararıyor sinir oluyorum. Diğer taktıklarım(philips xendrive 8000k, hid 6000k) ise bariz maviye yakın bi renkle yanıyor ve aydınlatmasını beğenmiyorum..
        Passat cc TDI 170

Yorum

d1s philips kullanılıyor araçlarımızda
          2010 1.6T Cosmo,Teknik Gri, 19 jant,Cyclone navigasyon, JBL ses sistemi, ayna altı led,

Yorum

http://img522.imageshack.us/i/xenonsr2.jpg

Xenonlardaki kelvin skalası markadan markaya biraz farklılık göstersede takribi olarak resimdeki gibidir. 8k xenondan mavi ışık çıkması bence doğal. Bana göre en iyi renk 5k - 6k arası elde ediliyor.

[shadow=red,left][glow=grey,2,500]SPORT[/glow][/shadow]

Yorum

Benim eski e46 bmw de orjinal 4700 kelvindi. Ancak gayet homojen beyaz bir renk veriyordu. Biraz da sanırım mercek ve kullanılan ampülle de alakalı bir durum.

1.6 Turbo COSMO Beyaz/Bej-Kibo

Yorum

çoğu markada (Mercedes dahil diye biliyorum) 4300k kullanılıyor, beyazlığı da gayet iyi.
                bence 6000'den fazlası gereksiz. Burak abinin dediği gibi mercekten de kaynaklanıyor olabilir

linki incelemenizi tavsiye ederim
                http://am_application.osram.info/publish/index_en.html
                InsigniaTEAM

Yorum

Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Sanırım dediğiniz gibi merceklerimden kaynaklanıyor yapacak bişe yok..
                  Passat cc TDI 170

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Basicas
                    Arkadaşlar cosmo insignia da kullanılan xenon ampülün marka, modelini ve hatta varsa fotosunu koyabilecek olan var mı acaba?
                    slm aranıza yeni katıldım bu soru aklıma takılıldı ben bir araçta değiştirdim şu an masamda duruyor markası osram xenarc .66140...d1s....35w....06j dot.germany. resim nerden yükleniyor saygılarımla

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mastertech 2004
                      Orjinal yazı sahibi: Basicas
                      Arkadaşlar cosmo insignia da kullanılan xenon ampülün marka, modelini ve hatta varsa fotosunu koyabilecek olan var mı acaba?
                      slm aranıza yeni katıldım bu soru aklıma takılıldı ben bir araçta değiştirdim şu an masamda duruyor markası osram xenarc .66140...d1s....35w....06j dot.germany. resim nerden yükleniyor saygılarımla
                      Merhaba site içindede resim yüklenebiliyor amd kb sınırı var. Bu nedenle resimi http://www.tinypic.com/ sitesine yükleyin.
                      Yükleme bittiğinde site size 4 adet link verecektir. Buradaki baştan 2 link olan "IMG Code for Forums & Message Boards" altında yazan linki copy paste ile foruma yazın. Böylece fotoğraflarınız kb sınırı olmaksızın görüntülenir.
                      2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

İşleniyor...
                      X